Sportas

2019.05.14 14:12

Seeley: jeigu „Rytas“ būtų turėjęs rimtų finansinių problemų, dalis vyrukų čia nebežaistų

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.05.14 14:12

Nuo vieno „Ryto“ puolimo lyderių iki dukart kritusios rezultatyvumo statistikos LKL čempionate, nuo patirtos traumos iki kalbų apie klubo palikimą – toks fonas antroje sezono pusėje lydėjo komandos legionierių D.J. Seeley.

Mažojo piršto traumą gydęsis krepšininkas yra visiškai pasiruošęs įsilietį į komandos žaidimą ketvirtfinalio serijoje su Utenos „Juventus“ ekipa. Amerikietis pastarąjį kartą ant parketo buvo išbėgęs balandžio 28-ąją, kuomet dvikovoje su Panevėžio „Lietkabeliu“ įmetė tik 2 taškus ir surinko minus 2 naudingumo balus.

 „Dabar jaučiuosi gerai, – bendraudamas su portalu LRT.lt kalbėjo D.J. Seeley. – Esu visiškai atsigavęs po traumos. Turėjau mažojo piršto traumą. Atrodo, jog buvo pažeistas piršto kaulas. Visą šį laiką bandžiau atsigauti po traumos. Jau kiek anksčiau šiame sezone buvau patyręs tokią pat traumą. Vėliau ji vėl pasikartojo.“

Amerikietis po Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro įvykusios pertraukos LKL čempionate iki pat reguliariojo sezono pabaigos nedemonstravo gero žaidimo. Iki KMT turnyro LKL čempionate per 19 rungtynių amerikietis rinko po 12,9 taško, dvitaškius realizuodavo 58, o tritaškius – 42,9 procento tikslumu.

Per sužaistas 10 rungtynių po KMT turnyro iki balandžio 28-osios D.J. Seeley pelnydavo tik po 6,9 taško, dvitaškius mesdavo 32,7, o tritaškius – tik 24 procento pataikymu.

Balandžio 10-ąją „Rytas“ Klaipėdoje nusileido „Neptūnui“ – 74:89, o po dvikovos vyriausiasis vilniečių treneris Dainius Adomaitis kalbėjo, jog žada pasikalbėti su jau tuomet piršto skausmus jautusiu D.J. Seeley, kuris dvikovoje uostamiestyje pelnė tik 2 taškus ir surinko minus 1 naudingumo balą.  

„Jis turėjo problemų dėl piršto – buvo procedūros. Tačiau faktas, kad laukia pokalbis. Analizuojame, žiūrime, ieškome situacijų, kur norėtume jį matyti su kamuoliu. Faktas, kad jo indėlio trūksta“, – tuomet tvirtino D. Adomaitis.

„Ryto“ gynėjas tikino, jog pokalbis su treneriu buvo įvykęs, o ir pats krepšininkas negalėjo savęs atrasti aikštėje.

„Kalbėjomės su treneriu apie mano žaidimą. Net pats tuo metu nepažinau savęs. Buvo sunku įsivažiuoti į ritmą dėl patirtos traumos. Turiu ištrūkti iš tos prasto pasirodymo atkarpos, todėl ir nežaidžiau keliose pastarosiose rungtynėse. Norėjau visiškai atsigauti po traumos“, – aiškino D.J. Seeley.

Krepšininkas tikino, jog, nepaisant traumos, vis tiek bandė žaisti ir padėti savo komandai. Tiesa, greitai paaiškėjo, jog amerikiečio žaidimo kreivė tik smunka žemyn. D.J. Seeley per paskutines žaistas reguliariojo sezono rungtynes net ketveriose surinko minusinį naudingumo balą.

Gynėjas teigė supratęs, jog turi visiškai atsigauti po patirtos traumos, todėl paskutinėse „Ryto“ trijose reguliariojo sezono rungtynėse amerikietis nuo suolo nekilo.

„Visos mano žaidimo problemos buvo fizinės, susijusios su patirta trauma. Mano sportinė forma nebuvo pati geriausia, bet vis tiek bandžiau žaisti. Aukojausi dėl komandos. Stengiuosi atiduoti viską komandai, bet supratau, kad nedemonstruoju gero žaidimo, todėl kurį laiką ir nežaidžiau“, – teigė D.J. Seeley.

Prie prasto amerikiečio žaidimo prisidėjo ir pasipylę „Ryto“ pralaimėjimai LKL čempionate. Po KMT turnyro vilniečiai pralaimėjo 5 rungtynes iš 15 ir po ketvirtojo reguliariojo sezono rato antrąją poziciją turnyro lentelėje užleido Klaipėdos „Neptūnui“.

„Ryto“ komandai pradėjus rinkti pralaimėjimus LKL čempionate, o dalies žaidėjų rezultatams, tarp jų ir D.J. Seeley, kritus žemyn, pasigirdo kalbos apie klube vėluojančius atlyginimus.

Paklaustas apie finansines problemas, D.J. Seeley greitai paneigė tokias kalbas ir teigė, jog komandos žaidimo kreivė krito dėl koncentracijos stokos.

Krepšininko teigimu, jeigu Vilniaus ekipa būtų turėjusi rimtų finansinių problemų, komandą jau būtų palikę dalis žaidėjų.   

„Nieko nežinau apie finansines problemas. Tai visiškai nesusiję su mūsų žaidimu. Jeigu būtume turėję rimtų finansinių problemų, dalis vyrukų komandoje nebežaistų. Nekalbant apie tai, manau, kad tiesiog praradome koncentraciją sezono metu. Atkrintamąsias turime pasitikti susikaupę, – teigė krepšininkas. – Nėra nė vienos problemos, išskyrus krepšinį, kuri turėtų įtakos komandai. Tai tik koncentrancijos problemos. Sezonas yra ilgas. Žaidėjai kartais jaučia emocinį nusekimą. Reikia susikaupti prieš atkrintamąsias. Nežinau, iš kur atsirado tos kalbos apie finansines problemas bei neva įvykusį mano išvykymą iš komandos.“

Dabar D.J. Seeley stengiasi nukreipti mintis tik į artėjančią ketvirtfinalio seriją su Utenos „Juventus“ klubu. Amerikietis dvejose sezono rungtynėse su uteniškiais tiesiogine to žodžio prasme ištraukė komandą iš galimo pralaimėjimo – vasario 12-osios atsakomosiose KMT turnyro pusfinalio rungtynėse pelnė 27 taškus, o balandžio 14-ąją įvykusiame paskutiniame komandų mūšyje LKL reguliariajame sezone įmėtė 22 taškus. Abejose dvikovose sostinės ekipa pergales iškovojo tik po itin sėkmingų ketvirtųjų rungtynių kėlinių.

„Su šia komanda žaidėme labai daug tarpusavio rungtynių šiame sezone, – aiškino D.J. Seeley. – Sunku daug kartų iš eilės įveikti tą pačią komandą. Turėjome gal šešerias rungtynes. Turime demonstruoti savo tikrąjį krepšinį, o ne tą žaidimą, kurį žaidėme pastarąjį mėnesį ar du. Turime susikaupti, kad būtume geriausia „Ryto“ komandos versija.“