Sportas

2015.09.08 13:45

LKF atstovai: įtarimai federacijai pateikti nepagrįstai

BNS 2015.09.08 13:45

Prokuratūrai antradienį nusprendus Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) pateikti įtarimus tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo, federacijos atstovai teigia, kad toks sprendimas yra nepagrįstas.

Prokuratūrai antradienį nusprendus Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) pateikti įtarimus tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo, federacijos atstovai teigia, kad toks sprendimas yra nepagrįstas.

„Pareigūnai federacijai nepagrįstai nori taikyti atsakomybę už konkrečių jos darbuotojų, įskaitant ir jau nebedirbančius, veiksmus. Federacija, kaip juridinis asmuo, gali būti baudžiama tik tuo atveju, jei būtų įrodyta, kad jos buvę vadovai iš tiesų padarė nusikaltimą, o iš to nusikaltimo naudą gavo ne tik vadovai, bet ir pati federacija. Neturime duomenų, kad LKF būtų gavusi kokios nors naudos iš teisėsaugos tiriamų buvusių jos darbuotojų veiksmų. Tokių duomenų nepateikė ir ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai“, – teigė LKF interesus ginančios advokatų kontoros „Valiūnas Ellex“ teisininkas Julius Zaleskis.

Įtarimai LKF pateikti ikiteisminiame tyrime dėl sukčiavimo Lietuvoje organizuojant 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą.

Prokuratūros teigimu, įtarimus šiai organizacijai nuspręsta pateikti todėl, kad federacijos naudai buvo panaudota dalis galbūt apgaule iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto užvaldytų 2 mln. 735 tūkst. litų (beveik 793 tūkst. eurų).

LKF pabrėžia, kad dabartinė federacijos vadovybė neturi nieko bendro su tiriama situacija ir teigia, kad federacijai nebuvo pateikti jokie paaiškinimai, kodėl įtariami dabar pareikšti ir jai, kaip juridiniam asmeniui.

Pirmadienį vienam iš įtariamųjų, buvusiam LKF generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui įteikti galutiniai įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai taip pat pateikti kitiems LKF darbuotojams, buvusiam Panevėžio miesto merui Vitalijui Satkevičiui, buvusiam mero padėjėjui bei dviem savivaldybės tarnautojams.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai šį ikiteisminį tyrimą pradėjo 2012 metų gegužės mėnesį. Pareigūnus sudomino 2010 metų tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos pasirašyta daugiau kaip 2,5 mln. litų vertės sutartis dėl 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo.

Ikiteisminį tyrimą, kurio medžiagą sudaro daugiau nei 50 tomų, netrukus ketinama baigti. Pateikus galutinius įtarimus, įtariamiesiems bus skirtas laikas susipažinti su bylos medžiaga, o po to bus priimtas procesinis sprendimas dėl bylos perdavimo į teismą.