2019.05.09 00:01

„Ajax“ pasaka baigėsi skaudžiai – „Tottenham Hotspur“ pasigriebė bilietą į Čempionų lygos finalą

LRT.lt2019.05.09 00:01

Neįtikėtinai susiklosčiusiose Čempionų lygos atsakomosiose pusfinalio rungtynėse Amsterdame pergalę rezultatu 3:2 (0:2) iškovojo Londono „Tottenham Hotspur“ futbolininkai, įveikę šeimininkų „Ajax“ ekipą. Kovoje dėl trofėjaus Anglijos klubas susitiks su „Liverpool“ vienuolike.

Bilietą į turnyro finalą Londono ekipa iškovojo dėl Amsterdame įmuštų įvarčių. Pirmajame susitikime Anglijoje svečiai šventė pergalę minimaliu skirtumu – 1:0.

Čempionų lygos finalas vyks birželio 1 d. Madride.

Rungtynės prasidėjo aktyviu futbolu abiejose aikštės pusėse, tačiau pirmieji jau 5-ąją susitikimo minutę pasižymėjo šeimininkai. Po pakelto kampinio įvartį galva pelnė Matthijsas de Ligtas.

„Tottenham Hotspur“ turėjo savų progų išlyginti rezultatą, tačiau dar vienu įvarčiu pasižymėjo „Ajax“. 35-ąją minutę į greitą ataką perėję šeimininkai ataką pratęsė kairiuoju kraštu, iš kurio puikiu smūgiu į dešinįjį vartų plotą pasižymėjo H. Ziyechas – 2:0.

Antrajame kėlinyje išmušė brazilo Lucaso Mouros žvaigždžių metas.

55-ąją minutę „Tottenham Hotspur“ puolėjas po D. Alli inicijuotos greitos atakos tiksliu smūgiu pelnė pirmąjį svečių įvartį susitikime – 2:1.

Jau po 4 minučių kyla dar vienas didžiulis gaisras prie „Ajax“vartų. F. Llorente smūgius atlaiko šeimininkų vartininkas bei gynėjai, tačiau atšokusį kamuolį priėmęs L. Moura susikuria progą ir išlygina rezultatą – 2:2.

Iki pagrindinio laiko pabaigos „Tottenham Hotspur“ nesėkmingai puolė varžovų vartus, nors turėjo ne vieną puikią galimybę išsiveržti į priekį. Kai jau atrodė, jog bilietą į finalą kišenėje turi „Ajax“, šeštąją teisėjo pridėto laiko minutę trečiąjį įvartį smūgiu nuo baudos aikštelės prieigos pelnė L. Moura. Fantastiškas puolėjo pasirodymas vainikuotas „hattricku“ ir bilietu į finalą.

Antrasis kėlinys: „Ajax“ – „Tottenham Hotspur“ 2:3 (2:0)

90+6 min. ĮVARTIS!!! Neįtikėtina! Paskutinėmis teisėjo pridėto laiko sekundėmis L. Moura tikslu smūgiu užfiksuoja „hattricką“.

90+5 min. O. Anana už laiko vilkinimą gauna geltoną kortelę.

90+4 min. Kampinis prie „Ajax“ vartų. F. Llorente smūgis galva netikslus.

90+1 min. Į greitą ataką skuba „Ajax“. Svečiai laiku neutralizuoja pavojų.

90 min. Trečiasis „Ajax“ keitimas D. van de Beeką keičia Lisandro Magallanas.

87 min. KOKIA PROGA! Po pakelto kampinio J. Vertonghenas turėjo puikią galimybe smūgiu  galva labai arti vartų išvesti „Tottenham Hotspur“ į priekį, tačiau „Ajax“ sugebėjo užgesinti gaisrą.

86 min. „Tottenham Hotspur“ toliau tęsia „Ajax“ vartų apgultį bei kelia ašuntąjį kampinį.

82 min. Trečiasis „Tottenham Hotspur“ keitimas. D. Rose`ą kečia B. Daviesas.

82 min. Į „Ajax“ baudos aikštelę Ch. Erikseno siųstą kamuolį toliau nuo vartų išspiria šeimininkų žaidėjai.

81 min. Antrasis keitimas svečių gretose. K. Trippierą keičia Erikas Lamela.

79 min. VIRPSTAS! H. Ziyechas atlieka puikų smūgį į „Tottenham Hotspur“ vartus, tačiau kamuolys pataiko į dešinįjį virpstą.

76 min. D. Rose`as už perdėtas emocijas jau po teisėjo švilpuko ir ranka į veją sviestą kamuolį užsidirba geltoną kortelę.

74 min. Po K. Trippiero iš kampinio pakelto kamuolio pavojingai galva smūgiavo T. Alderweireldas.

71 min. „Ajax“ ataka dešiniuoju kraštu pasibaigia stipriu M. De Ligt smūgiu iš aštraus kampo. H. Llorisas apgina savo komandos vartus.

70 min. Pavojinga „Tottenham Hotspur“ vartų apgultis. Svečiai spėja neutralizuoti „Ajax“ įvartį ir išmušti kamuolį už galinės linijos.

67 min. Antrasis keitimas šeimininkų gretose. K. Dolbergą keičia Daley Sinkgravenas.

64 min. „Tottenham Hotspur“ tęsia varžovų vartų apgultį. Po dar vieno L. Moura smūgio kamuolys nuo šeimininkų lekia už galinės linijos. Kampinis.

62 min. H. Ziyechas po komandos draugo perdavimo smūgiuoja netiksliai būdamas visai šalia „Tottenham Hotspur“ vartų.

61 min. F. Llorente stiprus smūgis skrieja šalia vartų.

60 min. Keitimas „Ajax“ gretose - L. Schoene keičia Joelis Veltmanas.

59 min. ĮVARTIS! L. Moura dar sykį nuginkluoja šeimininkų vartininką! Po didžiulio gaisro prie „Ajax“ vartų pirmasis progą pasižymėti turėjo Fernando Llorente. Kamuolį priima L. Moura, kuris susikuria situaciją smūgiui ir pelno atrąjį savo ir svečių įvartį.

55 min. ĮVARTIS! Į D. Alli inicijuotą greitą ataką puikiai įsijungia L. Moura tiksliu smūgiu pelnydamas pirmąjį svečių įvartį.

53 min. SMŪGIS! Po puikaus Ch. Erikseno perdavimo puikią progą pasižymėti turėjo D. Alli, tačiau situaciją gerai skaitė A. Onana, atrėmęs itin pavojingą smūgį.

52 min. „Tottenham Hotspur“ kelia trečiąjį kampinį rungtynėse. F. De Jongas užtikrintai išmuša kamuolį galva iš savo komandos baudos aikštelės.

50 min. Įsirėžęs į varžovą K. Dolbergas užsidirba geltoną kortelę.

49 min. „Tottenham Hotspur“ bando apgulti varžovų vartus, tačiau „Ajax“ greitai neutralizuoja grėsmes.

46 min. Į kovą svečių ekipos vyriausiasis treneris Mauricio Pochettino meta puolėją Fernando Llorente, kuris pakeitė V. Wanyamą.

Pirmasis kėlinys: „Ajax“ - „Tottenham Hotspur“ 2:0

44 min. Standartinė situacija prie „Tottenham Hotspur“ vartų. Kamuolys siunčiamas į baudos aikštelę, bet greitai išmušamas už galinės linijos. Kampinis.

35 min. ĮVARTIS! Aikštės viduryje pagreitį įgavusį greita „Ajax“ iš vidurio pereina į kairįjį kraštą, kur tikslų ir gražų smūgį į dešinį vartų plotą atlieka H. Ziyechas.

30 min. Kamuolį savoje aikštės pusėje peremę šeimininkai pasileidžia į greitą ataką. Kairiuoju kraštu puolusiam D. Tadičiui pritrūksta šiek tiek tikslumo ir kamuolys visai praskrieja šalia vartų.

28 min. Kampinis prie „Ajax“ vartų. Į baudos aikštelę pakeltas kamuolys mušamas toliau nuo vartų, o prie varžovų baudos aikštelės papildomą smūgį atlikęs L. Moura smūgiuoja per toli nuo vartų.

24 min. Dar vienas „Tottenham Hotspur“ smūgis į „Ajax“ vartus ir vėl tiesiai į vartininką A. Onaną. Smūgio autorius – Ch. Eriksenas.

23 min. Pavojinga svečių ataka. Po puikaus perdavimo M. Sonui korėjietis kiek per silpnai smūgiuoja į A. Onanos vartus. Vartininkas nesunkiai atremia smūgį.

21 min. M. Sissoko pražanga ir baudos smūgis toli nuo „Tottenham Hotspur“ vartų. Į svečių baudos aikštelę po standartinės situacijos pasiųstas pavojingas kamuolys greitai išmušamas toliau nuo vartų,

17 min. Geltona kortelė. Kovodamas dėl kamuolo „Tottenham Hotspur“ žaidėjas Moussa Sissoko atvira pėda įsirėžia į Nicolaso Tagliafico blauzdą.

13 min. „Tottenham Hotspur“ futbolininkai atsidūrė prie „Ajax“ vartų, tačiau atlikti pavojingesnio smūgio nepavyko.

10 min. D. Alli pavojingą išpuolį anksčiau laiko gesina Amsterdo klubo gynybinės pajėgos. Netrukus dar vienoje svečių atakoje D. Alli atsiduria nuošalėje.

6 min. VIRPSTAS! Intensyvus futbolas persikelia prie šeimininkų vartų. H. Sono smūgiuotas kamuolys atsimuša į virpstą.

5 min. ĮVARTIS! Po pakelto kampinio įvartį galva pelno Matthijsas de Ligtas!

4 min. SMŪGIS! Dušano Tadičiaus pavojingą smūgį atremia Hugo Llorisas. Kampinis.

3 min. Pavojus prie „Tottenham Hotspur“ vartų. Šeimininkai puola didelėmis pajėgomis, tačiau ataka baigiasi nesėkme.

„Ajax“ starto XI: A. Onana; M. De Ligtas, D. Van de Beekas, D. Neresas, D. Tadičius, N. Mazraoui, D. Blindas, L. Schoenne`as, F. De Jongas, H. Ziyechas, N. Tagliafico.

„Tottenham Hotspur“ starto XI: H. Llorisas; K. Trippieras, T. Alderweireldas, J. Vertonghenas, D. Rose`as, M. Sissoko, V. Wanyama, D. Alli, Ch. Eriksenas, L. Moura, H. Sonas.