Naujienų srautas

Sportas2019.05.03 09:27

Traumuotas Gudaitis turi viltį suspėti į pasaulio taurės traukinį

LRT.lt 2019.05.03 09:27

Vasario 1-ąją Eurolygos rungtynėse kryžminio kelio raiščio traumą patyręs 23 metų centras Artūras Gudaitis tikisi suspėti pasveikti anksčiau ir žaisti Lietuvos rinktinėje FIBA pasaulio taurės varžybose, skelbia 24sek.

Nors po tokios traumos reabilitacija gali trukti ilgiau nei pusmetį, o kartais net ir visus metus, A. Gudaitis dar nelaidoja svajonės pažaisti pasaulio pirmenybėse. Lietuvos rinktinės stovykla prasidės liepos 22 dieną - tad– bus praėję penki su puse mėnesio nuo lietuvio traumos.

Rimantas Kaukėnas kažkada po tokio sužeidimo į aikštę grįžo per penki mėnesius. Kalbėdamas su 24sek žurnalistu Kęstu Rimkumi krepšininkas A. Gudaitis žadėjo saugotis ir neforsuoti grįžimo, tačiau atsisakė numarinti idėją atstovauti rinktinei.

„Nenoriu kažko prisižadėti. Negaliu iš galvos išmesti saugiklių, kad turiu būti pasirengęs taip, kad galėčiau žaisti krepšinį, taip pat ir Lietuvos rinktinėje, dar ir kitais bei dar kitais metais. Negaliu perskubėti, turiu likti protingas, kad neapvilčiau šeimos ir tų, kurie manimi tiki. Jei man pavyktų, būtų labai smagu. Tačiau tai lieka didele svajone. Ar ją pavyks įgyvendinti? Man ir pačiam įdomu. Šiuo metu aš to nežinau. Žinau tik tiek, kad aš labai stengsiuosi“, – 24sek. sakė A. Gudaitis.

Centras pasakojo, kad jau gali eiti ir bėgti, mėtyti į krepšį, šiek tiek varinėtis kamuolį, dirbti su svoriais. Tiesa, nei šokti, nei staigiai keisti krypties A. Gudaitis negali. Taigi iki kontaktinio krepšinio dar netrumpas kelias.

Šį sezoną Milano „Olimpia“ klube A. Gudaitis per 21 sužaistas rungtynes rinko po 12,5 taško, 7,1 atkovoto kamuolio ir 18,7 naudingumo balo per susitikimą. Lietuvis buvo vienas naudingiausių Eurolygos žaidėjų.

FIBA pasaulio taurės varžybos vyks šių metų rugpjūčio 31 – rugsėjo 15 dieną Kinijoje. Lietuvos rinktinė žais vienoje grupėje su Australija, Senegalu ir Kanada.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi