Naujienų srautas

Sportas2019.05.14 12:45

Adomaitis – apie naują pradžią atkrintamosiose, Seeley prisijungimą ir trumpesnę ketvirtfinalio seriją

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.05.14 12:45

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai jau trečiadienį pradės kovas „Betsafe“-Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje su Utenos „Juventus“ ekipa. Sostinės klubas LKL reguliariojo sezono finiše patyrė keletą nesėkmių ir taip atsisveikino su galimybėmis užimti antrąją poziciją, todėl atkrintamosiose „Rytas“ pasiruošęs viską pradėti nuo nulio.

Apie tai, kalbėdamas su žiniasklaida, atviros klubo treniruotės metu aiškino vyriausiasis Vilniaus ekipos treneris Dainius Adomaitis.

„Dabar svarbiausia, kad viską pradedame iš naujo. Reguliarusis sezonas yra reguliarusis sezonas, „playoffai“ yra „playoffai“. Su „Juventus“ žaidėme daug rungtynių. Visos jos buvo įtemptos ir reikalaujančios daug jėgų. Laukia sunki serija“, – tvirtino vilniečių vairininkas.

- Kokia yra „Juventus“ komanda?

- Įprastai jie žaidžia fizinį krepšinį. „Juventus“ žaidėjai turi savo specifiką – yra metikai, yra tie, kurie atakuoja kitais būdais. Mūsų koncentracija gynyboje dalyje rungtynių būdavo nebloga. Tai išlieka svarbiausiu serijos aspektu.

- Ar D.J. Seeley pasiruošęs padėti komandai ketvirtfinalyje?

- D. J. Seeley yra pasiruošęs. Turime pamiršti visus dalykus, kurie buvo reguliariojo sezono metu – visos traumos ir kitus dalykus. Visi esame pasiruošę ir treniruojamės.

- Ką manote apie sutrumpėjusias atkrintamųjų serijas? Ar čia silpnesnėms komandoms atsiveria daugiau galimybių pakovoti su stipresnėmis?

- Faktas, kad taip. Daug kas iš trenerių yra pasisakę, esame patys su treneriais kalbėję, kad atkrintamosios – smagiausias sezono etapas visiems – treneriams, žaidėjams ir žiūrovams. Serija iki dviejų pergalių turi daugiau rizikos. Faktas, kad norėtųsi rungtyniauti iki trijų pergalių, bet sąlygos visiems vienodos.

- Šio sezono tarpusavio dvikovose su „Juventus“ ekipa ne kartą laimėjote tik po labai gerų ketvirtųjų kėlinių. Ar tikitės, jog pavyks tų sėkmingų kėlinių intensyvumą bei žaidimą demonstruoti visos serijos metu?

- Žinoma, kad norėtųsi tą žaidimą ir intensyvumą, kurį demonstravome ketvirtuose kėliniuose, išlaikyti visų rungtynių metu. Norime nedaryti gynybinių klaidų, kurių nedarydavome ketvirtuose kėliniuose. Susitikimų pradžiose darydavome tas klaidas. Turime didžiulį žaidimo intensyvumą laikyti nuo pat susitikimo pradžios, o ne tik ketvirtajame ketvirtyje, stengiantis persverti dvikovos eigą. Kartais yra taip, kad varžovai žaidžia su mažesne rotacija, tu juos kankini, turi laikytis plano, todėl ketvirtuose kėliniuose pavyksta perimti iniciatyvą.

- „Juventus“ turi vieną nominalų įžaidėją – Dovį Bičkauskį. Ar jo atkirtimas nuo komandos yra vienas svarbiausių gynybinių uždavinių prieš seriją?

- Manau, kad „Juventus“ turi daug gerų žaidėjų. Martinas Gebenas – reguliariojo sezono MVP. Tai daug pasakantis faktas. Marius Runkauskas – labai geras metikas. Kenny Gainesas gali vienas nuspręsti rungtynes. Mūsų laukia gera komanda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi