Naujienų srautas

Sportas2019.05.13 22:48

Meilutytė neįtraukta į Lietuvos rinktinės sudėtį pasaulio čempionatui Pietų Korėjoje

LRT.lt 2019.05.13 22:48

Lietuvos plaukimo federacija į pasaulio vandens sporto čempionatą Pietų Korėjoje šių metų liepos mėnesį siųs 8 plaukikų komanda, šuolių nuo tramplino porą ir dailiojo plaukimo atstovę, dar praėjusią savaitę rašė portalas LRT.lt. Komandos paraiškoje nėra į dopingo skandalą įsipainiojusios Rūtos Meilutytės.

Čempionate varžysis aštuoni Lietuvos plaukikai – Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas, Giedrius Titenis, Deividas Margevičius, Tadas Duškinas, Ugnė Mažutaitytė ir Kotryna Teterevkova. Taip pat lietuviai varžysis ir dviejose estafetėse – vyrų 4x100 kompleksiniu būdu ir mišrioje estafetėje 4x100 m kompleksiniu būdu.

FINA Čempionų serijos varžybose du aukso medalius savaitgalį iškovojęs D. Rapšys yra užsiregistravęs trijose rungtyse – 200 ir 400 m laisvuoju stiliumi bei 200 m nugara.

S. Bilis Kinijoje varžysis 50 ir 100 m distancijose laisvuoju stiliumi, Giedrius Titenis išbandys savo jėgas trijose plaukimo krūtine distancijoje (50, 100 ir 200 m), o Andrius Šidlauskas – dviejose (100 ir 200 m).

Peteliške 50 m plauks T. Duškinas, o 100 m – D. Margevičius.

U. Mažutaitytė startuos 200 m plaukimo nugara rungtyje, o K. Teterevkova dalyvaus trijose plaukimo krūtine varžybose (50, 100 ir 200 m).

Lietuvos komandos sudėtyje nėra 2012 metų olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės, kuriai gresia 1–2 metų diskvalifikacija dėl neteisingai nurodytos buvimo vietos antidopingo kontrolieriams.

Kaip LRT.lt sakė Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis, gegužės mėnesį R. Meilutytė buvo žadėjusi federacijai dalyvauti varžybose JAV, kur iš jos buvo tikimasi pasaulio čempionato „B“ normatyvo pakartojimo. Nors federacija paprastai be „A“ normatyvo sportininkų į svarbiausias varžybas nesiunčia, R. Meilutytei buvo padaryta išimtis. Vis dėlto nei varžybų JAV, nei pasaulio čempionato liepos mėnesį dėl dopingo skandalo Rūtai jau nebus.

Pirmą kartą į pasaulio pirmenybes važiuos sportininkė Natalija Ambrazaitė, o šuolių į vandenį atranka dar vyksta, tad kol kas sportininkų pavardės dar nėra žinomos.

2018 m. liepą vykusiame pasaulio dailiojo plaukimo čempionate N. Ambrazaitė užėmė 25-ąją vietą iš 32 dalyvių.

Pasaulio čempionatas Pietų Korėjos mieste Guangdžiu vyks liepos 12–28 dienomis. Šuolių į vandenį ir dailiojo plaukimo varžybos vyks nuo čempionato pradžios iki 20 dienos. Nuo liepos 21 d. į baseiną šoks plaukikai ir dėl medalių varžysis iki pat čempionato pabaigos.

Tiesiogines čempionato transliacijas galėsite matyti kanalu LRT PLIUS ir portale LRT.lt

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi