Naujienų srautas

Sportas2019.05.12 18:17

Gusto Grinbergo viltis Monzoje pasiglemžė  ugnis

LRT.lt 2019.05.12 18:17

Monzoje vykusiose Europos Le Mano Serijos čempionato (ELMS) antrojo etapo keturių valandų lenktynėse šešiolikmečio vilniečio Gusto Grinbergo komanda „Oregon Team“ pasiekė finišą 12-oje vietoje. Tai tikrai nebuvo tai, ko tikėtasi, tačiau visas viltis iškovoti pirmą pergalę čempionate palaidojo užsidegęs automobilis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lenktynes iš 3 starto vietos pradėjęs Gusto komandos draugas Damiano Fioravanti po pirmo posūkio smuktelėjo į 6 vietą, tačiau po truputį lenkė varžovus ir pirmosios lenktynių valandos pabaigoje jau važiavimo pirmas.

Pirmasis suplanuotas sustojimas ir degalų papildymas, deja, sklandžiai nepavyko. Komanda sugaišo ilgiau, nei planuota, ir antrą valandą pradėjo vėl tik 7-a. Lorenzo Bontempelli „Norma M30 LMP3“ bolido vairą perėmė po dviejų lenktynių valandų ir į trasą sugrįžo penktas. Jis artėjo prie varžovų, tačiau netrukus įvyko katastrofa. Tikėtina, kad nuo nedidelio kontakto su varžovu ar su trasos ribas žyminčiais betono iškilimais, automobilio nosis palinko į priekį. Stabdžiai negavo pakankamai aušinimo ir, kai Lorenzo užsuko į aptarnavimo zoną, plykstelėjo ugnis.

Mechanikai ir ugniagesiai ugnį nuslopino, tačiau milžiniška žala jau buvo padaryta. Per pusvalandį pavyko automobilį suremontuoti, bet jis vis nevažiavo į trasą. Komanda nebuvo užtikrinta, ar ugnis nepažeidė kitų stabdžių ir pakabos detalių, todėl saugumo sumetimais nuspręsta toliau nelenktyniauti.

G.Grinbergas į trasą išvažiavo tik paskutinę lenktynių minutę ir tik tam, kad kirstų finišo liniją ir uždirbtų pusę taško.

Europos Le Mano serijos lenktynės pirmą kartą surengtos 2001 metais. Šiemet įvyks 6 ELMS etapai legendinėse trasose: Paulo Ricard‘o (Prancūzija), Monzos (Italija), Barselonos (Ispanija), Spa (Belgija), Silverstouno (Didžioji Britanija) ir Portimao (Portugalija). Vienu metu trasoje varžosi 41 LMP2, LMP3 ir LMGTE klasių automobiliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi