2019.05.16 23:47

Čekams nusileidusi Latvijos rinktinė tolsta nuo bilieto į atkrintamąsias

LRT.lt2019.05.16 23:47

Latvijos vyrų ledo ritulio rinktinė patyrė skaudžią nesėkmę Slovakijoje vykstančiame pasaulio čempionato elitinio diviziono varžybų B grupės turnyre. Latviai rezultatu 3:6 (2:0, 0:4, 1:2) nusileido Čekijai ir sukomplikavo savo galimybes patekti į turnyro aktrintamąsias.

Latvijos rinktinė po pralaimėjimo B grupėje su 6 taškais užima penktąją poziciją. Čekai ir Švedai, surinkę po 9 taškus, dalinasi 3-4 pozicijas. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias dviejų grupių rinktines. Latvių grupėje dar laukia rungtynės su vienais čempionato favoritų rusais, švedais bei norvegais.

Rungtynių pirmajame kėlinyje Latvijos rinktinė dukart išnaudojo kiekybinį pranašumą po Čekijos žaidėjų užsidirbtų baudos minučių. Pirmąjį įvartį pelnė Mikas Indrasis (6:04 min), antrąjį – Lauris Daržinis (13:08 min).

Antrajame kėlinyje latvių laukė tikras košmaras. Pačioje kėlinio pradžioje Maris Bicevskis už pavojingą smūgį varžovui užsidirbo ilgas baudos minutes. Čekai greitai pradėjo raškyti žaidimo daugumoje vaisius – įvarčiais pasižymėjo Filipas Hronekas (25:41 min), Janas Kovaras (31:01 min), Jakubas Voračekas (37:38 min) ir Jakubas Vrana (38:40 min) – 4:2.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje čekų pranašumą dar labiau padidino Dominikas Simonas (45:44 min) – 5:2. Latvių situaciją kiek švelnino Laurio Daržinio įvartis (55:28 min), tačiau galutinį tašką padėjo čekai – Jakubas Voračekas pelnė savo antrąjį ir paskutinį rungtynių įvartį (58:28 min).

A grupėje Suomijos rinktinė rezultatu 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) įveikė Daniją. Grupėje suomiai užima antrąją vietą. Danai – penkti.