Sportas

2019.05.01 17:24

Antrą smūgį pasaulio čempionate sugėrę lietuviai pripažįsta: pralaimėjome stipresnei komandai

LRT.lt2019.05.01 17:24

Lietuvos ledo ritulininkai pasaulio čempionato I-ojo diviziono A grupės rungtynėse pralaimėjo ir turnyro šeimininkams – Kazachstano rinktinei. Po pralaimėjimo lietuviai sutarė – nusileista vienai pajėgiausių visos grupės komandų.

Vienas labiausiai patyrusių rinktinės narių Nerijus Ališauskas pripažino, jog komandai sunkiai sekėsi įsivažiuoti.

„Šiaip jie dominavo šiose rungtynėse, ypač pirmuose dviejuose kėliniuose. Mums buvo sunku įsivažiuoti, kai jie taip spaudė. Jie žaidė geriau, yra aukštesnio lygio, turime tai pripažinti. Ne su viskuo susitvarkėme, bet mus gelbėjo vartininkas Laurynas, sustovėjęs labai šauniai. Mums buvo labai sunku, bet žaidėme, kaip galėjome, – kalbėjo N. Ališauskas.

Buvo labai sunku, pirmame kėlinyje jautėmės tarsi pragare. Turime užmiršti šiandien, pailsėti, ir rytoj kautis dėl pergalės.“

Jam pritarė ir jauniausi rinktinės nariai. Čempionate debiutavęs jauniausias turnyro dalyvis, vartininkas Laurynas Lubys, nepaisant neigiamo rezultato, pasidžiaugė savo debiutu.

„Įspūdžiai tikrai geri, pirmą kartą žaidžiau už vyrus. Jei tą pirmą įvartį būtų įskaitę, būtų buvę kiek sunkiau, tačiau vėliau susikaupiau, žaidžiant toliau ir sekėsi neblogai. Aš pats stengiausi išlikti ramus, apie nieką negalvoti, nesinervinti, išeiti ir daryti savo rutiną, – pasakojo vartų sargas.

Žaidėme prieš labai aukšto lygio žaidėjus, pats, manau, tikrai neblogai sužaidžiau. Aišku, paskutinio galėjau nepraleisti, tačiau sužaidėme gerai. Gal nežaidėme savo žaidimo iki maksimumo, pirmame ir antrame kėlinyje neišnaudojome greičio. Trečiajame kėlinyje parodėme, kad galime žaisti, deja, kiek nepasisekė.

Tas paskutinis įvartis toks apmaudokas. Treneris parodė, kad turiu keistis, pajudėjau, kiek suabejojau, pamačiau, kad varžovai turi ritulį, bėgau atgal, nespėjau, jie ir įmušė.“

Pirmąjį įvartį rinktinės gretose įmušęs kitas aštuoniolikmetis, Arvidas Domeika džiaugėsi tokiu savo pasiekimu.

„Žinoma, džiugu įmušti, didžiuojuosi, kad galėjau padėti komandai įvarčiu, kad ir truputi sėkmingu. Dirbame sunkiai, stengiuosi atiduoti viską, pildau trenerio nurodymus. Jaučiuosi kiek liūdnas, jog nelaimėjome.

Abi komandos sunkiai dirbo, tačiau jie buvo už mus geresni. Manau, jie tiesiog už mus labiau patyrę, turi daugiau patirties. Darėme, ką galėjome – bandėme naudotis savo greičiu, entuziazmu,“ – aiškino žaidėjas.“

Į artimiausią akistatą lietuviai stos jau rytoj, kai 9.30 susitiks su Vengrijos rinktine. Mačą tiesiogiai stebėti galėsite LRT PLIUS kanalu arba portale LRT.LT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.