Sportas

2019.05.08 18:09

A lygos mėnesio treneriu tapęs Čepas: apie įvertinimą, atmosferą komandoje ir vietą lentelėje

LRT.lt 2019.05.08 18:09

„Kauno Žalgirio” futbolo komandos treneris Mindaugas Čepas buvo pripažintas geriausiu balandžio mėnesio A lygos treneriu, skelbiama klubo pranešime spaudai.

Per balandį Kauno komanda sužaidė keturis A lygos susitikimus ir per juos iškovojo tris pergales. Kauniečiai miesto derbyje įveikė „Stumbrą“, įveikė Vilniaus „Riterius“ bei Klaipėdos „Atlantą“. Vienintelę nesėkmę M.Čepo komanda patyrė išvykoje prieš Vilniaus „Žalgirį“.

Sužinojęs apie jam skirtą apdovanojimą, 40-metis strategas paties fakto labai stipriai nesureikšmino, nukėlė kepurę prieš savo auklėtinius ir pripažino, kad tai jų nuopelnas.

„Per daug to nesureikšminu. Visada sakau ir laikysiuosi tos pačios pozicijos, kad gerais treneriais mus daro žaidėjai. Tai yra jų indėlis, šią dieną demonstruojamas žaidimas bei noras tobulėti, augti ir eiti į priekį. Savo darbo niekada nevertinu ir palieku tai kitiems žmonėms, kurie daugiau užsiima ekspertų reikalais. Aišku, smagu būti įvertintam, bet dar kartą pasikartosiu, kad tai yra komandos nuopelnas“, – Žalgiris.lt teigė antrus metus Kaune dirbantis M.Čepas.

Gera atmosfera rūbinėje ir puikiai suburtas kolektyvas – tai po truputį tampa Mindaugo Čepo vizitine kortele. Buvęs futbolininkas teigia, kad ir pats mėgaujasi darbu Kauno klube, o atmosfera yra itin svarbi pergalių detalė.

„Man yra labai svarbu, kad žaidėjai jaustųsi komfortabiliai, o ta atmosfera susideda iš kasdienio darbo. Visada sakiau ir sakysiu, kad žaidėjas žaidžia gerai tada, kai yra laimingas. O kad jis būtų laimingas priklauso ne tik nuo trenerio. Tai priklauso nuo klubo darbuotojų, administracijos, asistentų ir visų žmonių, kurie yra aplink klubą. Svarbiausia, kad visi eitume ta pačia kryptimi ir tikėtume tuo, ką darome“, – tikino strategas.

M.Čepas prasitarė, kad tas kasdienis darbas klube ir yra tai, kas jį skatina ir kiekvieną dieną stumia į priekį.

„Yra pergalės ir yra pralaimėjimai, bet to taip pat nesureikšminu, nes tai yra neatsiejama futbolo ir pačio proceso dalis. Dirbant klube patinka bendravimas ir mane veža darbas su jaunais žmonėmis, kurie yra pilni ambicijų ir gyvenime, o tiksliau futbole, nori kažką pasiekti bei atsiduoda visu šimtu procentų. Tas jų noras skatina ir mane toliau augti bei tobulėti. Klube tai yra kasdienis darbas, bendravimas, treniruotės, rungtynių analizės ir čia aš jaučiuosi kaip žuvis vandenyje. Šią dieną esu tikrai labai laimingas bei patenkintas klubo sudarytomis darbo sąlygomis“, – pasakojo savo profesionalią futbolininko karjerą anksti baigęs ir treneriu tapęs keliskart Lietuvos čempionas.

Šiuo metu „Kauno Žalgiris“ A lygoje užima trečią vietą ir kvėpuoja į nugarą čempionato lyderiams. Vis tik, komandos vairininkas savo komandos į aukštumas dar nekelia ir yra nusiteikęs darbui.

„Dar šiandien prieš treniruotę šnekėjome su komanda ir aš jų prašiau, kad jie kuo mažiau žiūrėtų į turnyrinę lentelę, nes tai gali vienu metu ir užmigdyti. Paprašiau, kad su dar didesne energija dirbtume, nes ta vieta mus ir įpareigoja nesumažinti sau reikalavimų, o pasiraitojus rankoves dirbti treniruotėse. Jei tu treniruojiesi kaip žvėris, tu ir žaidi atitinkamai. Neskraidome padebesiais, tvirtai vaikštome ant žemės ir esame pasiruošę darbui bei naujiems iššūkiams“, – užbaigė mėnesio trenerio laurus nuskynęs M.Čepas.

„Kauno Žalgirio“ komandos jau gegužės 11 dieną laukia A lygos namų rungtynės su titulą ginančia Marijampolės „Sūduva“. NFA stadione susitikimas prasidės 15 valandą.