2019.05.14 00:15

Paskutinę sekundę pergalę išplėšę Kanados ledo ritulininkai privertė slovaką iš nevilties sulaužyti lazdą

LRT.lt 2019.05.14 00:15

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitinio diviziono varžybose įspūdingą pergalę iškovojo Kanados rinktinė, paskutinėmis susitikimo sekundėmis 6:5 (2:2, 3:2, 1:1) įveikusi šeimininkų, slovakų, ledo ritulininkus.

Pergalę kanadiečiai nukalė kėlinio pabaigos laikui skaičiuojant paskutines sekundes ir šeimininkų komandos sirgaliams jau mąstant apie pratęsimą. Pergalingą įvartį, likus žaisti 2 sekundes iki trečiojo kėlinio pabaigos, pelnė Markas Stone`as.

Po praleisto įvarčio Slovakijos rinktinės žaidėjas Martinas Fehervary iš nevilties trenkė ledo ritulio lazdą į savo rinktinės vartų skersinį ir ją sulaužė.

Rungtynėse slovakai pirmavo 2:0 po pirmajame kėlinyje pelnytų Matušo Sukelo (7:14 min) ir Adamo Liškos (8:18 min) įvarčių. Kanadiečiai dar to paties kėlinio metu po Anthony Mantha (16:20 min) ir Shea Theodore (18:10 min) įvarčių išlygino rezultatą – 2:2.

Antrajame kėlinyje kartojosi pirmojo scenarijus – slovakai po Ladislavo Nagy (21:49 min) ir Adamo Liškos (25:09 min) įvarčių susikrovė pranašumą – 4:2. Šįkart kanadiečiai atsakė nebe dviem, o net trimis įvarčiais be atsako – pasižymėjo Jonathanas Marchessaultas (27:01 min), Anthony Cirellis (28:43 min) ir Troy`us Stecheris (36:40 min). Prieš trečiąjį kėlinį Kanados rinktinė pirmavo rezultatu – 5:4.

Slovakams rezultatą antroje trečiojo kėlinio pusėje išlygino Matušas Sukelas (51:45 min). Priešpaskutinę kėlinio minutę dviem baudų minutėmis buvo nubaustas šeimininkų žaidėjas Erikas Černakas. Kanados rinktinė kiekybinę persvarą išnaudojo ir triumfavo po Marko Stone`o įvarčio.

A grupėje Kanados rinktinė su dviem pergalėmis ir 6 taškais po trijų rungtynių užima 2–3 vietas su vokiečiais. Slovakai su viena pergale ir trimis taškais yra penkti.

B grupėje Skandinavijos rinktinių akistatoje Švedija net 9:1 (3:0, 5:0, 1:1) sutriuškino Norvegiją.

Švedai grupėje su šešiais taškais žengia ketvirti, norvegai taškų nėra iškovoję ir yra paskutiniai.