Sportas

2019.05.05 13:27

Po nesėkmės – Armalio nusivylimas tvarkaraščiu ir Zubraus optimizmas dėl sporto ateities Lietuvoje

Mantas Stankevičius, LRT.lt, Iš Kazachstano2019.05.05 13:27

Lietuvos ledo ritulio rinktinė nesugebėjo išlikti pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizione. Po pralaimėjimo prieš Slovėniją Lietuvos rinktinės vartininkas Mantas Armalis buvo nusivylęs tokia pirmenybių baigtimi teigdamas, jog sportininkai blogai sužaidė tik du mačus, o kapitonas Dainius Zubrus koncentravosi į ledo ritulio ateitį Lietuvoje.

Vartininkas po mačo taip pat buvo nusivylęs tvarkaraščiu, kuris akivaizdžiai suteikė pranašumą mūsų varžovams dėl išlikimo.

„IIHF taip padarė, kad dvi svarbiausias rungtynes žaidėme antrą dieną iš eilės, o priešininkai prieš tai buvo gavę poilsio dieną. Niekada taip anksčiau nebuvo ir kažkodėl dabar šis negatyvas buvo nukreiptas į mus“, – po mačo mintis dėstė M. Armalis.

Rinktinės vartininko teigimu, rinktinė sužaidė tris gerus mačus, bet būtent svarbiausiuose mūšiuose pasirodymas buvo kiek prastesnis.

„Iš penkių mūsų rungtynių trys buvo geros ir dvi blogos, bet tos blogosios buvo tos svarbiausios, kurias mums reikėjo laimėti. Ir būtent juose mes nebuvo taip gerai pasiruošę ir jautėsi didesnis nuovargis negu priešininkų komandoje. Gaila, kad viskas taip buvo", - liko nusivylęs ledo ritulininkas.

Rinktinės kapitonas Dainius Zubrus, savo ruožtu, išliko pozityvus ir skatino žvelgti į ateitį.

„Manau, kad viskas kartu susidėjo. Ir nuovargis, ir patirties stoka. Darėme daug klaidų, žaidėme prieš gerą komandą, kuri pasinaudojusi jomis primuš daug įvarčių. Žaidėme 5 rungtynes per 7 dienas, bet kaip bebūtų, aš žiūriu į mūsų komandą ir mūsų ateitį. Šiuo metu jaunimas auga ir mes kaip komanda esame geresni nei buvome prieš metus. Kad ir koks būtų rezultatas, aš turnyru esu patenkintas.

Džiaugiuosi, kad vakar pavyko laimėti. Manau, vis tiek parodėme, kad komanda su charakteriu. Nors esame jauni, tačiau tikri kovotojai. Aišku, norisi geresnio rezultato, bet džiaugiuosi mūsų augimu šiame sporte. Amžiaus vidurkis mūsų komandoje 22 ar 23 metai ir čia dar su manimi. Manau, ši patirtis vaikinams tikrai padės. Žiūrėdamas į ateitį nesu nusivylęs. Man patiko būti čia, žaisti, būti su tais vaikinais. Vakar kartu laimėjome, šiandien kartu pralošėme, o dabar vyksime namo“, - optimizmo nestokojo kapitonas.

Paklaustas apie trenerių štabą, D. Zubrus užstojo Danielį Lacroix ir jo kolektyvo darbą.

„Aš labai norėčiau, kad jie sugrįžtų. Manau, puikiai dirbo. Mačiau progresą per tą mėnesį, kurį praleidome kartu. Matėsi, kad jaunimas vis tobulėja, jie nori ir stengiasi. Visi turėjo savo darbą ir rolę. Tą puikią atmosferą sukūrė tiek treneriai, tiek žaidėjai. Manau, būtų gerai, jei pavyktų, kad liktų treneriai. Žinau, kad jie siekia darbo NHL. Palinkėsiu sėkmės, bet kartu palinkėsiu ir nesėkmės, kad galėtų čia dirbti. Tai aukščiausio lygio specialistai“, - gerų žodžių strategams negailėjo veteranas.

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatą baigė su trimis taškais, tačiau tai nepadėjo jiems išlikti divizione ir kitąmet lietuviai turės sugrįžti į IB divizioną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.