Naujienų srautas

Sportas2019.05.04 13:14

Pirmoji pergalė: Lietuvos rinktinė nukovė Pietų Korėją

LRT.lt 2019.05.04 13:14

Pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizione Lietuvos rinktinė sumedžiojo pirmąją pergalę. Danielio Lacroix auklėtiniai Kazachstane, Nursultane 2:1 palaužė Pietų Korėjos komandą ir žengė svarbų žingsnį išlikimo divizione link.

Lietuviai čempionatą pradėjo trimis pralaimėjimais iš eilės: 3:4 mače su Baltarusija, 1:3 su Kazachstanu ir 1:4 su Vengrija.

Nuo pirmųjų mačo minučių lietuviai nenusileido Pietų Korėjos rinktinei ir neleido jai demonstruoti greito stiliaus žaidimo, kuriuo ši rinktinė garsėja. Jau pirmojo kėlinio pirmoje pusėje solidžias progas turėjo Ilja Četvertakas ir Tadas Kumeliauskas, bet jiems pasižymėti nepavyko.

Sužaidus kiek daugiau nei 13 min. Pietų Korėjos rinktinė pirmą kartą liko žaisti mažumoje ir už tai buvo nubausta vos per 9 sek. T. Kumeliauskas pirmasis pričiuožė prie atšokusio ritulio ir nuginklavo KHL patirties turintį vartininką Mattą Daltoną.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai kiekybinės persvaros realizuoti nepajėgė, o netrukus korėjiečiai ir išlygino rezultatą. Kimas Sangwookas (42:26 min.) pasižymėjo Lietuvos varžovų gretose. Netrukus Lietuvos varžovai turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau smūgiavo į virpstą.

Lietuvos rinktinei persvarą sugrąžino Paulius Gintautas (49:32 min., rez. perd. Artūras Katulis). Lietuviai spaudė varžovus jų zonoje ir perėmė ridulį. Artūras Katulis netrukus atliko perdavimą P. Gintautui, kuriam teliko išvesti savo ekipą į priekį.

Paskutinis Lietuvos rinktinės susitikimas – sekmadienį. 9:30 val. Danielio Lacroix auklėtiniai susikaus su Slovėnija, o iškovoję pergalę, gali ir pasidabinti bronzos medaliais. Mačą tiesiogiai galėsite stebėti per LRT PLIUS ir portale LRT.lt

Mačo eiga:

60:00 min. Rungtynių pabaiga. Lietuviai triumfavo 2-1.
59:30 min.
Korėjiečiai keitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, bandydami išlyginti rezultatą.
49:32 min.
ĮVARTIS. Lietuviai perėmė ritulį varžovų zonoje, Artūras Katulis atliko puikų perdavimą Pauliui Gintautui, kuris ramiai realizavo šansą ir išvedė lietuvius į priekį.
43:00 min. Korėjiečiai vos neišsiveržė į priekį – lietuvių vartus išgelbėjo virpstas.
42:26 min. ĮVARTIS. Rezultatą išlygino Kimas Sangwookas.
40:00 min. T. Kumeliauskas pasiuntė ritulį į korėjiečių vartus. Deja, smūgis buvo pora sekundžių po kelinio pabaigos, dėl to rezultatas išliko 1-0.
38:56 min. 2 baudos min. už lietuvio laikymą gavo Kimas Wonjungas.
32:12 min. Dainius Zubrus prilaikė varžovą ir užsidirbo 2 baudos min.
24:00 min. Korėjiečiai jau džiaugėsi pelnytu įvarčiu, tačiau po peržiūros jis buvo anuliuotas. Teisėjai nustatė, kad korėjietis neleistinai trukdė M. Armaliui.
23:02 min. N. Ališauskas už ritulio išmetimą iš aikštės gavo 2 baudos min.
13:16 min. ĮVARTIS. Lietuvos rinktinė per 9 sek. išnaudojo kiekybinę persvarą. Po Arnoldo Boso perdavimo varžovų vartus atakavo Nerijus Ališauskas. M. Daltonas atmušė ritulį, bet prie šio suskubo Tadas Kumeliauskas, kuris ir išvedė lietuvius į priekį.
13:07 min. Pirmasis pašalinimas rungtynėse - 2 baudos min. už varžovo laikymą gavo Alexas Plante'as.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi