2019.05.01 21:44

Tritaškiais „Barcelona“ užmėtę „Anadolu Efes“ krepšininkai iškovojo paskutinį bilietą į Eurolygos finalo ketvertą

LRT.lt 2019.05.01 21:44

Stambulo „Anadolu Efes“ klubas pirmą kartą modernios Eurolygos turnyro istorijoje pateko į finalo ketverto varžybas. Ergino Atamano auklėtiniai penktajame ketvirtfinalio serijos susitikime namuose 80:71 (23:28, 24:14, 14:15, 19:14) įveikė „Barcelona“ krepšininkus bei laimėjo seriją 3:2.

Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai pirmą kartą po 18 metų pertraukos varžysis Senojo žemyno klubinio turnyro pusfinalyje. Pastarąjį kartą Turkijos ekipa pusfinalyje kovojo 2000-01 m. sezone tuometiniame Suprolygos turnyre.

Eurolygos finalo ketverte, vyksiančiame Vitorijoje, „Anadolu Efes“ krepšininkai pusfinalyje susitiks su kita Turkijos ekipa – Stambulo „Fenerbahce“. Kitame pusfinalyje kovos Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ krepšininkai.

Dvikovoje Stambule „Anadolu Efes“ pataikė net 17 tritaškių iš 39. „Barcelona“ atsakė 8 iš 20.

„Barcelona“ per pirmąsias 4 susitikimo minutes pademonstravo puikų pataikymą iš žaidimo  ir šovė į priekį – 14:8. Shane`as Larkinas ir Jamesas Andersonas tolimais metimais mažino šeimininkų atsilikimą – 14:16. Netrukus „Barcelona“ pranašumas vėl šoktelėjo – 22:16, o pirmojo ketvirčio svečiai pirmavo 5 taškais – 28:23.

Antrojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ dar pirmavo 7 taškų persvara – 32:25. Šeimininkai greitai susigriebė ir po Vasilije Micičiaus tritaškio jau pirmavo 40:39. Iki kėlinio pabaigos „Anadolu Efes“ pridėjo dar du tritaškius ir susikrovė 5 taškų persvarą – 47:42.

„Barcelona“ krepšininkams prireikė 4 minučių, kad pelnytų taškus po didžiosios pertraukos, tačiau Stambulo klubas pats strigo puolime– 49:42. Svečiams susigrąžinus ritmą, Kevino Pango tritaškis priartino „Barcelona“ prie „Anadolu Efes“ – 48:51, o ketvirčio pabaigoje Kyle`o Kurico dvitaškis paliko Turkijos ekipai tik vieno taško persvarą – 58:58. Ketvirtį Stambulo krepšininkai užbaigė Shane`o Larkino tritaškiu – 61:57.

Tritaškių estafetę iš Sh. Larkino ketvirtajame ketvirtyje perėmė J. Andersonas ir Adrienas Moermanas – 67:57. Katalonijos ekipos krepšininkai, vedami Pau Ribaso, atkūrė intrigą ir likus žaisti pusantros minutės atsiliko tik 4 taškais – 71:75. Visgi per likusį susitikimo laiką „Barcelona“ klydo puolime, o „Anadolu Efes“ pergalę užtvirtino A. Moermano tritaškis – 78:71.

Stambulo „Anadolu Efes“: Adrienas Moermanas ir Shane`as Larkinas po 18, Rogridue`as Beaubois ir Jamesas Andersonas po 11, Vasilije Micičius 10 (10 rez. perd.).

„Barcelona“: Thomas Huertelis ir Chrisas Singletonas po 12, Ante Tomičius 10.