Sportas

2015.09.08 13:45

J. Valančiūnui – itin svarbi „Raptors“ trenerio žinia

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Jonas Valančiūnas bus priverstas keisti savo žaidimą, nes kitaip neišliks NBA. Apie tai užsiminė „Toronto Raptors“ treneris Dwane`as Casey, pareiškęs, kad „centrų“ dienos stipriausioje krepšinio lygoje – suskaičiuotos.

Jonas Valančiūnas bus priverstas keisti savo žaidimą, nes kitaip neišliks NBA. Apie tai užsiminė „Toronto Raptors“ treneris Dwane`as Casey, pareiškęs, kad „centrų“ dienos stipriausioje krepšinio lygoje – suskaičiuotos.

Šį sezoną D.Casey sulaukė daugybės kritikos dėl savo sprendimų. Treneriu abejojo ir užsienio, ir Lietuvos specialistai, kai šis paskutinėmis minutėmis ketvirtajame kėlinyje ant suolo laikydavo J.Valančiūną. Tačiau dabar D. Casey turi rimtą pasiteisinimą.

Jau NBA finalas parodė, kad lygoje vietą užima žemesni ir mobilesni žaidėjai. Tiek „Cleveland Cavaliers“, tiek čempione tapusi „Golden State Warriors“ komanda ne kartą atsisakė didesnių žaidėjų aikštėje ir rinkosi mažesnįjį penketą. Per pastaruosius du mačus „Warriors“ vidurio puolėjas Andrew Bogutas sužaidė vos tris minutes.

D. Casey teigė, kad nors aukštaūgiai vis dar turi vaidmenį NBA, žaidimas keičiasi ir po truputėlį reikalauja rinktis greitesnius ir mažesnius krepšininkus.

„Norėčiau būti užsispyręs ir su J.Valančiūnu gintis prieš mažesnį, greitesnį „centrą“. Bet dabartiniu jo karjeros momentu tai padaryti sunku. Galbūt kada nors jis pasieks tai, bet dar ne dabar, – „The Star“ sakė D. Casey. – „Centrų“ dienos praėjo.“

23 metų 213 cm ūgio J. Valančiūnas šį sezoną sužaidė 84 mačus. Per mačą jis vidutiniškai žaidė po 26 minutes, bet D. Casey ne kartą jį per lemiamas akimirkas laikė ant suolo. Tokią pat filosofiją NBA finale taikė ir „Warriors“ treneris Steve`as Kerras.

„Tai nėra aukštaūgių serija. Realybė tokia, kad serija – mažųjų. Mums tai gerai veikia. Tokiu stiliumi galime žaisti patogiai“, – sakė S. Kerras.

D. Casey sutinka su tokiu S.Kerro požiūriu, bet pabrėžė, kad komandoms reikia talentingų aukštaūgių, jeigu jos nori atkrintamosiose varžybose nužengti toliau. Juk „Cavaliers“ ir „Warriors“ aktyviai rėmėsi „centrais“ per reguliarųjį sezoną.

„Vis dar tikiu senąja mokykla. Vis dar tikiu, kad tau reikia solidaus „centro“, kad jis padėtų pasiekti pergalę. Ūgis daugelyje situacijų reiškia daug“, – sakė D. Casey.