Sportas

2019.05.03 12:37

Ledo ritulio rinktinės laisvadienis: tikslas – pravėdinti galvas ir susikaupti lemiamoms kovoms

Lietuvos ledo ritulininkai po trijų iš eilės pralaimėjimų pasaulio čempionato I diviziono A grupėje turi laisvą dieną ir stengiasi atsigauti, pailsėti bei pravėdinti galvas. Kaip sakė vienas iš kapitono padėjėjų Nerijus Ališauskas, komanda kartu išeis į miestą, o po to rengsis dviem lemiamoms šeštadienio ir sekmadienio dvikovoms.

„Po trijų palaimėjimų, aišku, nuotaikos nelabai geros, bet reikia stengtis išlikti pozityviam ir susikaupti tiems paskutiniams mačams. Turime laisvą dieną, bandome atsigauti, pailsėti, daug nesitreniravome. Eisime į miestą via komanda, bandysime pakelti nuotaiką ir susikaupti paskutinėms rungtynėms“, – kalbėjo Nerijus Ališauskas.

šeštadienį lietuvių laukia mačas su Pietų Korėjos ledo ritulininkai, o sekmadienį – su Slovėnija. N. Ališausas išskyrė didelį korėjiečių greitį ir puikią progų realizaciją, o Ugnius Čižas palygino juos su pernai Kaune sutikti Japonijos rinktine.

„Tai greita komanda, greitai žaidžia trumpais perdavimais. Kaip matėme, čia labai gerai išnaudoja savo progas, nors daug ir nesukuria. Reikės žaisti aktyviai, gal truputį padaužyti kūnu, kad kiek pasėstų“, – teigė N. Ališauskas.

„Palyginimui galime imti Kaune pernai žaidusius japonus. Jie irgi labai greitai skraidė, bet buvo tinkamas trenerių planas, pasirengimas rungtynėms ir laimėjome. Bus teisingas planas ir galima nugalėti juos. Būsime pailsėję. Nors po to iškart laukia Slovėnija, bet, manau, galima žaisti su abiem“, – sako U. Čižas.

Pastarasis teigė, kad pirmosios dvejos Lietuvos rinktinės rungtynės su Baltarusija ir Kazachstanu buvo tikrai geros ir net pralaimėjimai yra geri rezultatai.

„Atvažiavome ir pirmas mačas iškart su baltarusiais, kai mūsų kai kurie žaidėjai profesionaliai net nežaidę. Išėjome žaisti prieš dėdes, žaidžiančius KHL. Daug kas tikėjosi, kad mus ištaškys. Bet rezultatas ir žaidimas nuteikė pozityviai. Su Kazachstanu irgi panašiai, jautėsi, kad jie dar pajėgesni, bet sugalvojome iki galo palaikyti intrigą. Abi rinktinės labai gerai apie mus atsiliepė. Žinant jų sudėtis ir mūsų sudėtį, manau, kad tie du rezultatai Lietuvai yra geri.

Trečias pralaimėjimas – išėjome galvodami, kad šiandien nugalėsime. Tvarkaraštis irgi, nors ir negalime ant to viską versti., bet pirmajame kėlinyje atrodė, kad vengrai žaidžia viena pavara aukščiau“, – apie pirmuosius tris mačus sakė U. Čižas.

Lietuvos ir Pietų Korėjos mačas šeštadienį vyks 11:00 val. Lietuvos laiku, o susitikimas su Slovėnija sekmadienį žaidžiamas nuo 9:30 val.

Abi rungtynes tiesiogiai transliuoja kanalas LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.