Naujienų srautas

Sportas2019.05.14 15:40

Anglijos čempionams gresia išmetimas iš Čempionų lygos

LRT.lt 2019.05.14 15:40

UEFA tyrėjai siekia, jog praėjusį savaitgalį Anglijos čempionų vardus apgynusi „Manchester City“ komanda būtų išmesta iš Čempionų lygos, jei paaiškės, kad komanda nesilaikė finansinių taisyklių, praneša BBC.

Teigiama, jog galutinį sprendimą turėtų priimti vyriausiasis tyrėjas Yvesas Leterme`as, buvęs Belgijos ministras pirmininkas. Kadangi balsavimo tokiais atvejais nėra, sprendimas bus priimtas būtent jo balsu. Spėjama, kad jo kolegos taip pat mano, jog vieno sezono diskvalifikacija iš Čempionų lygos turnyro būtų tinkama bausmė Mančesterio klubui.

Pagrindinė kilusio skandalo priežastis – pažeistos „Financial Fair Play“ (FFP) taisyklės, kuriomis „Manchester City“ dirbtinai išpūsdavo gaunamas rėmimo sumas ir taip padengdavo turimus nuostolius. Už panašų atvejį komanda jau buvo nubausta 2014 m., tada jai buvo skirta 49 milijonų svarų sterlingų bauda.

Verta paminėti – net jei ir bus priimtas sprendimas atimti iš komandos vietą stipriausiame Europos futbolo turnyre, jis veikiausiai įsigaliotų tik dar po sezono – komanda galėtų teikti protestą, o reikalui esant – ir kreiptis į sporto arbitražo teismą. Kol sprendimas būtų nagrinėjamas, ekipa turėtų galimybę rungtyniauti kitų metų turnyre.

Pats klubas tikina, kad bendradarbiauja su tyrėjais, komandos finansų sektoriumi ir teigia, jog yra nekalti.

Y. Leterme`o sprendimas turėtų paaiškėti per artimiausias 48 valandas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi