2019.05.16 21:18

Kanados ledo ritulininkai palaužė prancūzus, švedai įvarčių liūtimi nušlavė austrus

LRT.lt2019.05.16 21:18

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitinio divizione varžybose sužaistos ketvirtojo turo rungtynes. Pergalę A grupės turnyre iškovojo Kanados ledo ritulininkai 5:2 (3:0, 0:1, 2:1) įveikę prancūzus, B grupėje švedai net 9:1 (5:0, 2:0, 2:1) sutriuškino austrus.

Kanados rinktinė A grupėje užima antrąją vietą ir per ketverias rungtynes yra iškovojusi tris pergales bei patyrusi vieną pralaimėjimą. Prancūzai aštuonių komandų grupėje yra septinti.

Švedijos rinktinė po trečiosios pergalės per ketverias rungtynes užima trečiąją vietą. Austrijos rinktinė kartu su norvegais ir italais dalinasi 6-8 pozicijas.

Kanados rinktinė jau pirmojo kėlinio pradžioje po dviejų dviems minutėms pašalintų varžovų žaidėjų turėjo ryškią kokybinę persvarą, kurią išnaudojo Anthony Mantha įvarčiu (8:19 min). Po daugiau nei dviejų minučių rezultatą kanadiečiams padvigubino Darnellas Nurse`as (10:50 min). Trečiajame kėlinyje prancūzai praleido ir trečiąjį įvartį – pasižymėjo Anthony Cirelli (16:15 min).

Antrajame kėlinyje Prancūzijos rinktinė sumažino savo atsilikimą po Damieno Fleury smūgio (36:13 min).

Trečiajame kėlinyje reikalai kiek užkaito po to, kai iš turėto Kanados pranašumo buvo likęs tik vienas įvartis – pasižymėjo Anthony Rechas (42:55 min).

Tiesa, Kanados rinktinė padėtį sugebėjo stabilizuoti – per mažiau nei dvi minutes po įvartį pelnė Anthony Mantha (48:36 min) ir  Markas Stone`as (50:27 min).