Sportas

2019.05.04 14:50

Komandos svarbą pabrėžęs Zubrus: šie vyrukai yra Lietuvos ledo ritulio ateitis

Pasaulio ledo ritulio I diviziono A grupės varžybose Lietuva iškovojo pirmąją pergalę. Danielio Lacroix auklėtiniai po atkaklios kovos 2:1 įveikė Pietų Korėją ir pakilo iš turnyrinės lentelės dugno.

Paklaustas apie mačą rinktinės kapitonas Dainius Zubrus neslėpė džiaugsmo ir pasididžiavimo komandos draugais.

„Tai buvo geriausios mūsų rungtynės. Su baltarusiais irgi neblogai pradėjom rungtynes, bet pritrūko šiek tiek patirties ir pirmaudami darėm tokias klaidas, kurių nereikėjo daryti. Bet pažiūrėkit į mūsų komandą! Pas mus yra daug jaunimo.

Tie vaikinai yra puikūs, jie yra Lietuvos ledo ritulio ateitis. Labai smagu, kad jie žaidžia čia. Jie pasisems patirties ir prisimins šį čempionatą visą gyvenimą. Jie kaip žaidėjai auga ir kitais metais bus dar geresni negu šiemet“ , – jaunuosius atletus gyrė Lietuvos ledo ritulio legenda.

Po pergalės, palikusias Lietuvai viltis sekmadienį pakovoti dėl bronzos medalio, D. Zubrus buvo linkęs akcentuoti atmosferą komandoje, tačiau neslėpė ir nuovargio.

„Mes visada buvome tikra komanda. Kaip vyrai kovoja, kaip jie atsiduoda žaidimui, kaip jie treniruojasi, kaip jie ruošiasi – visa tai parodo, kad mes visada esame tikra komanda. Praėjusiose rungtynėse su vengrais pritrūko jėgų, žaidėm trečias rungtynes per keturias dienas, jautėsi nuovargis.

Šiandien parodėme, kad esame tikra komanda. Visą laiką tikėjau, kad mes galime laimėti. Mes žinojome, kad korėjiečiai greiti, disciplinuoti. Jie gera komanda ir laimėjo pirmas dvejas rungtynes. Bet mes ne taip toli nuo jų esame. Kai žaidžiame visi kartu, kai vienas kitam padedam ir negalvojam apie asmeninį statistiką, o galvojam kaip kovoti, kaip padėti komandai laimėti rungtynes, tada mes galim žaisti su bet kuo“, – toliau Lietuvos rinktinės žaidėjus gyrė kapitonas.

Pergalingą įvartį pelnęs Paulius Gintautas taip pat neslėpė išsekimo.

„Dabar galvoju, kad reikia pailsėti, nes labai daug emocijų atiduota šiandien. Reikia tiesiog pailsėti, išsimiegoti ir rytoj stoti į kovą. Ten jau bus kaip bus“, – teigė atletas.

Paklaustas apie savo įvartį, puolėjas prisiminė tik komandos draugo Artūro Katulio perdavimą, po kurio P. Gintautas ir išvedė Lietuvą į priekį.

„Aš irgi laukiau ilgai savo įvarčio. Prisimenu, kad Katulis atliko perdavimą ir aš atsidūriau laisvas. Tik tiek. Labai geras perdavimas buvo“, – nusijuokė naudingiausias mačo žaidėjas.

Paskutiniame ture Lietuvos rinktinė susitiks su taip pat vieną pergalę turinčia Slovėnija, kurią į priekį veda NHL žvaigždė Anže Kopitaras. Norint išlikti divizione, lietuviams pakanka taško, o palankūs rezultatai gali leisti ir namo parsivežri bronzos medalius. Pats D. Zubrus nebuvo linkęs gilintis į rinktinės turnyrinę lentelę.

„Dabar net nežinau, kokia turnyrinė situacija ir ko mums reikia. Aš stengsiuosi laimėti per pagrindinį rungtynių laiką. Rytoj reikės dar geresnių rungtynių. Pirma pergalė pridės pasitikėjimo savo jėgomis. Aš tikiu, kad mes galime laimėti. Dabar svarbiausia gerai pailsėti. Treneriai gerai dirba ir kuria žaidimo planą prieš kiekvienas rungtynes, gerai mus paruošia. Jeigu klausysime trenerių, jeigu kovosime taip kaip šiandien – kiekviename aikštelės metre, galime laimėti. Mums pergalės reikia labiau, todėl ruošimės ir kausimės“, – ryžtingai kalbą užbaigė D. Zubrus.

Paskutinis mačas – sekmadienį 9:30 val. Jį tiesiogiai galėsite stebėti per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.