2019.05.05 11:38

Skaudus slovėnų antausis Lietuvos rinktinę išsiuntė į žemesnį divizioną

LRT.lt2019.05.05 11:38

Nursultane, Kazachstane, sekmadienį baigiasi pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I-ojo diviziono A grupės turnyras. Paskutiniajame – penktajame – ture su Slovėnijos rinktine susitikę lietuviai skaudžiai krito rezultatu 0:9.

Rungtynės lietuviams prasidėjo prastai – nesužaidus nė 2 min. prasižengė Danielius Bogdziulis. Lietuviai 2 minutes buvo „uždaryti“ savo zonoje ir spaudžiami slovėnų. Vos grįžus D. Bogdziuliui ant ledo, slovėnai galiausiai pralaužė lietuvių gynybą, kai pasižymėjo Robertas Saboličius (3:54 min.).

Kėlinio viduryje gerą progą pasižymėti turėjo Arnoldas Bosas, bet, kaip jau įprasta šiame čempionate, sėkmė nuo jo nusisuko. Negana to, Janas Drozgas (16:16 min.) kėliniui artėjant prie pabaigos priartėjo prie lietuvių vartų ir preciziškai tiksliu smūgiu nuginklavo Mantą Armalį.

Antrajame kėlinyje lietuvių viltys dužo galutinai. Tadas Kumeliauskas lazda paleido varžovui kraują ir gavo 4 baudos min. Lietuviai visą laiką gynėsi sėkmingai, bet vos pasibaigus nuobaudos laikui Anže Kopitaras (28:16 min.) vienas perėjo visą lietuvių gynybą ir pelnė įvartį.

Nepraėjo nė minutė ir slovėnai pasižymėjo dar kartą. Po Matico Podlipniko tolimo smūgio ritulys atsidūrė lietuvių vartuose. Tiesa, vėliau teisėjai peržiūrėjo epizodą ir nustatė, kad ritulį prie vartų lietė Tadejus Čimžaras (28:48 min.), kuriam ir buvo įrašytas įvartis.

Paskutinę progą atsitiesti lietuviams suteikė patys slovėnai, kurie susirinko 3 pražangas iš eilės. Lietuviai 4 min. žaidė daugumoje, tačiau per jas taip ir nepasižymėjo. Per likusią kėlinio dalį Boštjanas Goličičius (34:47 min.) ir Kenas Ograjenšekas (39:29 min.) tęsė Danielio Lacroix auklėtinių triuškinimą.

Paskutiniajame kėlinyje septintą slovėnų įvartį pelnė J. Drozgas (49:05 min.), o po kelių minučių aštuntą pridėjo Aleksandras Magovacas (55:23 min.). Atrodė, kad rungtynės baigsis 8 įvarčių skirtumu, tačiau likus minutei iki rungtynių pabaigos dar spėjo pasižymėti J. Drozgas (59:01 min.).

Pergalė lietuviams būtų užtikrinusi išlikimą 1A divizione, tačiau dėl pralaimėjimo teks rungtis su 1B kategorijoje rungtyniaujančiomis rinktinėmis.

Lietuviai čempionatą pradėjo trimis pralaimėjimais iš eilės: 3:4 mače su Baltarusija, 1:3 su Kazachstanu ir 1:4 su Vengrija. Šeštadienį buvo 2:1 įveikta Pietų Korėja, o čempionatas užbaigtas triuškinama nesėkme mače su Slovėnija – 0:7.

Mačo eiga:

59:01 min. ĮVARTIS. Susitikimą devintuoju tiksliu smūgiu užbaigė J. Drozgas.
58:32 min. Emilijus Krakauskas gavo 2 baudos min.
55:23 min. ĮVARTIS. Slovėnai toliau linksminosi – pasižymėjo ir A. Magovacas.
52:40 min. Dar viena pražanga slovėnams – 2 baudos min. gavo ir Anže Kuraltas.
52:30 min. J. Drozgas užsidirbo 2 baudos min.
51:09 min. Edgaras Protčenko prilaikė varžovą ir gavo 2 baudos min.
49:05 min. ĮVARTIS. Lietuviai neblogai pradėjo trečiąjį kėlinį ir turėjo galimybių pasižymėti, tačiau galiausiai patys praleido įvartį – vėl pasižymėjo J. Drozgas.
43:01 min. B. Goličičius 2 min. praleido ant nubaustųjų suolelio.
39:29 min. ĮVARTIS. Slovėnai tęsė triuškinimą – pasižymėjo ir Kenas Ograjenšekas.
36:05 min. Jurijus Repe užsidirbo 2 baudos min.
34:47 min. ĮVARTIS. Likusi rungtynių dalis tapo tik formalumu – Boštjanas Goličičius padidino varžovų pranašumą iki 5 įvarčių.
33:39 min. Beveik 4 min. daugumoje žaidę lietuviai taip ir nepasižymėjo.
31:33 min. 2 baudos min. gavo M. Podlipnikas. D. Zubrus dar rodė teisėjams kraują po varžovo smūgio lazda, tačiau šie nesiryžo slovėnui skirti 4 baudos min.
30:02 min. Po Blažo Gregorco pražangos slovėnai liko trise prieš penkis varžovus.
29:39 min. Miha Zajcas užsidirbo 2 baudos min.
28:48 min. ĮVARTIS. Slovėnai neleido lietuviams atsikvėpti – Maticas Podlipnikas tolimu smūgiu pelnė ketvirtąjį įvartį.
28:16 min. ĮVARTIS. Lietuviai visas 4 min. atsilaikė mažumoje, bet ir vėl, vos grįžus penktajam žaidėjui, praleido įvartį. A.Kopitaras vienas įveikė visą lietuvių gynybą ir pelnė įvartį.
24:05 min. Tadas Kumeliauskas aukštai iškelta lazda pataikė varžovui į veidą ir praliejo jo kraują. Už tai lietuvis gavo 4 baudos min.
16:16 min. ĮVARTIS. Lietuvių situacija vis labiau komplikavosi. Janas Drozgas priartėjo prie lietuvių vartų ir preciziškai tiksliu smūgiu nuginklavo M.Armalį.
10:00 min. Puikią progą pasižymėti turėjo Arnoldas Bosas, bet jam vėl pritrūko tikslumo.
6:19 min. Proga ir lietuviams – 2 baudos min. už varžovo pargriovimą gavo slovėnų žvaigždė Anže Kopitaras.
3:54 min. ĮVARTIS. Lietuviai apsigynė 2 min. mažumoje, bet vos grįžus ant ledo D.Bogdziuliui slovėnai sėkmingai baigė savo ataką. Pasižymėjo Robertas Saboličius.
1:51 min. Blogos naujienos lietuviams – 2 baudos min. už varžovo pargriovimą gavo Danielius Bogdziulis.