2019.05.10 23:49

Pasaulio ledo ritulio čempionate čekai parbloškė Švedijos rinktinę, šeimininkai nugalėjo JAV

LRT.lt 2019.05.10 23:49

Slovakijoje tęsiasi pasaulio ledo ritulio elitinio diviziono čempionatas, o svarbia pergale jį pradėjo šeimininkai, nugalėję Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinę. Kitame penktadienio vakaro mače Čekijos nacionalinė komanda pateikė rimtą paraišką ir nugalėjo titulą ginančius Švedijos ledo ritulininkus.

A grupės varžybose slovakai amerikiečius įveikė 4:1 (1:1, 2:0; 1:0).

Turnyro šeimininkus pirmame kėlinyje jau po keturių minučių į priekį išvedė Matušas Šukelis, tačiau netrukus amerikiečių gretose kiekybine persvara pasinaudojo ir pusiausvyrą grąžino Alexas DeBrincatas.

Lemiamas lūžis įvyko antrojo kėlinio starte – per pirmas penkias minutes po įvartį įmušė Erikas Černakas ir Tomašas Tataras, o paskutinio kėlinio metu skirtumą iki trijų padidino ir paskutines amerikiečių viltis pakovoti dėl taškų panaikino Michalas Kristofas.

B grupėje vakarinė dvikova susiklostė daug atkakliau. Čekijos rinktinė čia kiek netikėtai 5:2 (1:0, 1:2. 3:0) palaužė pasaulio čempionų titulą ginančius švedus.

Čekai rungtynes pradėjo pozityviai ir jau po poros minučių buvo priekyje, kai pasižymėjo Jakubas Vrana.

Antrame kėlinyje iniciatyvą perėmė švedai ir jau sužaidus trisdešimt sekundžių rezultatą išlygino Patricas Hornqvistas. Netrukus slovakai liko mažumoje, o tuo Švedijos rinktinė netruko pasinaudoti ir išsiveržė į priekį, kai tikslų metimą atliko Oskaras Lindblomas. Tačiau čekų gretose lygybę vėl grąžino Dominikas Kubalikas.

Trečiajame kėlinyje ankstyvų įvarčių tradiciją pratęsė Michaelis Frolikas, pasižymėjęs po kiek daugiau nei trisdešimties sekundžių. Antroje kėlinio pusėje abi komandos ne kartą buvo baudžiamos dviejų minučių nuobaudomis, o dar vieną įvartį pridėjęs J. Vrana (pasižymėjęs jo komandai žaidžiant mažumoje) bei pačioje mačo pabaigoje į tuščius vartus ritulį pasiuntęs Janas Kovaras padėjo čekams išlaikyti pergalingą pranašumą ir čempionate startuoti solidžiu laimėjimu.