Sportas

2019.05.10 10:20

Daviesas – apie buvimą garbingoje kompanijoje su Saboniu, aplenktą Tanoką ir ateities planus

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.05.10 10:20

Ketvirtadienį suskambus telefonui Brandonas Daviesas dar nežinojo, kokiu reikalu skambina jo agentas. Pakėlus telefono ragelį ir išgirdus naujienas, aukštaūgį žinutėmis jau buvo pradėję atakuoti ir komandos draugai. Visi stengėsi pranešti neeilinę naujieną pirmieji – amerikietis pateko į geriausių Eurolygos sezono žaidėjų penketuką.

„Žalgirio“ vidurio puolėjas peremė estafetę iš komandos draugo Pauliaus Jankūno ir praėjusiame sezone klube rungtyniavusio kanadiečio Kevino Pangoso, kurie po 2017-18 m. sezono buvo išrinkti į antrąją simbolinę Eurolygos komandą.

„Jaučiuosi pagerbtas, tai didelis pripažinimas, – apie apdovanojimą po ketvirtadienį įvykusių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynių Kaune su Klaipėdos „Neptūnu“ kalbėjo B. Daviesas. – Eurolygoje žaidžiu antrąjį sezoną, todėl smagu, jog buvo įvertintas mano įdėtas darbas. Esu labai laimingas. Viso to nebūčiau pasiekęs be savo komandos draugų ir trenerių.“

B. Daviesas – tik antrasis „Žalgirio“ krepšininkas modernios Eurolygos istorijoje (nuo 2000-01 m. sezono) patekęs tarp penkių geriausių viso sezono žaidėjų. Pirmasis tokio pripažinimo sulaukė Arvydas Sabonis, dominavęs turnyre paskutiniame savo profesionalo sezone 2003-04 metais.

Kauno „Žalgirio“ sezono lyderis kilstelėjo antakius sužinojęs, jog pateko į vieną garbingą kompaniją su Lietuvos krepšinio legenda.

„Nežinojau apie tai. Tiesa, pagalvojau, kada tokį apdovanojimą paskutinį kartą buvo iškovojęs koks nors „Žalgirio“ žaidėjas, – šypsojosi žalgirietis. – Man daug ką reiškia vien būti paminėtam kartu su tokiu didžiu krepšininku. Smagu sulaukti tokio įvertinimo, kokį yra gavęs ir vienas geriausių, kada nors krepšinį žaidusių žaidėjų.“

B. Davieso tema po LKL dvikovos su Klaipėdos „Neptūno“ ekipa pasisakė ir vyriausiasis Kauno ekipos treneris Šarūnas Jasikevičius. Strategas nebuvo patenkintas savo komandos žaidimo ketvirtadienio vakarą, tačiau temai pasisukus apie „Žalgirio“ amerikietį, Š. Jasikevičius atidavė duoklę savo auklėtiniui.

„Brandonas – žmogus su begaline energija. Jo darbas yra fantastinio lygio. Taip, jis gali daryti klaidas, bet tai nepakeis to, kaip jis stengiasi bei palieka visą širdį, – aiškino Š. Jasikevičius. – Žvelgiant į visą klubo istoriją, Brandonas – geriausias „Žalgirio“ centras, kurio marškinėliai neiškelti į arenos palubes. Jis paliko ryškų pėdsaką klubo istorijoje ir žmonės jį prisimins dar ilgai.“

Išgirdęs jam skirtus trenerio žodžius, B. Daviesas džiaugėsi tokiu palaikymu ir galimybe mokytis ne tik iš „Žalgirio“ specialisto, bet ir iš žmogaus, kurio markšinėliai ir yra iškelti į arenos palubes – A. Sabonio.

Pasirodo, ir Lietuvos krepšinio legenda padėjo amerikiečiui atrankinti savo potencialą Kaune.

„Siurrealus jausmas girdėti tokius žodžius, skirtus man. Net sunku paaiškinti savo jausmus, – palaikymu džiaugėsi B. Daviesas. – Turėjau ne vieną pokalbį su Arvydu Saboniu. Jis man padėjo praėjusiame sezone – dalino patarimus bei kalbėdavosi su manimi. Žinau, koks jis buvo žaidėjas, kiek daug pasiekė. Jis bei treneris padėjo man tobulėti bei tapti tokiu žaidėju, koks esu dabar. Jie prisidėjo prie to, kad gaučiau šį apdovanojimą. Tuo pat metu turiu padėkoti visam trenerių štabui ir komandos draugams.“

Sulaukęs Eurolygos įvertinimo, 27-erių metų 208 cm ūgio žaidėjas užfiksavo tai, ko nepavyko pasiekti geram B. Davieso bičiuliui bei mentoriui – Tanoka Beardui. 2003-07 m. Kaune rungtyniavęs bei dominuojantį žaidimą demonstravęs T. Beardas Lietuvoje skynė individualius apdovanojimus, užfiksavo ir iki šiol nepagerintą surinktų naudingumo balų rekordą vieneriose Eurolygos rungtynėse, tačiau niekad nebuvo patekęs į pirmąją simbolinę Eurolygos žaidėjų komandą. Tik į antrąją – 2004-05 m. sezone.

Jau baigęs krepšininko karjerą, T. Beardas krepšinio paslapčių mokė po universiteto NBA naujokų biržai besiruošiųsi B. Daviesą.

Dabartinis „Žalgirio“ aukštaūgis šypsosi – galės paerzinti savo mokytoją bei tikrai praneš naujienas apie gautą Eurolygos apdovanojimą, kurio neturi pats Tanoka.

„Grįžęs namo, galėsiu nutaisyti pagyrūnišką toną ir kiek paerzinsiu Tanoką, – juokėsi B. Daviesas. – Pasirūpinsiu, kad jis sužinotų apie šį apdovanojimą. Esame geri draugai ir visi žino, kokie santykiai mus sieja. Bus smagu tuo pasidalinti. Čia Kaune vaikiausi jo palikimą, jo pasiektus rezultatus su „Žalgiriu“. Smagu kažkur pralenkti Tanoką.“

Eurolygoje šiame sezone per sužaistas 34 rungtynes po 14,2 taško pelnydavęs, po 5,5 kamuolio atkovodavęs ir 16,9 naudingumo balo rinkęs žaidėjęs, paklaustas apie žaidimo sritis, kuriose jaučiasi labiausiai patobulėjęs, išskyrė mažus dalykus. Kitaip tariant – „detales“, apie kurias po kiekvieno Eurolygos susitikimo, lyg užsikirtus plokštelei, kalbėdavo Š. Jasikevičius.

„Vis dar turiu, kur tobulėti. Didžiuojuosi, jog kasmet galiu pagerinti savo žaidimą. Tam skiriu savo vasaras ir visą sezoną. Stengiuosi kreipti dėmesį į detales bei pagerinti tuos nedidelius dalykus, kuriuose nebuvau toks geras praėjusio sezono metu. Galiu pasakyti, jog šiais metais tapau stipresnis savo mąstysena aikštėje. Daug dalykų, kuriuos patiriame viso sezono metu, padeda suprasti treneris, o krepšinyje reikia galvoti apie daug detalių. Tai ne vien tik fizinė kova aikštėje. Ties fiziškumu galiu padirbėti vasarą. Visgi jaučiu, kur patobulėjau labiausiai – bandau žaisti protingiau ir ne visuomet su didesne jėga“, – aiškino krepšininkas.

Nuostabūs sezonai Eurolygoje su „Žalgiriu“, solidūs statistiniai rodikliai Eurolygoje, patekimas tarp penkių geriausių sezono žaidėjų – B. Davieso vertė rinkoje po antrojo sezono Kaune, mažų mažiausiai, padvigubėjo. Pasibaigus 2018-19 m. sezonui išlaikyti tokią stambią žuvį kauniečiams bus finansiškai per sunku.

Visgi šiuo metu amerikietis lieka susikaupęs ties artimiausiu tikslu – noru iškovoti antrąjį Lietuvos krepšinio lygos čempiono titulą. Vasarą besispręsiančius karjeros planus vienas penkių geriausių Eurolygos sezono žaidėjų palieka vasarai.

„Esu susikaupęs ties pagrindiniu tikslu – LKL čempiono titulu. Noriu laimėti antrąjį iš eilės lygos trofėjų. Į tai koncentruoju savo mintis. Tai, kas bus nulemtą vasarą, bet kokiu atveju nutiks jau pasibaigus sezonui. Nepriimsiu jokio sprendimo, kol nelaimėsime LKL titulo“, – tvirtino B. Daviesas.