2019.05.02 23:47

Europos lyga: prie finalo priartėjo abu Anglijos klubai

LRT.lt2019.05.02 23:47

Antrajame pagal pajėgumą Europos futbolo turnyre startavo pusfinalio etapas, kuriame žingsnius link finalo dėjo abi dar žaidžiančios komandos. Londono „Arsenal“ namuose iškovojo solidžią pergalę, tuo tarpu Londono „Chelsea“ iš Vokietijos grįžo su rezultatyviomis lygiosiomis.

Sėkmingai pusfinalio seriją pradėjo Londono „Arsenal“ futbolininkai, namuose panaikinę vieno įvarčio deficitą ir 3:1 nugalėję „Valencia“ ekipą.

Rungtynėse Londone „Arsenal“ gana anksti gavo šaltą dušą, kai svečius vienuoliktąją minutę smūgiu galva po kampinio į priekį išvedė Mouctaras Diakhaby.

Tačiau tai Unai Emery auklėtinių iš vėžių neišmušė, mat netrukus per mažiau nei dešimt minučių du tikslius smūgius į vartus pasiuntė Alexandre`as Lacazette`as.

Pirmuoju atveju prancūzas atsidūrė laiku ir vietoje, kai didžiąją darbo dalį padaręs Pierre`as Emerickas Aubameyangas šiam tiesiog parito kamuolį, o A. Lacazette`as jį nukreipė į tuščius vartus.

Antrąjį įvartį puolėjas įsirašė sėkmingai galva uždaręs komandos draugo Granito Xhaka`os skersą perdavimą.

Antroje mačo dalyje tas pats A. Lacazette`as turėjo dar kelis šansus įsirašyti hat-tricką ir padidinti savo komandos persvarą, tačiau savo progas švaistė. Nepaisant to, paskutinėmis pagrindinio laiko sekundėmis savo įvartį pelnė ir jau minėtas P. E. Aubameyangas, tokiu būdu prieš atsakomąjį mačą Ispanijoje suteikdamas savo komandai dviejų įvarčių pranašumą.

Kitose rungtynėse palankų rezultatą iš Vokietijos parsivežė kita Londono komanda. „Chelsea“ išvykoje taip pat buvo atsidūrusi besivejančių vaidmenyje, tačiau atsitiesė ir 1:1 sužaidė su Frankfurto „Eintracht“ futbolininkais.

Čia visi įvarčiai krito pirmajame kėlinyje.

Jam įpusėjus šeimininkus į priekį išvedė Luka Jovičius. Puikų sezoną žaidžiantis ir ne vieno grando dėmesį jau atkreipęs serbas sudėtingu smūgiu galva suteikė savo komandai persvarą.

Tačiau „Chelsea“ turimą deficitą panaikino dar pirmajame kėlinyje. Paskutinėmis jo sekundėmis šeimininkų baudos aikštelėje po kampinio kilo sumaištis, o ja puikiai pasinaudojo ir galingu smūgiu kamuolį į tinklą pasiuntė Pedro.

Antrajame kėlinyje įvarčių pelnyta nebebuvo, tad į Londoną „Chelsea“ grįš pozityviomis nuotaikomis – norint patekti į turnyro finalą, kitą savaitę atsakomosiose rungtynėse namuose jiems pakaks išlaikyti savo vartus sausus.

Atsakomieji susitikimai Ispanijoje ir Anglijoje vyks lygiai po savaitės.