2019.05.09 08:16

Be traumą patyrusio Duranto lemiamą ketvirtį sužaidę „Warriors“ – per žingsnį nuo konferencijos finalo

LRT.lt 2019.05.09 08:16

Penktose NBA Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rungtynėse pergalę namuose iškovojo Oklendo „Warriors“ krepšininkai, kurie ketvirtąjį kėlinį žaidė be traumą patyrusio Kevino Duranto, ir po atkaklios kovos 104:99 (31:17, 26:26, 15:29, 32:27) palaužė Hjustono „Rockets“ komandos pasipriešinimą. Serijoje iki keturių pergalių NBA čempionai pirmauja 3:2.

Šeštosios serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Hjustone nuo 4 val. ryto Lietuvos laiku.

Daug dėmesio susitikime sulaukė epizodas, kurio metu vienas svarbiausių „Warriors“ žaidėjų – Kevinas Durantas patyrė traumą. Krepšininkas trečiojo kėlinio pabaigoje atakavo iš vidutinio nuotolio ir po įmesto metimo bėgo atgal į gynybą, tačiau staiga susiėmė dešinės kojos.

Nors pradžioje buvo spėta, jog K. Durantas galėjo susižeisti achilo sausgyslę, atlikus pirminę apžiūrą, blogiausios prognozės nepasitvirtino – žaidėjas pasitempė dešinės blauzdos raumenį.

Dar iki K. Duranto traumos trečiojo kėlinio pradžioje dviženkliu skirtumu atsilikę svečiai (48:60) ėmė vytis varžovus ir, K. Durantui palikus aikštę, po 4 iš eilės Jameso Hardeno taškų „Rockets“ jau pirmavo – 69:68. Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus – 72:72.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi metimais, tačiau po Klayaus Thompsono ir Stepho Curry taškų „Warriors“ kiek nutolo – 89:85. Nors Ericas Gordonas atsakė tritaškiu ir sumažino svečių atsilikimą – 88:89, Oklendo klubas surengė sėkmingą atakų seriją ir, likus žaisti 2 minutes, nutolo 8 taškų skirtumu – 99:91.

„Rockets“ sugebėjo po mažiau nei minutės sumažinti atsilikimą iki 4 taškų – 95:99, tačiau S. Curry po netaiklaus metimo atsikovojo kamuolį puolime, privertė prasižengti varžovus ir realizavo abi baudas – 101:95.

Per likusią minutę rungtynėse „Warriors“ išlaikė pergalę savo rankose, o „Rockets“ krepšininkus nuo sezono pabaigos skiria jau tik vienas pralaimėjimas.

Oklendo „Warriors“: Klayus Thompsonas 27, Stephas Curry 25, Kevinas Durantas 22, Andre Iguodala 11.

Hjustono „Rockets“: Jamesas Hardenas 31, Ericas Gordonas 19, P.J. Tuckeris 13, Chrisas Paulas ir Imamas Shumpertas po 11.