Sportas

2019.05.13 17:52

Olimpinė mylia: dalyviai galės ir bėgti, ir plaukti, ir riedėti

LRT.lt2019.05.13 17:52

Kaip niekada masinės, rekordinės ir įdomybių kupinos jubiliejinės 30-osios Olimpinės dienos organizatoriai renginio dalyviams pateiks ir dar vieną naujovę. Birželio 1-ąją Klaipėdoje rengiamoje didžiausioje Lietuvoje sporto šventėje vyks net trys olimpinės mylios rungtys, skelbiama pranešime spaudai.

Anksčiau sporto šventę dalyviai simboliškai paminėdavo bėgdami lietuvišką olimpinę mylią – 1988 metrus, nes būtent 1988 m. buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Pernai šį atstumą buvo galima įveikti ir riedant, o šiemet – ir plaukiant. Plaukianti olimpinė mylia prasidės 10:20 val. Danės upėje, riedanti – 10:30 val. prie Starto arkos Atgimimo aikštėje, o bėgimo startas bus duotas 11:00 val. taip pat prie Starto arkos.

„Atšilus orams į Lietuvos gatves kasmet išrieda tūkstančiai dviratininkų, riedutininkų ar paspirtukus pasirinkusių žmonių, todėl pirmąją vasaros dieną visų jų lauksime riedančioje lietuviškoje Olimpinėje mylioje. Joje taip pat tikimės ir dalyvių išradingumo, nes trasą įveikti bus galima bet kokia riedančia transporto priemone – nesvarbu, ar su vienu, dviem, trimis ar keturiais, o gal ir penkiais ratais“, – smagaus reginio viziją pasakojo Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius.

Tiek į riedančią lietuvišką Olimpinę mylią, tiek į jos bėgimą vyksta speciali išankstinė, tačiau nemokama registracija. Dalyvauti jose bus galima ir su dalyvio pasu, kurį kiekvienas renginio svečias atsiimti galės sporto šventės dieną specialioje registracijos palapinėje.

Visgi plaukiančią lietuvišką olimpinę mylią organizuojantis Klaipėdos irklavimo centras, siekdamas saugaus renginio, į turistines ir sportines baidares bei kanojas pirmiausia susodins sportininkus, o tik vėliau šalia jų kvies prisijungti visus norinčius.

„Bėgti ir važiuoti dviračiu ar paspirtuku gali kiekvienas, todėl dalyviams sunkumų neturėtų kilti. O štai norint išsilaikyti baidarėje ar kanojoje reikalinga patirtis, todėl, siekdami užtikrinti žmonių saugumą visose vandens transporto priemonėse, pasodinsime bent po vieną profesionalų sportininką“, – paaiškino Klaipėdos Irklavimo centro atstovė Asta Zablockytė.

Olimpinėje dienoje šiemet bus rekordinis skaičius – net 100 – nemokamų sporto veiklų. Dalyvio pasas suteiks galimybę ne tik jas visas išbandyti, bet ir rinkti taškus, kuriuos dienos pabaigoje bus galima iškeisti į medalius, LTeam ir rėmėjų suvenyrus bei prizus.

Dalyvavimas lietuviškos olimpinės mylios veiklose – pats vertingiausias, už kurį bus skirta net 100 taškų. Gavę antspaudą iš šios rungties ir dalyvavę dar keliose papildomose galės atsiimti marškinėlius arba medalį.

Šventės dalyviai taip pat galės pasivaržyti „Affidea“ 5 km bei 10 km bėgimuose ar mėgėjiškos žūklės varžybose bei stebėti breiko turnyrą ar jėgos ištvermės varžybas „LTeam Throwdown“. Renginį vainikuos vienos populiariausių Lietuvos atlikėjų Monikos Pundziūtės-Monique koncertas, o vakare antrajame Melnragės paplūdimyje bus surengtos sveikuoliškos dūzgės, kurių metu vyks ir sporto filmų seansas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.