Naujienų srautas

Sportas2019.05.02 19:47

Ispanų futbolo virtuozas Xavi nusprendė: po sezono baigs karjerą

LRT.lt 2019.05.02 19:47

Legendinis „Barcelona“ ir Ispanijos rinktinės saugas Xavi po šio sezono baigs savo spalvingą karjerą ir suks trenerio keliu. Apie tokį savo sprendimą futbolininkas informavo ketvirtadienį.

39-erių saugas, šiuo metu atstovaujantis „Al Sadd“ klubui Katare, su „Barcelona“ yra laimėjęs aštuonis Ispanijos ir keturis Čempionų lygos nugalėtojų titulus.

Pasaulio čempionas taps treneriu ir pats neslepia – nekantriai laukia to, kas jo laukia ateityje.

„Tai, ką pasiekiau per pastaruosius du dešimtmečius, yra tikra privilegija,“ – sakė žaidėjas. – Todėl manau, jog turiu imtis iniciatyvos šalia aikštės į sugrįžti į futbolą kitoje rolėje, kada tik pasitaikys proga.“

Ispanų dienraščiui AS išplatintame pranešime jis užsiminė ir apie taktiką, kurios norėtų laikytis treniruodamas.

„Mano, kaip trenerio, filosofija atspindi tą stilių, kurį daugybę metų tobulinome vedami Johano Cruyffo ir mūsų akademijos „La Masia“ idėjų. Labai patinka matyti, kai komanda turi iniciatyvą, žaidžia atakuojantį futbolą ir grįžta prie visų mylimo futbolo stiliaus: pagrįsto kamuolio kontrole,“ – pasakojo futbolininkas.

Jis ir toliau tęs savo darbą Katare, programoje „Generation Amazing“, kuri buvo sukurta tam, jog „2022-ųjų pasaulio čempionatas paliktų žmogiškajį ir socialinį palikimą“.

„Per ateinančias keturias savaites paskutinį kartą apsiausiu savo futbolininko batelius ir atsiminsiu tas beprotiškas lenktynes, kuriose dalyvavau pastaruosius 21-erius metus ir turėjau galimybę aplankyti visą pasaulį, – džiaugsmo neslėpė saugas. – Žaisti futbolą iki 39-erių buvo tikra privilegija.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi