2019.05.07 21:05

„Barcelona“ deja vu: vėjais paleista persvara, „Liverpool“ triumfas bei kelionė į finalą

LRT.lt2019.05.07 21:05

Antrus metus iš eilės „Barcelona“ futbolininkai iššvaistė trijų įvarčių persvarą Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose ir patyrė fiasko. „Liverpool“ ekipa namuose 4:0 (1:0) sutriuškino katalonų ekipą ir antrus metus iš eilės žais Čempionų lygos finale. Tris įvarčius šeimininkai įmušė antrajame kėlinyje.

Praėjusių metų scenarijus „Barcelona“ ekipai ir vėl pasikartojo. Pernai ketvirtfinalyje su „Roma“ ekipa namuose 4:1 laimėję katalonai Italijos sostinėje gavo antausį 0:3 ir baigė turnyrą žemai nuleistomis galvomis. Tas pats antradienio vakarą atsitiko ir „Anfield“ stadione.

Nuo pat mačo pradžios „Liverpool“ žaidėjai atrodė alkani ir nusiteikę kovai, „Barca“ tokio nusiteikimo nerodė ir įvartis krito jau 9-ąją minutę. Po Jordano Hendersono smūgio kamuolys atšoko nuo vartininko ir Divoickas Origi jį nukreipė į tuščius vartus.

Tiesa, pirmojo mačo didvyris Lionelis Messi jau 16 min. galėjo pusfinalį baigti, tačiau atakuodamas nusprendė atlikti papildomą veiksmą, dėl kurio prarado kamuolį prieš pat vartus ir neatliko smūgio.

Jeigu pirmajame kėlinyje „Barcelona“ surengė kelias geras atakas ir turėjo realių progų įvarčiams, tai antrajame jau visiškai dominavo „Liverpool“.

„Raudonųjų“ gretose dėl traumų negalėjo žaisti du iš trijų svarbiausių atakos žaidėjų – Mohamedas Salahas ir Roberto Firmino. Po pertraukos teko atlikti priverstinį keitimą, kai aikštėje pasirodė Georginio Wijnaldumas, tačiau būtent olandas tapo vienu mačo didvyrių.

54-ąją minutę puolėju tapęs saugas uždarė puikų Trento Alexanderio-Arnoldo perdavimą į baudos aikštelę, o vos po dviejų minučių puikiu smūgiu galva po Xherdano Shaqiri perdavimo pasiuntė „Anfield“ stadioną į ekstazę.

Reikalus 79-ąją minutę sutvarkė D. Origi. T. Alexanderis-Arnoldas turėjo kelti kampinį, bet pamatė, kad „Barcelona“ gynėjai žiopso ir yra nepasirengę. Gynėjas pasiuntė žemą perdavimą link D. Origi, kuris iš poros metrų laisvas nuginklavo Marcą-Andre Ter Stegeną. Per likusį laiką katalonai nieko pavojingo nebesurezgė.

Antrasis kėlinys: „Liverpool“ – „Barcelona“ 4:0 (1:0)

90 min. „Barcelona“ bandymai užgulti vartus nedavė vaisių. J. Kloppas atliko sutaupytą keitimą: X. Shaqiri pakeitė D. Sturridge`as.

85 min. Keitimai abiejose komandose. Katalonai I. Rakitičių pakeitė Malcolmu, o „Liverpool“ gretose vietoj D. Origi į aikštę žengė gynėjas J. Gomezas.

79 min. ĮVARTIS!!! „Liverpool“ daužo „Barcelona“. Kamuolį ant kampinio pasidėjęs T. Alexanderis-Arnoldas pamatė atsilaisvinusį D. Origi, staigiai pasiuntė kamuolį pažeme į baudos aikštelę, kur belgas ramiai įmušė antrą savo įvartį.

75 min. N .Semedo gavo geltoną kortelę.

73 min. Svečiai sustiprino aikštės vidurį: A. Vidalį pakeitė Arthuras.

68 min. Įžaidus kampinį aukštas perdavimas gynėjasm virš galvų išvedė L. Messi dešiniajame atakos krašte prieš vartus, tačiau puolėjo smūgį iš aštraus kampo blokavo Alissonas.

66 min. Geltoną kortelę gavo J. Matipas, tačiau L. Messi baudos smūgis atsimušė į gyvatvorę.

59 min. Pirmasis „Barcelona“ ketimas: N. Semedo pasirodė aikštėje vietoj P. Coutinho.

56 min. ĮVARTIS!!! Fantastiškas X. Shaqiri perdavimas į baudos aikštelę baigėsi puikiu G. Wijnaldumo smūgiu galva. Vartininkas neturėjo jokių šansų. Bendras pusfinalio rezultatas – lygus.

54 min. ĮVARTIS!!! „Barcelona“ klaida netoli savų vartų baigėsi T. Alexanderio-Arnoldo perimtu kamuoliu ir puikiu perdavimu į baudos aikštelę. Smūgiu iš vos poros metrų katalonus nubaudė G. Wijnaldumas.

53 min. Už žaidimą ranka geltoną kortelę gavo I. Rakitičius.

51 min. PROGA! V. Van Dijkas iš poros metrų kulnu po kampinio pataikė tiesiai į vartininką.

50 min. Įspūdingas S. Roberto žaidimas gynyboje. Po ilgo perdavimo į priekį spurtavęs S. Mane jau užuodė įvartį, bet iš paskos atlėkęs S. Roberto nukabino kamuolį puolėjui kone nuo kojos.

46 min. Keitimas „Liverpool“ gretose: A. Robertsoną pakeitė G. Wijnaldumas.

Pirmasis kėlinys: „Liverpool“ – „Barcelona“ 1:0

45+4 min. Alissonas išgelbėjo komandą nuo J. Albos įvarčio. Po „Liverpool“ kampinio surengus greitą ataką L. Messi iškišo puikų perdavimą komandos draugui, tačiau šis nesugebėjo įveikti laiku vartus palikusio Alissono.

45+3 min. Po X. Shaqiri klaidos aikštės viduryje išsivysčiusioje katalonų atakoje pavojingai į vartus pažeme smūgiavo L. Messi, tačiau jo bandymas nebuvo labai pavojingas. Smūgis silpnas ir netikslus.

45+1 min. Geltoną kortelę gavo „Barcelona“ saugas S. Busquetsas.

45 min. Kėlinio pabaiga praėjo be labai pavojingų išpuolių. Teisėjas pridėjo 4 minutes.

38 min. Žaidimo tempas kiek nuslopo, kamuolys daugiau valdytas ties vidurio linija. Traumą patyrė „Liverpool“ gynėjas A. Robertsonas ir mačas vėl kurį laiką nevyko, bet ir škotas galėjo tęsti mačą ir netrukus grįžo į aikštę.

31 min. Su kamuoliu apvirtęs ir į varžovą atsitrenkęs „Liverpool“ kapitonas J. Hendersonas susiėmęs už kelio gulėjo ant žolės. Žaidimas nevyko, tačiau po kelių minučių saugas galėjo tęsti mačą.

23 min. Galingą ir suktą A. Robertsono smūgį iš baudos aikštelės kairiojo flango gražiu šuoliu atrėmė M.-A Ter Stegenas.

18 min. Puikus Alissono žaidimas. Šįkart „Liverpool“ vartininkas blokavo puikų P. Coutinho smūgį.

16 min. Dar viena proga L. Messi! Argentinietis sulaukė perdavimo apylaisvis prieš vartus, tačiau pabandė kamuolį persimesti prie kairės kojos ir paskutinę akimirką J. Matipas jį išmušė.

14 min. Pirma katalonų proga. J. Alba surado į baudos aikštelę kertantį L. Messi, kurio smūgį į artimąjį vartų kampą atmušė Alissonas.

11 min. Aistros toliau kaista. Tiesiomis kojomis į L. Suarezą įvažiavęs Fabinho gavo pirmą rungtynių geltoną kortelę. Po jos piktas brazilas kažką emocingai pasakė urugvajiečiui.

7 min. ĮVARTIS!!! Dar viena žaibiška „Liverpool“ ataka baigėsi J. Hendersono smūgiu tiesiai į vartininką, bet prie atšokusio kamuolio pirmasis pribėgęs D. Origi nukreipė jį į tuščius vartus.

1 min. Jau rungtynių pradžioje greita „Liverpool“ ataka baigėsi labai pavojingu S. Mane žemu perdavimu skersai vartų baudos aikštelėje. Jo „uždaryti“ neleido vienas „Barcelona“ gynėjų.

„Barcelona“ starto XI: M.-A. Ter Stegenas; S. Roberto, G. Pique, C. Lenglet, J. Alba; I. Rakitičius, S. Busquetsas, A. Vidalis; P. Coutinho, L. Messi, L. Suarezas.

„Liverpool“ starto XI: Alissonas; T. Alexanderis-Arnoldas, J. Matipas, V. Van Dijkas, A. Robertsonas; Fabinho, J. Milneris, J. Hendersonas; S. Mane, X. Shaqiri, D. Origi.