2019.04.30 23:58

„Ajax“ pasaka tęsiasi – po pergalės Londone finalas pasiekiamas ranka

LRT.lt2019.04.30 23:58

Amsterdamo „Ajax“ futbolininkai tęsia savo beprotišką Čempionų lygos sezoną. Pirmosiose pusfinalio rungtynėse Londone svečiai iš Nyderlandų pasiekė pergalę 1:0 prieš vietos „Tottenham Hotspur“ ir priartėjo prie finalo.

Vienintelį mačo įvartį jau 15-ąją minutę pelnė Donny van de Beekas, po puikaus Hakimo Zyiecho perdavimo. Marokietis puikiu perdavimu perpjovė visą šeimininkų gynybą ir olandui beliko nukreipti kamuolį į vartus visiškai laisvam.

Po kelių akimirkų įvarčio autorius turėjo puikią progą padidinti komandos persvarą, tačiau Hugo Llorisas sugebėjo atmušti pavojingą ir galingą smūgį iš pusiau krašto.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Tottenham“ dėl traumos praleido kapitoną gynėją Janą Vertongheną, tačiau būtent po šio epizodo lyg pabudo. Pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkai pagaliau sukūrė pavojingų momentų.

Po pertraukos „Tottenham“ jau atrodė visai kitaip – žaidė kur kas aktyviau, pavojingiau ir aštriau. „Tottenham“ kūrė progas, valdė kamuolį ir žaidimą, tačiau ypač pavojingų šimtaprocentinių progų nebuvo.

„Ajax“ solidžiai gynėsi, nors ne kartą atrodė, kad įvartis tikrai bręsta, tačiau rimtensių klaidų gynėjai nepadarė, o ne kartą komandos draugų užnugarius puikiai dengė Joelis Veltmanas.

78-ąją minutę „Tottenham“ nusišypsojo sėkmė, kai po greitos ir aštrios „Ajax“ atakos Davidas Neresas smūgiavo tiesiai į virpstą.

Atsakomosios rungtynėse Amsterdame vyks gegužės 8 dieną.

Antradienį dėl geltonų kortelių nežaidęs vienas „Tottenham“ lyderių Heung-min Sonas atsakomajame mače jau galės išbėgti į aikštę.

Pirmasis kėlinys: „Tottenham“ – „Ajax“ 0:1 (0:1)

87 min. Antrasis „Ajax“ keitimas: H. Zyiechą pakeitė veteranas K. Jan Huntelaaras.

79 min. Iškart du „Tottenham“ keitimai. Puikiai kairiajame krašte žaidęs D. Rose`as pakeistas B. Daviesu, o kitame krašte žaidęs K. Trippieras – J. Foythu.

78 min. VIRPSTAS! Puiki greita „Ajax“ ataka, kurios centre atsidūręs D. Tadičius nepagailėjo kamuolio kairėje buvusiam D. Neresui, tačiau brazilo smūgis atsimušė į virpstą. Vartininkas H. Llorisas kamuolį palydėjo akimis.

75 min. Nuo labai didelio pavojaus savo komandą jau ne pirmą kartą išgelbėja J. Vetlmanas, blokavęs D. Rose`o pavojingą smūgį iš arti.

65 min. Pirmasis „Ajax“ keitimas – L. Schone keitė N. Mazraoui.

63 min.„Tottenham“ dominavimas tęsėsi, link svečių baudos aikštelės skriejo aukšti kamuoliai ir aštrūs perdavimai, tačiau pavojingų smūgių atlikti nesisekė. Vis dėlto, „Ajax“ gynyba jautė nuolatinį pavojų.

56 min. Žaidimas po pertraukos visiškai pasikeitė. „Tottenham“ žaidėjai atrodė kur kas gyvesni, neleido varžovams kontroliuoti kamuolio, tad „Ajax“ atrodė sutrikusi. Pirmą kartą į vartų plotą Londono ekipos gretose pataikė D. Alli.

50 min. Dar viena šeimininkų gynęjų klaida netoli savų vartų privertė H. llorisą prakaituoti, tačiau akcentuoto smūgio „Ajax“ greitoje atakoje neatliko.

46 min. Po pertraukos „Tottenham“ jau pirmoj atakoje sukūrė gaisrą svečių baudos aikštelėje, tačiau apsiginti pavyko.

Pirmasis kėlinys: „Tottenham“ – „Ajax“ 0:1

45+5 min. Per teisėjo pridėtą laiką „Tottenham“ futbolininkai pagaliau pabudo. Puikų smūgį galva atliko T. Alderweireldas, vėliau galingai iš toli išš0vė M. Sissoko.

39 min. J. Vertonhenas grįžo į aikštę, tačiau netrukus suprato, kad žaisti toliau negali. Gynėjui teko padėti palikti aikštę prilaikant, nes belgas sunkiai orientavosi aplinkoje. J. Vertonghenas pakeistas M. Sissoko.

32 min. Kraujas. Kovodami su varžovais ore susidūrė J. Vertonghenas su komandos draugu. Belgo veidas pasruvo krauju ir žaidimas kuriam laikui sustojo.

26 min. Pirmoji šeimininkų proga. Pakėlus standartė F. Llorente iššoko prieš vartus būdamas gana laisvas, tačiau galva nepataikė į kamuolį tiksliai ir šis skriejo pro šalį.

24 min. Dar viena proga. Po puikios „Ajax“ sienelės D. Van De Beekas turėjo dar vieną progą kairiajame krašte, tačiau pagailėjo kamuolio komandos draugui, o jo smūgį atmušė H. Llorisas.

17 min. Iškart po įvarčio „Ajax“ surengė dar vieną mirtiną progą, tačiau aštrų perdavimą pažeme skersai vartų išmušė D. Rose`as.

15 min. ĮVARTIS!!! D. Van Den Beekas gauna puikų perdavimą nuo H. Ziyecho ir atsidūręs visiškai vienas prieš vartininką H. Llorisą mušą įvartį į kampą.

10 min. Visas būrys „Ajax“ žaidėjų buvo susibūrę ties „Tottenham“ baudos aikšteles prieigomis, tačiau rimtesnės grėsmės vartams nesukėlė. Vis dėlto, kol kas didžiąją laiko dalį kamuolį valdo svečiai iš Amsterdamo.

5 min. Kamuolį iš D. Sanchezo aikštės viduryje pelnęs D. Van De Beekas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau kamuolį išmušė tas pats D. Sacnchezas. Pakeltas kampinis šeimininkų vartams pavojaus nesukėlė.

„Tottenham“ starto XI: H. Llorisas; K. Trippieras, D. Sanchezas, T. Alderweireldas, J. Vertonghenas, V. Wanyama, D. Rose`as, Ch. Eriksenas, D. Alli, Lucasas, F. Llorente.

„Ajax“ starto XI: A. Onana; J. Veltmanas, M. De Ligtas, D. Blindas, N. Tagliafico, D. Van De Beekas, L. Schone, F. De Jongas, H. Ziyechas, D. Tadičius, D. Neresas