Sportas

2019.05.11 15:08

Anglų sirgalių galvosopis: kaip neišleisti kosminių pinigų ir gyvai stebėti Čempionų lygos finalą?

LRT.lt2019.05.11 15:08

Šią savaitę Čempionų lygos atsakomosiose pusfinalio rungtynėse fantastiškai išsigelbėję du Anglijos klubai – „Liverpool“ ir „Tottenahm Hotspur“ – birželio 1-ąją Madride susitiks dėl prestižinio trofėjaus. Tuo tarpu abiejų komandų sirgaliai, planuojantys keliauti į Ispanijos sostinę, jau dabar laužo galvas, kaip neišleisti kosminių sumų, skelbia BBC.

Tiesioginių skrydžių iš Didžiosios Britanijos į Madridą ir atgal bilietų kainos birželio 1-osios rungtynėms jau pasiekė 1500 eurų ribą. Dalis oro linijų kaltinamos siekiu pasipelnyti iš didžiuliais būriais į Ispaniją keliausiančių futbolo sirgalių.

Tiesa, tai tikrai nežada sustabdyti mažiausiai 30 tūkst. abiejų klubų gerbėjų, kurie jau turi bilietus į finalines rungtynes. Dar daugiau futbolo gerbėjų bilietų į Madride vyksiančią „Liverpool“ ir „Tottenham Hotspur“ ekipų akistatą neturi, tačiau irgi planuoja vykti į Ispaniją.

Iškyla klausimas, kaip sirgaliai iš Didžiosios Britanijos žada nusigauti į Madridą?

Kokia situacija su skrydžiais?

Anglų futbolo sirgaliai, ieškantys skrydžio bilietų į Madridą, susiduria su didelėmis problemomis – kainos šoktelėjusios į padebesius, o ir pati bilietų pasiūla – skurdi. Bilietų paieška daugelį gerbėjų įstūmė į neviltį.

Daugelis bilietų skrydžiui iš Šiaurės Vakarų Anglijos į Madridą jau yra išparduoti. Nors „Easyjet“ avialinijų kompanija į prekybą paleido bilietus dienai prieš finalines rungtynes, bilietų kainos į vieną pusę siekė net 870 eurų.

Liverpulio miesto meras Steve`as Rotheramas savo socialinio tinklapio „Twitter“ paskyroje skyrė įrašą „Easyjet“ kompanijai tokias bilietų kainas pavadinęs „visiškai gėdingomis“.

„Bilietų į abi puses kainų užkėlimas 683 procentais yra tiesiog paprasčiausiais noras pasipelnyti iš futbolo sirgalių aistros“, – piktinosi Liverpulo meras.

Kompanija „Easyjet“ tokios politiko žinutės nepraleido pro pirštus ir išleido oficialų pranešimą, kuriame bandė paaiškinti išaugusias kainas.

„Dirbtinai kainų prieš sporto renginius nekeliame. Kainų kilimą lemia išaugusi bilietų paklausta konkrečioms dienoms“, – aiškinosi „Easyjet“.  

Praeityje skrydžių bendrovė „Easyjet“ yra nekart pasiūliusi papildomų skrydžių ar suorganizavusi didesnius orlaivius prieš anksčiau vykusius didžiuosius sporto renginius. BBC žiniomis, kompanija svarsto imtis tokių pat priemonių ir prieš Čempionų lygos finalą.

Ar sirgaliai sulauks specialiųjų užsakomųjų reisų į Madridą?

Rinkoje jau yra pasirodę bilietai į užsakomuosius reisus kelionei į Madridą, tačiau bilietai į šiuos skrydžius taip pat nėra pigūs. Kompanija „Thomas Cook Sports“ organizuoja skrydžius iš Liverpulio sirgaliams, kurie jau yra įsigiję bilietus į Čempionų lygos finalą.

Kelionės bilieto kaina – 674 eurai. Be to, bilietus gali įsigyti tik tie futbolo gerbėjai, kurie pirko bilietus į finalo dvikovą per oficialią „Liverpool“ bilietų pardavimo sistemą.

Kitos kelionių agentūros siūlo skrydžių bilietus už 750 eurų vienam žmogui iš Liverpulio, Mančesterio ir Londono Stanstedo oro uostų.

Dalis kompanijų siūlo skrydžius rungtynių dienos ryte bei sugrįžimą kitos dienos rytą. Nors tai nėra pats patogiausias variantas, toks kelionės tvarkaraštis bent jau leidžia atsisakyti būtinybės nakvynės Madride opcijos.

Kokia situacija su netiesioginiais skrydžiais į Madridą?

Toks skrydžių variantas futbolo sirgaliams gali tapti žymiai pigesniu keliavimo į Ispaniją būdu, tačiau tam reikia ir nemažai išradingumo.

„Tottenham Hotspur“ 67-erių metų sirgalius Brianas Palacio iš Rytų Sasekso grafytės skrydžius į Madridą užsirezervavo dar būdamas Johano Cruyffo stadiono tribūnose Amserdame bei tik ką pamatęs savo mylimos komandos triumfą pusfinalio dvikovoje su vietos „Ajax“.

Nuolat savo komandą išvykose palaikančio B. Palacio teigimu, rasti būdą nukakti į Madridą buvo nelengva – „Liverpool“ futbolo sirgaliai apie savo mylimos komandos patekimą į finalą sužinojo viena diena anksčiau, todėl turėjo 24 valandų pranašumą ieškant bilietų į Ispaniją.

„Turėjau bilietų ieškojimo strategiją – Madrido oro uosto tinklalapyje ieškojau ne Anglijoje esančių oro uostų, iš kurių į Ispaniją skrendantys lėktuvai Madridą galėtų pasiekti ankstyvą rungtynių dienos popietę“, – tvirtino vyriškis.

„Tottenham Hotspur“ sirgalius rado skrydį iš Italijos miesto Kaljario į Madridą. Pagal išankstinį grafiką, B. Palacio Ispanijos sostinėje turėtų atsirasti rungtynių dienos popietę.

Dėliodamas kelionės maršrutą iš galutinio kelionės taško, B. Palacio rado skrydį iš Londono Stanstedo oro uosto į Kaljarį. Viso kelionė anglui kainavo tik kiek daugiau nei 115 eurų.

Tiesa, B. Palacio neišsprendė vienintelio likusio klausimo – grįžimo iš Madrido į namus.

Kelionė lėktuvu – ne vienintelis būdas atvykti į Madridą

Daugelis sirgalių kelionės problemą stengiasi išspręsti ieškodami skrydžio bilietų į kitus Ispanijos miestus bei bandydami Madridą pasiekti traukiniais.

Londone gyvenantis 39-erių metų „Liverpool“ gerbėjas Jamesas Wardas savo kelionės planą sudėliojo taip – skrydis dieną prieš rungtynes iš Getviko oro uosto į Alikantę už 127 eurus bei 3 valandų kelionė traukiniu iš Alikantės į Madridą. Namo J. Wardas žada sugrįžti skrisdamas iš Valensijos „Brittish Airways“ kompanijos siūlomu skrydžiu.

„Užtraukau geras 8 valandas, kol susiplanavau kelionės maršrutą bei įsigyjau bilietus. „Tottenham Spurs“ sirgalių laukia tikras pragaras, bandant atrasti bilietus į Madridą“, – kalbėjo J. Wardas.

Egzistuoja galimybė į Madridą nukeliauti traukiniu tiesiai iš Londono, persėdus Lione, tada Barselonoje bei, galų gale, pasiekiant Ispainijos sostinę. Kelionė, išvykus gegužės 31-ąją, truktų 15 valandų bei kainuotų 300 eurų.

Žinoma, galima keliauti ir automobiliu. Persikėlus per Lamanšo sąsiaurį, kelionė iš Kalė uosto Prancūzijoje į Madridą automobiliu užtruktų beveik 15 valandų. Taip keliaujant reiktų įveikti 1600 kilomterų atstumą.

Išspręstas kelionės į Madridą klausimas – tik pirmas įveiktas žingsnis

Madride viešbučio kainos birželio 1-ąjai dienai jau yra pasiekusios kosminę kainų ribą. Ispanijos sostinėje liko labai mažai galimybių užsisakyti nakvynę už mažiau nei 1150 eurų.

Lidse gyvenantis 36-erių metų „Liverpool“ sirgalius Michaelas Edwardsas reikalus su skrydžiais susitvarkė, kaip teigia pats, „gana lengvai“. Tiesa, bandydamas rasti atrasti variantų dviem nakvynėms Madride, vyriškis susidūrė su beveik neįmanoma misija.

„Ieškoti viešbučių pradėjome iškart po atsakomųjų pusfinalio rungtynių, nors pasiūla buvo visai nemaža, padorių viešbučių – trijų ir daugiau žvaigždučių – kambarių kainos už dvi nakvynes siekė mažiausiai 1500 svarų. Žinoma, tikėjausi, kad kainos gali kiek būti pakilusios, tačiau mokėti 1500 eurų už nakvynes, kurios įprastai kainuoja 170 eurų, atrodo gerokai per daug. Keliausiu jau į trečiąjį savo Čempionų lygos finalą, tad negaliu sakyti, jog esu labai nustebęs tokiomis kainomis“, – aiškino M. Edwardsas.

„Liverpool“ gerbėjas galiausiai užsisakė kambarį viešbutyje už 1620 eurų. Kuomet vyriškis, „Tottenham Hotspur“ komandai kitą dieną patekus į Čempionų lygos finalą, patikrino kambarių kainas tame pačiame viešbutyje, jos buvo pakilusios net iki 4500 eurų.

Be to, reikia nepamiršti, jog futbolo gerbėjai turi pakloti nemažas sumas ir už bilietus į finalo dvikovą. Keturi iš penkių „Liverpool“ ir „Tottenham Hotspur“ sirgaliams skirtų bilietų kainuoja daugiau nei 170 eurų. Patys brangiausi bilietai gerbėjams atsieis beveik 600 eurų.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.