Naujienų srautas

Sportas2019.05.01 11:14

Karšta kova Antigvos buriavimo savaitėje: Lietuvos atstovai rungiasi dėl aukštesnės vietos lyderių trejetuke

LRT.lt 2019.05.01 11:14

Įpusėjus Antigvos buriavimo savaitei Lietuvos atstovai, buriuojantys jachta „Ambersail 2“, atkakliai kovoja su tokių jūrinių valstybių atstovais kaip Didžioji Britanija, Prancūzija ir Italija dėl aukštesnės vietos lyderių trejetuke, rašoma pranešime žiniasklaidai. Po 3 regatos dienų ir 5 įtemptų lenktynių ant vandens jie užima antrąją poziciją.

„Mūsų kapitonas sako, kad dažniausiai įgulos darbas iš tiesų darnus pasidaro varžybų pabaigoje, tačiau mūsų atveju, panašu, tai vyksta jau dabar. Šiandien buvo puiki diena. Daugiau vėjo, daugiau bangų, tačiau abejose distancijose plaukėme be techninių ir taktinių klaidų. Tą rodo ir mūsų pozicija kitų laivų atžvilgiu – visą laiką kovėmės netoli „Sojanos““,- po trečiosios dienos finišo teigė „Ambersail 2“ komandos vadovas Arvydas Paunksnis.

Buriuotojams šiandien varžytis teko kiek stipresnio vėjo sąlygomis – pastovus jo greitis siekė apie 20 mazgų (apie 10-11 m/s). Beveik dvigubai už „Ambersail 2“ didesnei, 115 pėdų (apie 35 metrus) siekiančiai jachtai „Sojana“, kuri kol kas visose lenktynėse sugebėjo finišuoti pirma, lietuvius šiandien pavyko aplenkti jau vos 6 minutes. Tai – dvigubai mažiau nei ankstesnėmis dienomis.

Pirmų dienos lenktynių metu tarp pirmą vietą iškovojusios „Sojanos“ ir trečią poziciją užėmusios „Ambersail 2“ įgulos įsiterpė prancūzų įgula su jachta „The Kid“. Jie Lietuvos atstovus aplenkė viena minute. Vis dėlto antrų dienos lenktynių metu „Ambersail 2“ pavyko atsikovoti savo pozicijas ir jie finišavo antri, „The Kid“ įgulą lenkdami 3 minutėmis.

„Stengiamės padaryti maksimaliai viską, ką galime. Turime pilną įgulos sąstatą, visi turi daug veiklos ir tikrai atiduoda visas jėgas, tačiau į krantą grįžta laimingi“, - teigė A. Paunksnis.

52-ąjį kartą vykstančioje Antigvos buriavimo savaitėje Lietuvai „Ambersail 2“ įguloje atstovauja kapitonas Simonas Steponavičius, įgulos nariai Arvydas Paunksnis, Linas Ivanauskas, Tomas Ivanauskas, Arnas Eimutis, Thomas Joffrey, Gedas Giržadas, Pawelas Nowakas, Ramūnas Sakalauskas, Martynas Gražulis, Ivanas Medvedevas, Gregas Gedemeras, Kevinas ubackeris, Eduardas Bareika.

Iš viso regatoje varžosi beveik 100 jachtų, virš 1000 buriuotojų iš 21 valstybės. Regata vyks iki gegužės 3 dienos.

Po 3 dienų (5 lenktynių) „Ambersail 2“ grupėje (CSA Racing 1) dalyviai išsidėsto taip:

1.      Sojana (kpt. Sir Peter Harrison) – 5 t.

2.      Ambersail 2 (kpt. Simonas Steponavičius) – 12 t.

3.      The Kid (kpt. Jean-Pierre Dick) – 15 t.

4.      Weddell (kpt. Afanasy Isaev) – 23 t.

5.      Zingara (kpt. Richard Reid) – 30 t.

6.      SHK Scallywag (SH Lee) – 35 t.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi