Sportas

2019.05.07 19:27

Europos vandens motociklų čempionatą Lietuvos atstovas pradėjo tarp prizininkų

LRT.lt2019.05.07 19:27

Kaunietis Tomas Gurkšnys iš pirmojo Europos vandens motociklų čempionato etapo Portugalijoje į Lietuvą grįžta su bronziniu trofėjumi. Praėjusį savaitgalį Penafjelio mieste prasidėjusiose Senojo žemyno pirmenybėse startavo apie šimtas dalyvių iš 20 valstybių, o vienoje iš galingiausių „Runabout GP2“ klasėje mūsų šalies atstovas finišavo trečioje vietoje.

Varžybos vyko tekančiame ir gana banguotame vandenyje Duero ir Tamegos upių santakoje, todėl geriausi Europos vandens motociklų pilotai turėjo pademonstruoti visą savo meistriškumą.

Po treniruočių sekusioje kvalifikacijoje T. Gurkšnys pateko tarp penkių greičiausiųjų savo kategorijoje. Tai užtikrino sportininkui palankesnę lenktynių starto poziciją iš pirmosios rikiuotės eilės. Šioje rungtyje į slalomo tipo trasą visi varžovai pajuda drauge. Jiems teko įveikti tris įskaitinius plaukimus po 15 minučių plius vienas ratas.

„Nors visą žiemą iki pat sezono pradžios aktyviai sportavau, bet po tokio įtempto savaitgalio jaučiasi nemenkas nuovargis“, – prisipažino Lietuvos vandens motociklų sporto federacijos prezidento pareigas einantis T. Gurkšnys.

Pirmajame plaukime jis finišo liniją kirto trečias, po to dukart užėmė ketvirtas vietas. To pakako, kad kaunietis lenktynininkas galutiniuose rezultatuose savo klasėje „Runabout GP2“ (sėdimi vandens motociklai) iškovotų trečią vietą ir išskleistų Lietuvos trispalvę ant prizininkų pakylos. Paraiškas varžytis su šios kategorijos technika iš viso buvo pateikę 14 sportininkų, tačiau du iš jų susidūrė su technikos gedimais dar per treniruotes ir kvalifikaciją.

Savo pilotuojamo „Yamaha GP1800R“ vandens motociklo „kaprizų“ neišvengė ir pats T. Gurkšnys. Antrame įskaitiniame plaukime starto akimirką ėmė „dusti“ variklis, todėl lenktynininkas į trasą pajudėjo paskutinis. Galiausiai jam pavyko aplenkti nemažą dalį varžovų ir finišuoti ketvirtam. Paskutinėje varžybų dalyje mūsų šalies atstovas sulaukė teisėjų verdikto – 10 sekundžių baudos „Stop & Go“.

„Taip ir neišsiaiškinau, už ką konkrečiai nusipelniau baudos. Per lenktynes galima būtų ją ignoruoti ir po finišo aiškintis bei įrodinėti arbitrams, kad ji paskirta nepelnytai, tačiau aš nerizikavau ir sustojau. Gerai, kad tos dešimt sekundžių neturėjo didesnės įtakos rezultatams“, – kalbėjo lenktynininkas.

Pirmąją vietą Lietuvos atstovo klasėje „Runabout GP2“ užėmė nuo pat varžybų pradžios akivaizdų pranašumą demonstravęs švedas Edvinas Samuelssonas, antras liko Vengrijos atstovas Daniellis Wagneris.

„Šįkart sezoną pradėjau neturėdamas pernelyg didelių ambicijų, nes prieš pat Velykas per treniruotes „sudeginau“ variklį ir teko šventes praleisti garaže, kadangi iškart po jų turėjau atiduoti techniką kelionei į Portugaliją. Vis dėlto pavyko gauti detales ir kvalifikuotą pagalbą, tad per kelias dienas spėjome viską susitvarkyti. Todėl po visų netikėtumų savo pasiektą rezultatą vertinu tikrai pozityviai, – nuotykius sezono išvakarėse prisiminė T. Gurkšnys. – Varžybose atidaviau save visu šimtu procentų ir technikos potencialą jaučiuosi išnaudojęs pilnai. Dabar visa koncentracija krypsta į kitą startą Pasaulio čempionate.“

Šį Europos vandens motociklų čempionatą organizuoja tarptautinė organizacija UIM. Prieš dvejus metus T. Gurkšnys jau yra pelnęs Europos čempiono titulą kitos tarptautinės organizacijos IJSBA rengtose Senojo žemyno pirmenybėse.

T. Gurkšnys šiemet taip pat planuoja startuoti ir Pasaulio čempionate, kuris po mėnesio prasidės Italijoje. Iki šiol tokio rango varžybose jam yra pavykę aukščiausiai užkopti iki šeštos vietos. Jis taip pat tęs savo pasirodymą likusiuose 2019-ųjų Europos čempionato etapuose Vengrijoje ir Kroatijoje.

Be to, tituluotas vandens motociklų sporto meistras žada startuoti ir Lietuvos čempionate, kuris Birželio 8–9 dienomis prasidės Birštone. Tiesa, kauniečio technika tuo metu keliaus po Europą, tad T. Gurkšnys tikisi šioms varžyboms pasiskolinti vandens motociklą iš kolegų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.