2019.05.03 20:13

III-ajame Pasaulio taurės etape mūsų šalies penkiakovininkėms nepavyko užimti aukštų pozicijų

LRT.lt2019.05.03 20:13

Penktadienį Vengrijos Sėkešfehėrvaro mieste prasidėjusiose šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės III etapo moterų finalo varžybose geriausiai tarp trijų Lietuvos atstovių pasirodė 18-ąją poziciją užėmusi Laura Asdauskaitė-Zadneprovskienė.

Prieš lemiamą kombinuotą šaudymo-bėgimo rungtį L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo tik 26-oje pozicijoje ir neturėjo realių galimybių iškovoti aukštą poziciją varžybose. Po paskutinės rungties lietuvė kiek pagerino savo pozicijas ir liko 18-ta.

Gerai paskutinėje rungtyje pasirodė kita mūsų šalies atstovė Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė, kuri po pirmųjų trijų rungčių buvo tik 31-ta, o varžybas baigė 21-oje pozicijoje.

Savo ruožtu bėgimo-šaudymo rungtis nesusiklostė Ieva Serapinaitei. Po jojimo rungties 12-ąją poziciją užėmusi sportininkė varžybas baigė likusi 23-ioje vietoje.

Varžybų eiga:

Jojimo rungtyje L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei tekęs žirgas „Jeno“ nenorą varžytis rodė dar prieš L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės startą – su žirgu rungtyje dalyvusi kinė Yufei Bian nesurinko nė taško, žirgui triskart nepaklusus šokti per kliūtį, o vėliau ir išnaudojus laiko limitą, skirtą įveikti visoms kliūtims.

Arti tokio scenarijaus buvo ir mūsų šalies penkiakovininkė – „Jeno“ rungties pabaigoje pradėjo rodyti aikštingą charakterį ir Lietuvos sportininkė buvo per plauką nuo tuščio pasirodymo rungtyje. Visgi jojimo rungtį L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė užbaigė su 215 taškų kraičiu. Toks pasirodymas buvo trečias prasčiausias tarp visų 36-ių startuvusių sportininkių.

Po jojimo rungties olimpinė čempionė krito iš 3-iosios pozicijos į 26 vietą. Nuo lyderės vengrės Tamaros Alekszejevos L. Asadauskaitę-Zadneprovskienę skiria 124 taškai, o tai yra daugiau nei dviejų minučių atsilikimas prieš kombinuotą bėgimo-šaudymo rungtį. Toks skirtumas praktiškai nubraukia visas Londono olimpinių žaidynių čempionės viltis pakovoti dėl medalių varžybose Vengrijoje.

Kitos dvi mūsų šalies atstovės varžybose – Ieva Serapinaitė ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė jojimo rungtyje pasirodė solidžiau. I. Serapinaitė prarado tik 7 taškus ir su 293 taškais rungtyje bendroje įskaitoje iš 20-osios vietos pakilo į 12-ąją.

G. Venčkauskaitė-Juškienė jojime iškovojo 272 taškus, tačiau bendroje įskaitoje liko toje pačioje – 31-oje pozicijoje.

Po 200 m plaukimo rungties 28-ąją poziciją užėmusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė atsigriebė fechtavimo rungtyje, kurioje iš 35 dvikovų laimėjo net 24 kovas, bei kilo į trečiąją vietą bendroje įskaitoje bei buvo surinkusi 509 taškus. Prieš lemiamą jojimo ir kombinuotą bėgimo-šaudymo rungtį L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė tik 6 taškais atsilieka nuo antroje pozicijoje esančios Volhos Silkinos iš Baltarusijos ir 39 taškais nuo varžybų lyderės – vengrės Tamaros Alekszejevos.

Varžybų finale varžosi ir dar dvi lietuvės, kurios į pirmąjį dešimtuką po dviejų rungčių nepateko.

Ieva Serapinaitė po plaukimo rungtynes buvo net antroje pozicijoje, tačiau fechtavimo aikštelėje, laimėjusi tik 16 dvikovų iš 35, nukrito į 20 vietą ir savo sąskaitoje turėjo 480 taškų.

Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė po plaukimo rungties buvo 23-ia, o fechtavimo rungtyje iškovojo 12 pergalių ir bendroje įskaitoje užėmė 31-ąją vietą (442).

Papildomame fechtavimo etape visos trys lietuvės pralaimėjo jau pirmąsias savo kovas.

Kombinuota šaudymo-bėgimo rungtis – nuo 19:30 val.

Iš viso moterų varžybų finale varžosi 36 sportininkės.