Sportas

2019.05.10 18:00

Pasaulio vandens sporto čempionate – 8 plaukikai ir dailiojo plaukimo atstovė

Paulius Cubera, LRT.lt2019.05.10 18:00

Lietuvos rinktinės sudėtyje liepos mėnesį Pietų Korėjoje vyksiančiame pasaulio vandens sporto čempionate (FINA World Aquatics Championships) bus 11 sportininkų – 8 plaukikai, šuolių į vandenį pora bei pirmą kartą dailiojo plaukimo atstovė. Tai portalui LRT.lt sakė Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis.

Pirmą kartą į pasaulio pirmenybes važiuos sportininkė Natalija Ambrazaitė, o šuolių į vandenį atranka dar vyksta, tad kol kas sportininkų pavardės dar nėra žinomos.

2018 m. liepą vykusiame pasaulio dailiojo plaukimo čempionate N. Ambrazaitė užėmė 25-ąją vietą iš 32 dalyvių.

Plaukimo varžybose Lietuva turės 8 atstovus. Čia tikrai nebus dopingo taisykles pažeidusios ir nuobaudos laukiančios Rūtos Meilutytės.

Lietuvai plaukimo baseine atstovaus Danas Rapšys, Simonas Bilis, Andrius Šidlaukas, Giedrius Titenis, Deividas Margevičius, Tadas Duškinas, Ugnė Mažutaitytė ir Kotryna Teterevkova.

E. Vaitkaitis teigė, kad vienas didžiausių federacijos tikslų čempionate – kombinuotos vyrų estafetės 4 po 100 metrų kova dėl olimpinio kelialapio.

„Į Tokijo žaidynes iš pasaulio čempionato patenka dvylika komandų ir dar keturios pagal laiką. Mūsų tikslas, kad rinktinė čempionate būtų dvyliktuke ir užsitikrintų kelialapius“, – LRT.lt sakė E. Vaitkaitis.

Iškritus R. Meilutytei pagrindine Lietuvos viltimi kovoti dėl čempionato medalių tampa Danas Rapšys. 23-ejų panevėžietis praėjusiais metais 200 m laisvu stiliumi rungtyje iškovojo sidabrą Europos ilgo vandens ir pasaulio trumpo vandens čempionatuose. 400 m laisvu stiliumi rungtyje jis tapo pasaulio čempionu.

Kiti plaukikai irgi medžios olimpinius „A“ normatyvus. Tokį kol kas yra įvykdęs vienintelis D. Rapšys, kol kas kvalifikavęsis tik 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje.

„Kiekvieno asmeniniai tikslai irgi yra kelialapiai, kol kas „A“ normatyvą turi tik D. Rapšys. Manau, kad realu juos įvykdyti S. Biliui, A. Šidlauskui, G. Titeniui, K. Teterevkovai. Tikiuosi, kad ir kiti parodys gerus rezultatus. Į „B“ normatyvus nelabai žiūrime. Olimpinėse žaidynėse yra nustatyta 800 plaukikų riba, tad ji beveik visa užsipildo. Rio su „B“ normatyvu buvo pakviesti gal tik šeši sportininkai“ – teigė E. Vaitkaitis.

Pasaulio čempionatas Pietų Korėjos mieste Guangdžiu vyks liepos 12-28 dienomis. Šuolių į vandenį ir dailiojo plaukimo varžybos vyks nuo čempionato pradžios iki 20 dienos. Nuo liepos 21 d. į baseiną šoks plaukikai ir dėl medalių varžysis iki pat čempionato pabaigos.

Tiesiogines čempionato transliacijas galėsite matyti kanalu LRT PLIUS ir portale LRT.lt

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.