Sportas

2015.06.18 13:26

Europos žaidynių čempionas H. Žustautas: tobulėti padeda konkurencija Lietuvoje

ELTA 2015.06.18 13:26

Ketvirtadienį į Lietuvą grįžęs pirmųjų Europos žaidynių Baku (Azerbaidžanas) nugalėtojas kanojininkas Henrikas Žustautas pripažino, kad po finišo dar netikėjo pergale.

Ketvirtadienį į Lietuvą grįžęs pirmųjų Europos žaidynių Baku (Azerbaidžanas) nugalėtojas kanojininkas Henrikas Žustautas pripažino, kad po finišo dar netikėjo pergale.

„Esu labai patenkintas. Prieš išvažiuodamas į Baku kažkur giliai širdyje norėjau laimėti, bet realiai galvojau, kad medalis būtų geras pasiekimas. Finišavęs galvojau, kad esu antras arba ketvirtas ir tik lentelėje pamatęs rezultatą, sužinojau, jog laimėjau. Jausmas tuomet buvo neapsakomas“, – įspūdžiais Vilniaus oro uoste dalinosi H. Žustautas.

200 m distancijos finale H. Žustautas nuotolį įveikė per 40,064 sek. ir antrąją vietą užėmusį Azerbaidžano atstovą Valentiną Demjanenką aplenkė 0,078 sek.

„Publika, žinoma, palaikė Azerbaidžano sportininką, bet jokio įsiutimo nebuvo, visi buvo labai draugiški, viskas buvo ten labai svetinga“, – pabrėžė lietuvis.

H. Žustautas pastaruoju metu skina vieną pergalę po kitos. Praėjusiais metais pasaulio jaunimo čempionu tapęs Lietuvos kanojininkas šiemet triumfavo Lietuvos taurės varžybose ir pasaulio taurės etape.

„Auksas Europos žaidynėse yra svarbiausia mano pergalė. Juo labiau, kad šios žaidynės yra pirmosios, todėl kaip ir įsirašiau save į istoriją. Tuo esu labai patenkintas. Aišku, pasaulio jaunimo čempiono titulas taip pat labai džiugina, bet Baku pasiekta pergalė yra svarbesnė“, – džiaugėsi H. Žustautas.

Mūsų šalies sportininkas dar nespėjo atšvęsti savo pergalės ir Baku palaikė kitus lietuvius.

„Nelabai dar šventėme pergalę, nes trečiadienį vakare buvome palaikyti Lietuvos tinklininkes, o po varžybų keliavome į Baku, kuriame atsiradome tik naktį. Tada išsimiegojome, nuėjome pasižvalgyti po miestą. Tai šventimui nebuvo laisvo laiko“, – teigė H. Žustautas.

Didžiulius pinigus pirmosioms žaidynėms išleidęs Azerbaidžanas sportininkams suteikė išskirtines sąlygas. Organizacija sužavėtas buvo ir H. Žustautas: „Visos sąlygos Baku labai geros, gal tik irkluotojų kaimelyje buvo kiek karščiau nei pačiame Baku ir nebuvo kondicionierių kambariuose. Dėl to naktį būdavo sunku užmigti, bet visos kitos sąlygos tobulos. Lyginant su kitomis varžybomis, kuriose esu dalyvavęs, sąlygos Europos žaidynėse buvo kažkas tokio“.

Kiek pailsėjęs H. Žustautas pradės ruoštis Lietuvos čempionatui, kuris vyks liepos 3–5 dienomis Trakuose. Jame turėtų dalyvauti visi stipriausi šalies sportininkai. Pasak Europos žaidynių čempiono, stipri konkurencija Lietuvoje padeda siekti gerų rezultatų pasaulyje.

„Lietuvos čempionate bus vykdoma atranka į pasaulio pirmenybes, kuriose bus kovojama dėl olimpinio kelialapio, todėl mūsų šalies čempionatas bus labai svarbus. Lietuvoje dabar yra labai aukštas kanojų ir baidarių irklavimo lygis. Yra Jevgenijus Šuklinas, yra Vadimas Korobovas. Visi trys mes labai stiprūs, kartu dirbame stovyklose, – pasakojo H. Žustautas. – Konkurencija padeda tobulėti ir, jeigu laimi Lietuvoje, tai tu jau esi stiprus ir tarptautinėje arenoje ir visur galima varžytis dėl pirmosios vietos. Svarbiausia yra šiemet iškovoti Lietuvai olimpinį kelialapį, o kitais metais kuris bus stipresnis, tas ir važiuos į žaidynes. Jeigu nebūsiu stipriausias Lietuvoje, padėsiu pasiruošti kitiems“.