Sportas

2019.05.09 21:17

Jasikevičiaus duoklė Daviesui: geriausias centras klubo istorijoje, kurio marškinėlių nėra arenos palubėse

LRT.lt2019.05.09 21:17

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtąjį kartą šiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone Klaipėdos „Neptūnui“ nepralaimėjo. Žalgiriečiai namuose priešpaskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse įveikė klaipėdiečius 90:80 ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją tarpusavio rungtynėse.

Po dvikovos abiejų komandų vyriausieji treneriai – Kazys Maksvytis ir Šarūnas Jasikevičius dalijosi savo mintimis apie susitikimo eigą.

„Noriu pasveikinti „Žalgirį“ su pergale. Ėjome rimtai nusiteikę. Vienintelis tikslas – pažaisti su rungtynių laiku. Stengėmės, kad žaidėjai nepervargtų ir negautų traumos. Šiandien leidome pailsėti Jerai Grantui, – kalbėjo Kazys Maksvytis. – Visgi man nepatiko žaidėjų nusiteikimas. To trūko antrajame ir trečiajame kėliniuose. Džiugiuosi, kad mūsų komandos jaunimas grąžino intrigą. Kovėms iki galo. Laukiame atkrintamųjų.“

Kauno klubo strategas Š. Jasikevičius nebuvo patenkintas komandos pasirodymu susitikime. Treneriui nerimą kelia jo auklėtinių neišpildomos detalės. Laiko taisyti žaidimo trūkumams „Žalgiris“ daug neturi – sekmadienį žalgiriečių laukia paskutinės reguliariojo sezono rungtynės namuose su Vilniaus „Rytu“, o kitą savaitę – prasidedanti atkrintamųjų serija su Alytaus „Dzūkija“.

„Keistos rungtynės. Atrodo, jog vienu metu ir dominavome ir turėjo didžiulį pranašumą, bet nesugebema užtvirtinti rungtynių iki galo. Neišpildome detalių, neatliekame reikiamų pražangų, darome daug mąstysenos klaidų. Jeigu to nesutvarkysime, laukia sunkus kelias finalų ir titulų link“, – teigė Š. Jasikevičius.

Po susitikimo su „Neptūnu“ Š. Jasikevičiaus pasiteirauta ir apie asmeninio pripažinimo sulaukusį Brandoną Daviesą. „Žalgirio“ komandos vidurio puolėjas pateko į pirmąją Eurolygos žaidėjų komandą. Pastarąjį kartą tokio pripažinimo sulaukęs žalgirietis – 2003-04 m. sezone turnyre dominavęs Arvydas Sabonis. B. Daviesą „Žalgirio“ treneris pavadino geriausiu klubo istorijoje vidurio puolėju po legendinio Lietuvos krepšiniko.

„Brandonas – žmogus su begaline energija. Jo darbas yra fantastinio lygio. Taip, jis gali daryti klaidas, bet tai nepakeis tai, kaip jis stengiasi bei palieka visą širdį, – aiškino Š. Jasikevičius. – Per dvejus metus Eurolygoje jis patobulėjo, išmoko skaityti situacijas. Brandonas dar gali tobulėti toliau ir tai darys. Reikia pasidžiaugti, kad žalgirietis gauna tokį didžiulį įvertinimą. Praėjusiais metais du žalgiriečiai buvo antrajame Eurolygos geriausiųjų penkete.

Žvelgiant į visą klubo istoriją, tai yra geriausias „Žalgirio“ centras, kurio marškinėliai neiškelti į arenos palubes. Jis paliko ryškų antspaudą klubo istorijoje ir žmonės jį prisimins ilgai.“

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.