Sportas

2019.05.10 12:08

Dėl Lietuvos taurės kovos visi tituluočiausi šalies baidarininkai

LRT.lt2019.05.10 12:08

Olimpinių žaidynių prizininkai, pasaulio vicečempionas bei Europos čempionatų prizininkas – tokie tituluoti baidarininkai stos į starto liniją sekmadienį Trakuose vyksiančių Lietuvos taurės varžybų 200 metrų distancijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sprinto rungties favoritu laikomas titulą ginantis praėjusių metų pasaulio ir Europos vicečempionas Artūras Seja. Tačiau nuversti jį nuo sosto sieks ne mažiau tituluoti baidarininkai – Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dvivietėje baidarėje bronzos medalį iškovoję Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei 2015 ir 2016 m. Europos čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas.

Lietuvos taurės varžybose prasidės ir kelialapių dalybos į Minske vyksiančias Europos žaidynes, nes Europos žaidynėse valstybei gali atstovauti tik vienas sportininkas.

„Lietuvoje turime daug stiprių sprinterių, todėl konkurencija ne mažesnė, negu svarbiausiose tarptautinėse varžybose. Norint iškovoti pergalę, turi pasiekti puikią sportinę formą, – sako dvejus pastaruosius metus Lietuvos taurę laimėjęs A. Seja. – Nesiryžčiau spręsti kas yra favoritas. Be manęs dar yra ir I. Navakauskas, A. Lankas, E. Ramanauskas. Nežinau kaip jie pasiruošę, nes treniravomės atskirai. Jie daug dėmesio skyrė ir keturvietei baidarei. Nenoriu dairytis į varžovus. Svarbiausia – pačiam gerai irkluoti ir pasiekti geriausią rezultatą.“

Pastaruosius dvejus metus už A. Sejos nugaros liekantis I. Navakauskas prieš sezoną pakeitė trenerį ir tikisi revanšo.

„Trasoje kovoju ne su varžovais, o su savimi. Noriu parodyti savo geriausią rezultatą, o kiek greitas bus A. Seja, sunku pasakyti. Šiais metais pasiruošimas skyrėsi, nes dirbu su nauju treneriu. Tikiuosi, kad pavyko gerai pasirengti sezonui. Bet kol kas sunku spręsti kokia sportinė forma, nes man tai bus pirmosios sezono varžybos, – teigia I. Navakauskas. – Tiek vienvietei, tiek ir naujai suformuotai keturvietei baidarei skiriu vienodai dėmesio. Po Lietuvos taurės varžybų spręsim, kuriai distancijai koncentruotis labiau.“

Lietuvos taurės – D. ir Z. Survutų memorialo varžybose šeštadienį nuo13.00 val. baidarininkai ir kanojininkai varžysis 500 ir 1000 m distancijose. Sekmadienį nuo 14.00 val. vyks 200 m finalai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
LRT IŠ TOKIJO 21