Naujienų srautas

Sportas2015.06.19 13:48

„300 Lakes Rally“ žada daugiau emocijų žiūrovams ir adrenalino – lenktynininkams

LRT.lt 2015.06.19 13:48

Liko kiek mažiau nei du mėnesiai iki rugpjūčio 7–8 dienomis startuosiančios didžiausios vasaros ralio šventės „300 Lakes Rally“. Artėjant vasaros fiestos datai, ralio organizavimo darbai įgauna pagreitį. Jau yra sudarytas ralio maršrutas, kuriame numatyti nauji, lenktynininkų dar neišbandyti greičio ruožai.

Liko kiek mažiau nei du mėnesiai iki rugpjūčio 7–8 dienomis startuosiančios didžiausios vasaros ralio šventės „300 Lakes Rally“. Artėjant vasaros fiestos datai, ralio organizavimo darbai įgauna pagreitį. Jau yra sudarytas ralio maršrutas, kuriame numatyti nauji, lenktynininkų dar neišbandyti greičio ruožai.

Vienas iš „300 Lakes Rally“ organizatorių Maris Simsonas teigia, kad nors ralio formatas iš principo nesikeis, tačiau naujovių šiems metams žadama ne tik ralio dalyviams, bet ir žiūrovams.

„Šiųmečio ralio viena iš naujienų yra ta, kad ralis vyks vien Lietuvos teritorijoje. Lenktynininkams nereikės kirsti Latvijos sienos, nes bus tik lietuviški greičio ruožai, besidriekiantys Zarasų, Visagino, Ignalinos apylinkėse“, – sakė M. Simson.

Netrukus prasidės kvalifikacinės lenktynės

Organizatoriai atskleidė, kad šios vasaros šventės formatas išliks toks pat – dviejų dienų. Lenktynininkams iš viso teks įveikti apie 140 kilometrų greičio ruožų. Jau ketvirtadienį po susipažinimo su trasa varžybų dalyviai lenktyniaus kvalifikaciniame greičio ruože. Jie savo pirmuosius lenktyninius kilometrus nuvažiuoti turės visiškai naujame, anksčiau nenaudotame, organizatorių paruoštame 5 kilometrų ilgio kvalifikaciniame greičio ruože .

„Šiemet ypatingą dėmesį skiriame greičio ruožų konfigūracijai ir jų kokybiškam paruošimui. Norime pateikti techniškus, kompaktiškus, naujos konfigūracijos greičio ruožus, kuriuos būtų įdomu važiuoti lenktynininkams bei juos stebėti žiūrovams, – apie ralio trasą pasakojo M. Simson. –  Dideli dėmesį skiriame ir kelio dangai. Iš 12 greičio ruožų turėsime tik 3 besikartojančius, tačiau tik vienas iš jų turės žvyro dangą“.

Praėjusių metų  „300 Lakes Rally“ akimirka. Dace Janova, 4rati.lv nuotr.

Pirmąją ralio dieną varžybų dalyviams teks įveikti apie 45 – 50 kilometrų, antrą dieną – 100 kilometrų. Pasak Mario Simsono, sportininkams turėtų užtekti 8 valandų du kartus  pravažiuoti trasą, surašyti ir patikrinti  greičio ruožų stenogramą.

Žiūrovai iš arti galės stebėti dalyvių emocijas

Pirmoji ralio diena prasidės penktadienį po pietų. Kaip ir praėjusiais metais „300 Lakes Rally“ ralis startuos  atidarymo ceremonija, kurios metu visi lenktynininkai turės pravažiuoti per iškilmingą podiumą, Zarasų miesto centrinėje aikštėje.

„Pirmą ralio dieną sportininkams paruošime 4 greičio ruožus, iš kurių vienas bus miesto greičio ruožas. Pirmosios ralio dienos lenktyninius kilometrus parinkome tokius, kad jei ir būtų netikslumų dėl startų pozicijų ar atsirastų naujų dalyvių visiems sportininkams sąlygos bus maksimaliai suvienodintos, problemų dėl to neturėtų kilti“, – sakė vienas iš renginio organizatorių.

Pasak jo, šiemet vėl ypatingą dėmesį organizatoriai skirs žiūrovų zonos vietų parinkimui ir infrastruktūros kūrimui.

„Esame numatę tris pagrindinės greičio ruožų sekcijas, tarp kurių žiūrovai galės migruoti. Sudarysime galimybę žiūrovui per dieną pamatyti net keturis skirtingus greičio ruožus. O pagrindinė kulminacija – oficialus dalyvių finišas, kuris tradiciškai vyks Zaraso ežero Didžiojoje saloje. Čia pat vyks ir dalyvių apdovanojimų ceremonija bei šventinis renginio koncertas, – ralio dienas pristatė M.Simson. – Jeigu kitur žiūrovai dažnai nepamato sportininkų emocijų, jiems pasiekus paskutinio GR finišo, tai mūsų ralyje visi žiūrovai atėję į salą galės tapti šių nepakartojamų emocijų liudininkais“.

Lenktynininkų registracija į „300 Lakes Rally“ prasidės paskutinėmis birželio dienomis. Praėjusiais metais vasaros ralio fiestoje dalyvavo apie 90 dalyvių. Žinoma, daugiausia vietos dalyvių sąraše užėmė Lietuvos bei Latvijos sportininkų pavardės, tačiau šiemet organizatoriai tikisi sulaukti tokio paties ar net didesnio dalyvių būrio. Mat rugpjūčio 7–8 dienomis vyksianti ralio fiesta taip pat bus ne tik Lietuvos, bet ir dviejų kaimyninių šalių: Latvijos ir Baltarusijos, bei Šiaurės Europos zonos šalių čempionatų etapai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi