Sportas

2019.05.09 20:53

Keturi karjeras baigę futbolininkai taikosi į žiemos olimpiadą – tapo kerlingo meistrais

LRT.lt2019.05.09 20:53

Marcas Bulgeris, Jaredas Allenas, Keithas Bulluckas ir Michaelas Roosas kartu sudėjus yra sužaidę 601 mačą JAV profesionalų amerikietiškojo futbolo lygoje (NFL), tačiau pabaigę savo karjeras nusprendė imtis kito sporto. Akmenslydžio komandą „All Pro“ įkūrę atletai svajoja apie 2020 m. žiemos olimpines žaidynes.

„Aš žaidžiau „Pro Bowl“ varžybose ir tapau jų MVP, tačiau prilyginčiau šį pasiekimą patekimui į olimpines žaidynes, jeigu mums pavyktų“, – BBC sakė M. Bulgeris.

„Pro Bowl“ varžybos yra NFL mačas, kuriame susiremia ryškiausios sezono lygos žvaigždės – visai kaip NBA „Visų žvaigždžių“ renginyje. Šis ketvertukas kartu sudėjus „Pro Bowl“ dalyvavo 9 sykius.

Turbūt sėkmingiausią karjerą NFL turėjo J. Allenas, žvaigždžių rungtynėse žaidęs penkis sykius, o 2016 metais su Karolinos „Panthers“ ekipa nužygiavęs iki pat lygos superfinalo – „Super Bowl“ rungtynių.

Kodėl vyrai pasirinko akmenslydį?

„Jaredas prieš metus man pasakė, kad nori tapti olimpiečiu. Iš pradžių jis siūlė mums užsiimti badmintonu, bet pažiūrėjęs vaizdo medžiagą nusprendžiau, kad mums nėra jokių šansų. Jis sveria gal 120 kg, aš esu lengvesnis, tačiau badmintono žaidėjai vis tiek pasirodė kur kas mažesni, greitesni ir vikresni. Tada Jaredas pasiūlė kerlingą ir po kelių bandymų mes įsimylėjome šį sportą“, – pasakojo M. Bulgeris.

Iš pradžių buvę futbolininkų kolegos juokėsi iš naujojo tikslo. Akmenslydžio sporto bendruomenė į tai žiūrėjo įtariai, lyg į mėginimą pasijuokti iš jų mylimo sporto. Nors iš pažiūros tai atrodo lengvas, per daug fizinių jėgų nereikalaujantis sportas, kurį pasaulis mato tik kas ketverius metus vykstančiose žaidynėse, bet prasimušti į olimpines žaidynes čia tikrai nėra lengva.

Kaip ir bet kuri kita olimpinė sporto šaka akmenslydis yra tapęs profesionaliu sportu, o jo žaidėjai nuolat treniruojasi, tad mėgėjams prasimušti tarp profesionalų tikrai nėra lengva.

„Tai atrodė taip lengva – kol nepabandžiau. Pirmus du mėnesius mano tikslas buvo tiesiog nepargriūti. Tačiau mes prie to pripratę, NFL griuvome daugybę kartų ir skaudžiai, esu susilaužęs kaulus gal 30 kartų. Mūsų skausmo toleravimo lygis yra aukštas, mes žinome, kaip reikia griūti, ir to nebijome – treneris sakė, kad tai geras dalykas“, – BBC apie akmenslydžio treniruočių pradžią pasakojo M. Bulgeris.

Dabar akmenslydžio bendruomenė priėmė „All Pro“ komandą į savo gretas. Visų pirma jie padeda sportui populiarėti, tačiau ir patys buvę futbolininkai dirba tiek daug ir sunkiai, kad visi pamatė, jog į olimpinę svajonę jie žiūri rimtai.

Per maždaug metus laiko „All Pro“ komanda jau dukart žaidė su JAV olimpine rinktine, tiesa, abukart pralaimėjo, tačiau, anot BBC, šio sporto ekspertai mato ryškią naujokų pažangą.

„Žaidėme su jais dukart ir abu sykius iki mačo vidurio žengėme lygiai, tačiau tada padarydavome kokią nedidelę klaidą, o jie tiesiog žinojo, kaip ja pasinaudoti. Mes tikrai nedalyvaujame varžybose tam, kad apsijuoktume. Tiesiog vis dar darome nedidelių klaidų.

Galbūt rezultatai to nerodo, tačiau tai, ką girdime iš kitų žaidėjų, mus nuteikia pozityviai. Jie yra nustebę, kad vos per metus laiko mes pasiekėme tokį lygį“, – tikino M. Bulgeris.

Komanda turi du trenerius, o vienas iš jų – 2010 metų žaidynėse JAV atstovavęs Johnas Bentonas. Iki žiemos žaidynių Pekine liko dar treji metai, tad „All pro“ turi daug laiko tobulėti ir pasiekti savo olimpinę svajonę.