Naujienų srautas

Sportas2013.01.19 12:22

R. Berankis po sunkios kovos nusileido 3-ajai pasaulio raketei A. Murray (3:6, 4:6, 5:7)

DELFI.lt, LRT.lt 2013.01.19 12:22

R. Berankis, kuris pasaulio reitinge užima 110 vietą, su trečiąja pasaulio rakete A. Murray varžybose susitiko pirmą kartą. Po atkaklios kovos Ričardas Berankis nusileido 3-ajai pasaulio raketei su A. Murray 3:6, 4:6, 5:7.

Po atkaklios kovos Ričardas Berankis nusileido 3-ajai pasaulio raketei su A. Murray 3:6, 4:6, 5:7 ir pasitraukė iš turnyro. R. Berankis, kuris pasaulio reitinge užima 110 vietą, su trečiąja pasaulio rakete A. Murray varžybose susitiko pirmą kartą.

Virš dviejų valandų trukusiame mače, trečioji pasaulio raketė A. Murray įrodė savo pranašumą. Nors kovos pradžioje buvo galima jausti Ričardo Berankio jaudulį, tačiau šis greitai atsigavo ir privertė paprakaituoti priešininką. Antrajame sete, lietuvis pirmavo beveik visą laiką, tačiau seto pabaigą geriau sužaidė A. Murray. Mačo puošmena tapo trečiasis setas, kuriame varžovai kovėsi iki 7 laimėtų geimų. Deja, pabaigoje sėkmė lydėjo 25-erių metų 2012 metų „US Open“ nugalėtoją ir Londono olimpinių žaidynių čempioną.

„Prieš mačą manėme, kad pats svarbiausias dalykas Ričardui – garbingas rezultatas. Tai padaryti pavyko: kova buvo garbinga, kiekviename sete pasipriešinta garbingai, ypač turint omenyje tai, kad žaista su olimpiniu čempionu ir viena pirmųjų pasaulio rakečių. Visiškai nebuvo to, ko tikėjosi tam tikra dalis britų žiniasklaidos – Ričardas nebuvo sutriuškintas.

Mano nuomone, maksimumas, kurį Ričardas galėjo pasiekti – laimėti vieną iš setų. Šį kartą nepavyko, bet nieko baisaus. Matysime, kaip jis kovos prieš Kiprą Deviso taurės mače Šiauliuose“, – akistatą DELFI komentavo teniso specialistas, buvęs Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Liutauras Radzevičius.

Iškart po dvikovos A. Murray prisipažino, kad buvo sunku, nes R. Berankis jam primetė neparankų žaidimo stilių. Trečia pasaulio raketė taip pat priminė, kad su R. Berankiu yra ne vieną kartą treniravęsi, todėl žinojo, kad juokauti negalima.

„Dėl dažnų bendrų treniruočių mes puikiai žinome vienas kito žaidimą. Pirmiausia, jis kamuoliukus visada muša labai anksti, stipriai ir plokščiai, yra greitas žaidėjas. Šiandien korte buvo gana sudėtingos sąlygos – pūtė stiprokas vėjas. Taigi būdamas vienoje korto pusėje turėjai žaisti kiek kitaip nei perėjęs į kitą. Kodėl aš nervinausi, nors ir pirmavau? Nes man ne viskas sekėsi, o dėl agresyvaus R. Berankio žaidimo stiliaus jaučiausi nepatogiai. Dėl to kartais ir atsirasdavo tas mano nepasitenkinimas ar pyktis“, – sakė A. Murray.

Pirmajame „Australian Open“ rate Lietuvos tenisininkas 6:2, 7:6 (7-4), 7:5 nugalėjo ukrainietį Sergejų Stachovskį (102-a pasaulio raketė). Antrajame rate lietuvis neturėjo vargo su vokiečiu Florianu Mayeriu (28-a pasaulio raketė) – 6:2, 6:3, 6:1.  

Patekdamas į trečiąjį ratą, R. Berankis užsitikrino 90 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 71 tūkst. Australijos dolerių (beveik 195 tūkst. litų) premiją. Dar 25 reitingo taškai Lietuvos tenisininkui atiteko už įveiktą atrankos barjerą.

R. Berankis „Australian Open“ trečiąjį ratą pasiekė ir 2011 metais, tačiau jame turėjo pripažinti ispano Daviso Ferrero pranašumą.

„Australian Open“ prizų fondą šiemet sudaro 30 mln. Australijos dolerių.

www.DELFI.lt
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi