Naujienų srautas

Sportas2019.05.10 10:17

Meilutytės treneris: dopingo skandalas – nesusipratimas dėl pertraukos nuo sporto

LRT.lt 2019.05.10 10:17

Rūtos Meilutytės buvęs treneris Dave'as Salo teigia, kad plaukikė padarė pertrauką nuo sporto. Lietuvos plaukimo žvaigždė nesitreniruoja nuo gruodžio mėnesio, todėl ir neatliko privalomų dopingo testų, dėl kurių jai gresia diskvalifikacija. D. Salo užminė mįslę visiems Lietuvos sporto gerbėjams – ar gali būti, kad R. Meilutytė iš viso traukiasi iš profesionalaus sporto.

R. Meilutytė paskutinį kartą oficialiose varžybose dalyvavo gruodžio mėnesį – Pasaulio trumpo baseino čempionate. Tada lietuvė iškovojo sidabro medalį 50 metrų distancijoje plaukimo krūtine rungtyje. 

100 metrų rungtyje plaukikė liko tik 14-oje vietoje ir nepateko į finalą. Po šio čempionato lietuvaitė atitolo nuo sporto – nebesitreniravo ir nebepildė dokumentų, susijusių su dopingo kontrole.

D. Salo teigia, jog WADA kontrolieriai nepasirodė pas jį ir nepasiteiravo apie R. Meilutytę bei nebandė sportininkės testuoti dėl nelegalių preparatų.

Pagal tarptautines antidopingo taisykles, tokio lygio sportininkai kaip R. Meilutytė (I grupės – priklausantys Olimpinių sporto šakų nacionalinėms komandoms ir pripažintoms nacionalinėms federacijoms) privalo pateikti tikslią informaciją apie savo buvimo vietą ir laikytis jų buvimo vietai keliamų reikalavimų. Tokia informacija turi būti pateikiama Antidopingo administravimo ir valdymo sistemoje (ADAMS).

Šioje sistemoje sportininkai privalo nurodyti savo kontaktinius duomenis, treniruočių laiką ir vietą bei vieną valandą per dieną, kuriuo metu jie tikrai gali būti pasiekiami testuoti. Ši valanda turi būti numatyta tarp 6.00 ir 23.00 val. Tą valandą bet kurią dieną, bet kuriame pasaulio kampelyje pas tokį sportininką gali užsukti dopingo kontrolieriai ir prašyti šlapimo arba kraujo testo.

Pasak Lietuvos plaukimo federacijos, R. Meilutytė net tris sykius pažeidė šią taisykles ir kontrolieriams buvo nepasiekiama. Trys tokie atvejai per 12 mėnesių yra sunkus nusižengimas, už kurį gresia diskvalifikacija nuo vienerių iki dvejų metų. 

Jei sulauktų bausmės, R. Meilutytei teks praleisti visas šiais metais vyksiančias varžybas, Pasaulio ir Europos plaukimo čempionatus. Šis įvykis tiriamas, laukiama sportininkės paaiškinimų. Įdomu, kad R. Meilutytė ne tik jau kurį laiką yra visiškai nepasiekiama Lietuvos žiniasklaidos atstovams, sportininkė nusprendė užsiverti ir nuo sirgalių, išsitrynė savo populiarią „Instagram“ socialinio tinklo paskyrą. Savo oficialioje feisbuko paskyroje plaukikė nieko neskelbė irgi jau metus.

FINA per 12 dienų nuo pranešimo gavimo dienos buvo įpareigojusi R. Meilutytę pateikti pasiaiškinimą. Plaukikė nurodė, kad visi trys praleisti testavimai yra visiška jos kaltė ir ji neatsakingai užpildė informaciją apie buvimo vietos pasikeitimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi