Sportas

2019.05.09 08:55

Vienintelę Lietuvos pasaulio ralio-kroso čempionato komandą papildė belgas

LRT.lt2019.05.09 08:55

Šį savaitgalį vyksiančiame trečiajame „WorldRX“ čempionato etape Belgijoje vienintelė Pasaulio ralio-kroso čempionate dalyvaujanti lietuvių komanda pasirodys pasikeitusia sudėtimi. Belgijoje „ESmotorsport-LabasGas“ komandai atstovaus belgas Francois Duvalis, skelbiama pranešime spaudai.

Komandos savininkas Ernestas Staponkus, komentuodamas situaciją dėl Roko Baciuškos ir komandos išsiskyrusių kelių, teigia, kad tai buvo nelengvas sprendimas abiems pusėms.

„Dėkojame Rokui už jo darbą ir linkime kuo didžiausios sėkmės. O šiuo metu komanda tęsia savo darbą bei ruošiasi savaitgalį varžyboms Belgijoje su kitu lenktynininku Francois Duvaliu. Artimiausiu metu apie komandos planus pranešime daugiau, tačiau šiuo metu visos pajėgos sutelktos savaitgalio varžyboms „Spa-Francorchamps“ trasoje Belgijoje", – sakė E. Staponkus.

„ESmotorsport-LabasGas“ komandai atstovausiantis belgas yra gerai žinomas Pasaulio ralio (WRC) bei ralio-kroso (WorldRX ir EuroRX) čempionatų dalyvis. Daugiausia patirties sukaupęs  bei pergalių iškovojęs F. Duvalis yra WRC čempionatuose. 2010 m. WRC lenktynininkas atstovavo gamyklinei Ford komandai – „M-Sport“. Europos ir Pasaulio ralio-kroso čempionatuose šis sportininkas  taip pat yra gerai žinomas. Juose jis dalyvavo nuo 2014 metų. 

Prieš savo debiutą legendinėje „Spa-Francorchamps“ trasoje savo gimtinėje lenktynininkas F. Duvalis teigė, kad nekantriai laukia savo starto.

„Esu laimingas dėl gautos galimybės važiuoti pirmąkart šioje legendinėje Formulės 1 trasoje vyksiančiame „WorldRX“ etape. Visą tai buvo padaryta paskutinę minutę. Žinau, kad nebus lengva konkuruoti su geriausiomis komandomis, tačiau aš važiuosiu be jokio spaudimo, savo malonumui bei savo gerbėjams“, - sakė belgas Francois Duvalis.

Trečiasis „WorldRX“ etapas vyks jau šį savaitgalį, gegužės 11-12 dienomis, garsioje Formulės 1 trasoje „Spa-Francorchamps“, Belgijoje.