2019.05.09 20:46

Ketvirtas kartas nemelavo – „Žalgiris“ pagaliau įveikė „Neptūną“

LRT.lt 2019.05.09 20:46

Kauno „Žalgirio“ (31-4) krepšininkai pagaliau išgliaudė Klaipėdos „Neptūną“ (28-8) ir pirmą kartą šiame sezone šventė pergalę tarpusavio rungtynėse. Lietuvos čempionai ketvirtuoju bandymu reguliariajame sezone įveikė klaipėdiečius 90:80 (23:17, 27:24, 26:19, 14:20).

Pirmąją vietą reguliariajame sezone jau užsitikrinę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai į šias rungtynes žiūrėjo rimtai ir gerai pradėjo mačą bei sužaidus tris minutes pirmavo 12:5. Tačiau „Neptūnas“ varžovų nepaleido ir visada buvo netoli kauniečių.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Pauliaus Jankūno nesportine pražanga prieš jaunąjį Džiugą Slavinską, bet ketvirtis buvo sėkmingesnis kauniečiams, kurie nuolat atsiplėšdavo 9 taškais. Ketvirčiui einant į pabaigą po Mariaus Grigonio baudų metimų „Žalgirio“ pranašumas pirmą kartą buvo dviženklis – 42:31. Tuo metu klaipėdiečiai buvo suklydę jau 8 sykius.

Du iš eilės M. Grigonio tritaškiai prieš pertrauką padidino kauniečių pranašumą iki 50:36, tačiau klaida aikštės viduryje ir Arūno Mikalausko tritaškis su sirena leido klaipėdiečiams  nubraukti penkis taškus.

Po pertraukos „Žalgiris“ greitai atstatė dviženklį pranašumą, o trečiojo ketvirčio pabaigoje jau nutolo iki 71:53. Taip ketvirtasis kėlinukas tebuvo formalumas, „Neptūno“ gretose pirmą kartą sezone žaidė Tadas Pažėra, pelnęs ir pirmuosius savo taškus.

Likus žaisti tris minutes abi komandos kiek atsipalaidavo, mažiau dėmesio skyrė gynybai ir taip „Neptūnas“  vėl kiek priartėjo – 88:77. Vis dėlto, rimčiau atkurti intrigos klaipėdiečiams nepavyko ir paskutinės minutės buvo labai nerezultatyvios.

„Neptūno“ gretose poilsio gavo vienas lyderių Jerai Grantas, kurio Kazys Maksvytis mačui neregistravo.

„Žalgiris“: M. Grigonis (3/3 trit., 5 rez. perd.) 17, B. Daviesas ir A. Milaknis po 13, P. Jankūnas 11, D. Thompsonas 10.

„Neptūnas“: O. Olisevičius (5/6 dvit.) 16, P. Dambrauskas ir G. Masiulis (8 atk. kam.) po 10, S. Galdikas 8.