Sportas

2019.05.02 12:44

Keturis įvarčius praleidęs Armalis kaltų neieško: pralaimėjome, kaip komanda ir laimėsime, kaip komanda

LRT.lt2019.05.02 12:44

Lietuvos ledo ritulio rinktinės bandymas varžytis pasaulio čempionato IA divizione jau kainavo tris skaudžias nesėkmės Kazachstane. Ketvirtadienį lietuviai 1:4 nusileido Vengrijos ledo ritulininkams, tačiau žaidėjų trečia iš eilės nesėkmė nepalaužė. Lietuviai dar turi šansus išsilaikyti šiame lygyje.

„Taip, kaip šiandien žaidėme, šitame lygyje nepakanka. Gal čia dėl nuovargio. Turime geriau žaisti, jeigu norime likti čia. Negalime leisti varžovams tiek daug laiko, tiek daug momentų, kuriuos jie gali paversti įvarčiais. Aš ir pats noriu žaisti geriau. Tiesiog leidome jiems per daug.

Bet aš nenoriu kaltinti gynėjų, nenoriu nieko kaltinti. Pralaimėjome, kaip komanda, kaip komanda ir laimėsime. Vis turime žaisti geriau“, – sakė 29 varžovų metimus į vartus atmušęs vartininkas Mantas Armalis.

Lietuvos rinktinė į kovą su vengrais stojo nepraėjus nė parai po mačo su čempionato favorite Kazachstano komanda. Vienintelį rungtynių įvartį pelnė po galvos traumos pirmą kartą žaidęs Tadas Kumeliauskas.

„Visi stengėmės, manau, vengrai pilnai nedominavo, mes irgi kontroliavome ritulį. Padarėme pora klaidų, atsikirto puolėjai, jie tuo pasinaudojo ir įmušė du įvarčius. Mums sugrįžti nepavyko. Po šešių dienų lovoje buvo nelengva, stengiausi, dariau, ką galėjau. Aišku, iki pilnai geros savijautos dar trūksta, bet yra, kaip yra“, – kalbėjo vienintelį įvartį pelnęs T. Kumeliauskas.

Komandos kapitonas Dainius Zubrus teigė, kad lietuviams ypač stigo jėgų. Dieną prieš ilsėjęsi vengrai rungtynių pradžioje atrodė kur kas šviežiau.

„Pritrūko visko po truputį – ir jėgų, ir patirties, truputį visko. Ypač pradžioje jautėsi, kad varžovai buvo šviežesni. Nežinau, kas tokį grafiką sudarė – mes žaidėme, o varžovai ilsėjosi. Jie atrodė geriau – ypač pradžioje“, – teigė D. Zubrus.

Tačiau rinktinės kapitonas net ir po trijų nesėkmių stengėsi galvoti pozityviai: „Reikia pažiūrėti, kokias klaidas padarėme, kodėl jie įmušė tiek įvarčių. Nieko, mes jauna komanda, renkamės patirtį, mokomės, kaip žaisti tokiame lygyje. Visa ta patirtis mūsų jaunimui tik į naudą.“

Penktadienis Lietuvos rinktinei yra poilsio diena, o šeštadienį ir sekmadienį vyks lemiamos dvejos rungtynės. Šeštadienį 11:00 val. lietuviai kovos su Pietų Korėja, o sekmadienį nuo 9:30 val. – su Slovėnija. Rungtynių tiesioginės transliacijos – per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.