2019.05.02 11:43

Ir vėl nesėkmė: Lietuvos rinktinė neprilygo galingoms vengrų atakoms

LRT.lt 2019.05.02 11:43

Pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizione Lietuvos rinktinės patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės. Dviejų iki mačo nelaimėjusių komandų mače Vengrijos rinktinė įveikė lietuvius 4:1 (2:1, 2:0, 0:0) ir paliko mūsų komandą be pergalių ir taškų.

Vengrai lietuvius į nokdauną pasiuntė per pirmas 15 mačo minučių, kai du įvarčius pelnė Istvanas Bertalis. Tiesa, dukart prieš šiuos įvarčius vengrų žaidėjai buvo baudžiami 2 minutėmis, tačiau lietuviai daugumos situacijų neišnaudojo.

Tai lietuviams pavyko trečiuoju bandymu pirmojo kėlinio pabaigoje, kai trečią kartą baudos minutes gavus vengrui įvartį pelnė Tadas Kumeliauskas.

Vis dėlto antrajame kėlinyje vengrai visiškai dominavo aikštėje ir padidino persvarą iki trijų įvarčių. T. Kumeliauskui gavus baudos minučių įvartį pelnė C. Erdely, o kėlinio pabaigoje pasižymėjo ir I. Sofronas.

Lietuvos rinktinę rungtynėse ypač žudė greitos vengrų atakos, kuriose varžovai dažnai turėdavo net kiekybinį pranašumą. Vengrijos žaidėjai atliko net 33 smūgius į vartus, kai lietuviai – tik 15.

Puikiai žaidęs Mantas Armalis atrėmė 29 smūgius, tačiau dalis ketvirtojo įvarčio kaltės tenka jam, mat varžovai perėmė vartininko perdavimą ir iškart nubaudė lietuvius.

Mačo pabaigoje vengras Haris Janosas buvo išvytas iš aikštės, tačiau net ir vartininką M. Armalį pakeitę lietuviai nesugebėjo bent kiek sušvelninti rezultato.

Lietuvos rinktinei čempionate liko sužaisti dvejas rungtynes, su Pietų Korėja ir Slovėnija.

Svabiausi įvykiai

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Vengrija 1:2

5:43 min. 2 baudos minutės vengrui A. Saraueriui.

8:42 min. Įvartį į Lietuvos rinktinės vartus įmušė Istvanas Bertalis – 0:1

8:49 min. 2 baudos minutės vengrui A. Saraueriui.

15:26 min. Antrasis I. Bertalio įvartis – 0:2.

17:54 min. 2 baudos minutės vengrui I. Sofronui.

18:59 min. Įvartį Lietuvos rinktinei pelnė T. Kumeliauskas – 1:2. Rez. perdavimą atliko A. Bosas.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Vengrija 1:4 (1:2, 0:2)

24:28 min. 2 baudos minutes gavo T. Kumeliauskas.

26:14 min. Trečią vengrų įvartį įmušė C. Erdely.

37:00 min. Ketvirtasis Vengrijos rinktinės įvartis, kurį pelnė I. Sofronas.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Vengrija 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

58:20 min. 5 min. baudą gavo H. Janosas, tuo pačiu jis pašalintas iš rungtynių.