Naujienų srautas

Sportas2019.05.09 13:18

Už Urbono išlietą kritiką LKL teisėjams – piniginė bauda

LRT.lt 2019.05.09 13:18

Lietuvos krepšinio lyga (LK) skyrė piniginę baudą Utenos „Juventus“ klubui už vyriausiojo trenerio Žydrūno Urbono komentarus po gegužės 4 d. rungtynių su Alytaus „Dzūkija“, skelbiama lygos portale LKL.lt.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje, Ž. Urbonas paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, žeidžiančią LKL reputaciją ir kenkiančią lygos interesams.

Už šį LKL nuostatų 46.1.2. punkto pažeidimą „Juventus“ treneris šį sezoną jau buvo įspėtas, todėl pakartojus nusižengimą skirta piniginė 750 eurų bauda.

Per šias rungtynes „Juventus“ vyriausiasis treneris Ž. Urbonas buvo nubaustas dviem techninėmis pražangomis, už tai klubui skirta 300 eurų bauda.

Po Utenos klubo laimėtų rungtynių rezultatu 94:91 Alytuje Ž. Urbonas spaudos konferencijoje skyrė daug laiko kritikuodamas teisėjų darbą. 

„Rungtynėse buvo vienintelis klausimas – kaip šiandien bus teisėjaujama. Pasakysiu paprastai: kalbėsiu daug, nes atsibodo tokius dalykus daryti.

Gerbiu jų darbą, gerbiu teisėjus, bet pasirodo, kad čia tvarkomi reikalai? Kur kažką gali padaryti? Šiandien nepasakiau nė vieno keiksmažodžio nė vienam iš teisėjų. Sveikinu Valdemarą Chomičių, bet nemanau, kad jis būtų norėjęs pergalės su tokia pagalba. Bent jau aš savo 60-mečiui tokios pagalbos nenorėčiau“, – tiradą tęsė strategas.

Ž. Urbonas nesustojo – teisėjų darbą pavadino anarchija ir apkaltino noru nusmukdyti jo ekipą. Specialistas taip pat aptarė gautas technines pražangas ir savo išvarymą.

„Nepasakius nė vieno keiksmažodžio, gauti diskvalifikaciją? Na klausykit, jau pas mus kažkas nebegerai. Čia tada visiška anarchija – galima daryti ir patvarkyti ką nori ir tik reikia dėkoti vyrų charakteriams už pergalę.

Aišku, nebegalėjau kentėti tokio dalyko, nes matėsi, kad pralaimėsime. Galvojau, bus „padarytas“ pralaimėjimas. Bet kiek žinau, po mano išvarymo nebuvo nė vieno blogo švilpuko, kurį galėtume iškirpti ir siųsti lygai. Jeigu norite, galėsime paviešinti. Pamatysite socialiniuose tinkluose, kaip ten buvo“, – monologą tęsė treneris.

Galiausiai, strategas prabilo ir apie kitų LKL trenerių požiūrį į teisėjų darbą.

„Su treneriais taip pat kalbame, kad šiemet labai sunku. Trenerių bendravimas yra pakankamai geras išskyrus su užsieniečiais. Tiek su Kaziu Maksvyčiu, tiek su Antanu Sireika mes kartais būname „apšalę“ nuo kai kurių sprendimų. Darosi graudu. Lietuvos krepšinis nuėjo labai toli ir nereikėtų gadinti šitokio dalyko“, – spaudos konferenciją užbaigė Ž. Urbonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi