Naujienų srautas

Sportas2019.05.13 17:21

Prie „Cavaliers“ vairo stos visose JAV krepšinio pakopose dirbęs strategas

LRT.lt 2019.05.13 17:21

Po LeBrono Jameso išvykimo krizę išgyvenantis Klyvlendo „Cavaliers“ klubas rado naują vyriausiąjį trenerį. „Kavalieriams“ artimiausius penkerius metus vadovaus Mičigano universiteto komandos, kurioje žaidė ir lietuvių kilmės žaidėjas Ignas Brazdeikis, treneris Johnas Beileinas, skelbia ESPN.

Pranašema, jog J. Beileinas susitarimą su Klyvlendo klubu pasiekė sekmadienį ir apie savo sprendimą jau pranešė Mičigano universiteto administracijai.

„Cavaliers“ ekipą treniruosiantis J. Beileinas vadinamas „krepšinio kultūros kūrėju“. Strategas laikomas vienu iš geriausių puolimo taktikų bei krepšinio mokytojų. J. Beileinas savo karjeroje nė karto nedirbo trenerio asistentu ir yra perėjęs visas pagrindines JAV krepšinio pakopas – dirbo vyriausiuoju treneriu mokykloje, koledže bei visuose trijuose NCAA divizionuose. Darbas Klyvlende leis specialistui užkopti ant paskutinio karjeros laiptelio bei treniruoti NBA ekipą.

Dirbdamas Mičigane, J. Beileinas dukart pasiekė NCAA finalo ketvertą bei keturis „Big Ten“ konferencijos reguliariojo sezono nugalėtojo titulus.

66-erių metų J. Beileinas jau praėjusiame sezone svarstė apie darbą NBA bei vedė derybas su Orlando „Magic“ ir Detroito „Pistons“ klubais, tačiau visgi liko treniruoti Mičigano universiteto krepšininkų.

„Cavaliers“ siekia „perstatyti“ komandą bei kurti naują komandos ateitį aplink gynėją Colliną Sextoną. Be to, Klyvlendo ekipa kartu su Niujorko „Knicks“ ir Fynikso „Suns“ ekipomis turi po 14 procentų galimybę laimėti pirmąjį NBA naujokų biržos šaukimą. Tokia komandos komplektacijos strategija patiko ir pasiūlymą priėmusiam J. Beileinu.

J. Beileinas komandoje pakeis Larry Drew, kuris perėmė „Cavaliers“ vairą po to, kai buvo atleistas Tyrone`as Lue, spėjęs padirbėti su komanda tik 6-iose praėjusio sezono rungtynėse.   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi