2019.05.10 19:21

Suomijos ir Rusijos ledo ritulininkai pergalėmis startavo pasaulio čempionate

LRT.lt2019.05.10 19:21

Slovakijoje penktadienį prasidėjo pasaulio ledo ritulio elitinio diviziono čempionatas. Pergalingai jame startavo Suomiją, palaužusi kanadiečius bei Rusijos rinktinė, nesunkiai susitvarkiusi su Norvegijos nacionaline komanda.

A grupėje sudėtingą ir svarbią pergalę iškovojo viena paslaptingiausių turnyro komandų vadinama Suomijos rinktinė, 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) nugalėjusi Kanados ekipą.

Sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes pirmajame kėlinyje, suomius į priekį išvedė Kaapo Kakko. Netrukus suomiai užsidirbo dviejų minučių nuobaudą, o ja pasinaudojęs Jonathanas Marchessaultas rezultatą išlygino.

Antrajame kėlinyje nei įvarčiais, nei dviejų minučių nuobaudomis nepasižymėjo nei viena komanda, tad viskas nusikėlė į paskutinę mačo atkarpą.

Čia sėkmingiau pasirodė suomiai, jau po kiek daugiau nei dviejų minučių pasinaudoję kiekybine persvara ir įmušę antrąjį savo įvartį (pasižymėjo Arttu Ilomakis). Paskutinį tašką rungtynėse padėjo antrą kartą ritulį į vartus paskutinę mačo minutę pasiuntęs K. Kakko. Tikslų metimą jis pasiuntė jau į tuščius vartus.

B grupėje nesunkia pergale startavo Rusijos ledo ritulininkai, nesunkiai 5:2 (2:0, 2:0, 1:2) susitvarkę su norvegais.

Devintąją mačo minutę rusai išsiveržė į priekį, kai kiekybine persvara sėkmingai pasinaudojo Jevgenijus Dadonovas, o kėliniui jau persivertus į antrą pusę skirtumą padvigubino Artiomas Anisimovas.

Antrajame kėlinyje rusai dar du kartus išnaudojo varžovų dviejų minučių nuobaudas ir atitolo jau 4:0 (po įvartį pelnė Nikita Kucherovas ir antrą kartą įmušęs J. Dadonovas).

Paskutiniame kėlinyje rusų persvara dar labiau triuškinama pavertė Nikita Gusevas, tačiau pačioje mačo pabaigoje Norvegijos rinktinė pasinaudojo varžovų atsipalaidavimu ir dviem tiksliais metimais skirtumą kiek sumažino. Po įvartį pelnė Thomas Valkvae Olsenas ir Jonas Holosas.