2019.05.02 09:33

Čempionų lyga: dieviškas Messi, Kloppo pagyros saviems ir „Liverpool“ likusi viltis

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.05.02 09:33

„Mažasis genijus paneigia logiką“, - po įspūdingo Lionelio Messi baudos smūgio 82-ąją Čempionų lygos pusfinalio su „LIverpool“ minutę rašė žymusis Gary Linekeris. Tai buvo 600-asis puolėjo įvartis „Barcelona“ ekipos gretose, galutinai paskandinęs „Raudonuosius“ Barselonoje. Nors po mačo visi kalba apie L. Messi genialumą, nereikėtų pamiršti, kokį puikų žaidimą demonstravo svečiai iš Liverpulio.

Sužaidus nepilną pusvalandį Barselonoje gynėjas Jordi Alba pasiuntė idealų skersą perdavimą į baudos aikštelę kertančiam Luisui Suarezui ir buvęs „Liverpool“ puolėjas įmušė pirmą mačo įvartį. Vis dėlto per daugiau nei valandą gryno žaidimo „Camp Nou“ stadione tai buvo vienas iš retų „Barcelona“ sėkmingų žaidimo epizodų.

Katalonai ne kartą gražiai išsisuko iš svečių spaudimo,  jų atakos pirmajame kėlinyje buvo aštresnės, o įspūdingą norą demonstravęs L. Messi roė kamuolio valdymo stebuklus. Vis dėlto argentinietis dažnai vienas bandydavo susitvarkyti su kone visa svečių gynyba, o tai komandai ne itin padėjo.

Dešinysis „Barcos“ gynybos kraštas nuolat degė po aštrių Sadio Mane reidų, o itin aktyviai žaidęs Jamesas Milneris ties valandos riba privalėjo lyginti rezultatą. Tačiau pataikė tiesai į puikiai žaidusį Marcą-Andre Ter Stegeną. Jei ne vartininkas katalonai ties valandos riba jau greičiausiai būtų besivejančių vaidmenyje.

„Aš tikrai manau, kad tai buvo geriausios mūsų išvykos rungtynės Čempionų lygoje. Pralaimėti išvykoje nėra blogai, tačiau reikėtų įmušti įvartį, o mes to nepadarėme ir ai yra problema.

Tačiau mano vaikinai ir vėl sulaukia pagarbos už tai, kokį futbolą jie demonstravo. Man buvo labai linksma žiūrėti šias rungtynes, tačiau nelinksma, kad pralaimėjome“, - po mačo spaudos konferencijoje kalbėjo Jurgenas Kloppas.

Vokietis turėjo nusigraužti nagus iki alkūnių. Antrojo kėlinio pirmoji pusė „Liverpool“ buvo iš tiesų įspūdinga, tačiau vyšnios ant torto – įvarčio – svečiai taip ir neuždėjo. Vis dėlto, „Barca“ buvo prispausta prie savo vartų, o per 20-25 minutes tvarkingai iš gynybos į ataką perėjo vos 2-3 kartus.

Tačiau progų „Liverpool“ neišnaudojo, o tada sėkmė atsisuko veidu tiesiai į „Barcelona“ klubą. 75-ąją mačo minutę sėkmingai atšokusio kamuolio L. Suarezas pataikė į virpstą, tačiau kamuolį į tinklą iškart pasiuntė L. Messi.

Po 7 minučių nutiko L. Messi. Po varžovo pražangos visas rungtynes degančiomis akimis žaidęs argentinietis pasistatė kamuolį maždaug 28 metrai nuo vartų ir pasiuntė jį tiesiai į viršutinį vartų kampą. Brangiausias pasaulio vartininkas Allisonas neturėjo jokių šansų.

„Gražus įvartis, bet man pasisekė, kad kamuolys taip nuskriejo“, - po mačo kukliai pripažino L. Messi.

Tai buvo 600-asis L. Messi karjeros įvartis visuose turnyruose žaidžiant „Barcelona“ gretose. Per 683 rungtynes, o tai yra po 0,9 įvarčio per mačą – įspūdingas skaičius.

Rungtynių pabaigoje va bank žaidę „Liverpool“ futbolininkai gali dėkoti Dievui, kad nebuvo nubausti dar bent du kartus. Ousmane`as Dembele paskutinėmis mačo sekundėmis po greitos atakos privalėjo didinti skirtumą, tačiau pataikė tiesiai vartininkui į glėbį.

Šis neįmuštas prancūzo įvartis palieka „Liverpool“ futbolininkams viltį – įmušti tris įvarčius katalonams nėra neįmanoma ir tai pirmasis susitikimas parodė. Truputį daugiau sėkmės ir „Liverpool“ galėjo džiaugtis kur kas daugiau. Sėkmę teks prisijaukinti, nes penktas geriausias pasaulio futbolininkas ir „Anfield“ stadione gali prikurti ne mažesnių stebuklų.