Sportas

2019.05.08 16:10

Savaitgalį Trakuose prasidės kova dėl kelialapių į Europos žaidynes

LRT.lt 2019.05.08 16:10

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai savaitgalį pradės kovą dėl kelialapių į šių metų Europos žaidynes. Trakuose šeštadienį ir sekmadienį vyks Lietuvos taurės – D. ir Z. Survutų memorialo varžybos, kuriose dalyvaus beveik 200 baidarių ir kanojų irkluotojų, skelbiama pranešime spaudai.

Trakuose varžysis visi stipriausi šalies baidarininkai ir kanojininkai: olimpinių žaidynių prizininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, Europos žaidynių ir Europos čempionas Henrikas Žustautas, pasaulio bei Europos čempionatų nugalėtojai ir prizininkai Ignas Navakauskas, Ričardas Nekriošius, Andrejus Olijnikas, Vadimas Korobovas ir kiti.

Birželio 21-30 dienomis Minske vyksiančiose antrosiose Europos žaidynėse Lietuvai atstovaus penkios įgulos.

„Lietuvoje turime daug stiprių sportininkų, kurie yra pajėgūs iškovoti medalius Europos žaidynėse. Tačiau jiems teks įveikti atranką į Lietuvos rinktinę, nes Europos žaidynėse vienoje distancijoje valstybei gali atstovauti tik vienas sportininkas. Todėl dėl Lietuvos taurės dažnai vyksta ne mažiau atkakli kova negu svarbiausiose tarptautinėse varžybose“, – sako Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

Pirmą kartą istorijoje 2015 metais Baku surengtose Europos žaidynėse aukso medalį iškovojęs kanojininkas H. Žustautas tapo pirmuoju Lietuvos sportininku, tapusiu Europos žaidynių čempionu. Tačiau neaišku, ar H. Žustautas šiais metais galės ginti titulą, nes Lietuvoje jo laukia įnirtinga kova su pasaulio jaunimo čempionu V. Korobovu.

„Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių buvo pakeistos olimpinės rungtys ir neliko vienviečių kanojų 200 m distancijos, kurioje H. Žustautas tapo Europos žaidynių čempionu. Dėl vietos rinktinėje jam teks kovoti 1000 m nuotolyje su šios rungties favoritu V. Korobovu. Dvi lygiavertes įgulas turime ir dviviečių kanojų 1000 m varžybose. Labai įdomi ir nenuspėjama dvikova laukia vienviečių baidarių 200 m distancijoje, kur praėjusių metų pasaulio ir Europos vicečempionas A. Seja susirungs su 2015 ir 2016 m. Europos čempionato prizininku I. Navakausku,“ – teigia R. Petrukanecas.

Lietuvos taurės varžybose šeštadienį baidarininkai ir kanojininkai nuo 13.00 val. varžysis 500 ir 1000 m distancijose. Sekmadienį nuo 14.00 val. vyks 200 m finalai.

Po Lietuvos taurės varžybų baidarininkų ir kanojininkų dar lauks startai pasaulio taurės varžybų etapuose Poznanėje (Lenkija) ir Duisburge (Vokietija). Po jų paaiškės galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis, kuri dalyvaus Europos žaidynėse. Jose baidarių ir kanojų irkluotojai varžysis dėl 16-os medalių komplektų.