Sportas

2019.04.30 18:20

Lietuvos futbolo sistemoje toliau kylantis Pukelis: kartais atrodo, kad žurnalistai yra dievai

Eilinėje Lietuvos futbolo federacijos konferencijoje daugiausiai intrigos kėlė vienintelis klausimas – ar prieštaringai vertinamas LFF vykdomojo komiteto narys Arūnas Pukelis-Švinius taps antruoju LFF viceprezidentu ir dar labiau padidins savo įtaką federacijos veikloje. Balsavimas, nors ir buvo slaptas, staigmenų neatnešė – tokiam sprendimui pritarė 60 konferencijos dalyvių iš 71, turėjusio balso teisę.

A. Pukelis tapo antruoju viceprezidentu – pirmuoju išlieka salės futbolo asociacijos prezidentas Vidmantas Butkevičius, trečiuoju – Alytaus futbolo federacijos vadovas Gediminas Daukšys.

Apie A. Pukeliui ruošiamą viceprezidento postą LRT.LT rašė jau vakar, o šiandien ryte žinią patvirtino ir LFF, pranešime pateikusi vykdomojo komiteto sprendimą kandidatu iškelti būtent šį verslininką.

Po konferencijos su žurnalistais bendravo tiek federacijos prezidentas Tomas Danilevičius, tiek generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, tačiau daugiausiai dėmesio vis tiek susilaukė A. Pukelis, po jam sėkmingo balsavimo neslėpęs gerų emocijų.

„Tai buvo asmeninis mano išbandymas, viešoji nuomonė apie mane nebuvo gera, norėjau pasitikrinti save ir matau, jog dabar galiu tęsti pradėtus darbus. Iš esmės mano gyvenime niekas nesikeis, gal atsiras papildomų pareigų, kurias skirs prezidentas. Esu pasiruošęs dirbti komandoje, atstovauti savo gimtajai Tauragės apskričiai, – kalbėjo A. Pukelis.

Galbūt čia buvo kiek sutirštintos spalvos, gal kiek sudvigubėja moralinė atsakomybė prieš futbolo bendruomenę, tačiau kai tiek žmonių išreiškia savo palaikymą – tai tikrai mane nuramina“.

LFF prezidentas Tomas Danilevičius, paklaustas apie tokios vykdomojo komiteto kandidatūros pasirinkimo motyvus, išliko lakoniškas.

„Vykdomajame komitete buvo diskusija, nuomonių išreiškimas ir abu viceprezidentai, vykdomojo komiteto nariai pasiūlė būtent šią kandidatūrą“, – teigė prezidentas, iš kurio klausimą netrukus perėmė pats A. Pukelis.

„Po anksčiau aprašytų epitetų, aš dar kartą kreipiausi į visus VK narius ir sakiau, jog nenoriu, kad jie banaliai priimtų sprendimą, norėjau, kad jie viską perskaitytų, kad kiekvienas pasakytų savo nuomonę apie mane, mano darbus čia. Kai iš 20 VK 18 pasisakė už mane, su pasididžiavimu nuėjau į konferenciją. Pabrėžiu – jei konferencija būtų nusprendusi kitaip, jau kitą savaitę būčiau atsistatydinęs ir iš Tauragės apskrities futbolo federacijos, visur. Reikštų, kad tiems žmonėms aš esu nereikalingas. Į futbolą aš tik dedu, pajamų man nėra išmokama ir jei negaunu dvasinio pasitenkinimo, darbo tęsti tikrai negaliu“, – atviravo verslininkas.

Prieš pusantrų metų tapęs LFF prezidentu, T. Danilevičius teigė, jog vienas pagrindinių darbų – gerinti viešąjį federacijos įvaizdį, didinti skaidrumą. Kriminalinių įrašų praeityje turinčio A. Pukelio tapimas vienu svarbiausių federacijos žmonių kiek kertasi su šiomis vertybėmis, tačiau pats T. Danilevičius tame problemų nemato.

„Federacija skaidrėja, buvo paskelbtas biudžetas, kur naudojami pinigai. Tai yra nauji asociacijų įstatai priimami, atviri esame visiems, einame teisingu keliu. Kalbant apie šią situaciją noriu pabrėžti, kad antrąjį viceprezidentą renka konferencija“.

Čia pat prezidentą vėl užstojo A.Pukelis, pradėjęs mokyti žurnalistus.

„Jei norėtumėte prisidėti prie Lietuvos futbolo įvaizdžio gerinimo, neberašytumėte apie tas senas istorijas, tas federacijos įvaizdis būtų kitoks. Norėtųsi, kad parašytumėte ir geresnių dalykų. Kartais susidaro įspūdis, kad žurnalistai yra dievai, o konferencijos dalyvių žodis nieko nereiškia“, – teigė naujasis LFF antrasis viceprezidentas.

Tiek Tomas Danilevičius, tiek ir generalinis federacijos sekretorius Edgaras Stankevičius visą laiką tarsi gynėsi, vis teigdami, kad tai buvo Vykdomojo komiteto sprendimas, esą VK galėjo skirti ir kitus kandidatus, tiesiog tokios galimybės nepasirinko. Pats A. Pukelis priminė, kad balsavimas buvo slaptas, balsavo suaugę žmonės ir įtakos jiems padaryti nebuvo galima.

A. Pukelis taip pat buvo paklaustas apie tokį staigų savo karjeros futbole kilimą – jis prasidėjo nuo Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidento postas, vėliau sekė LFF Ekonomikos komiteto pirmininko pareigos, dabar jis tapo ir antruoju LFF viceprezidentu, tačiau pats verslininkas tokio savo šuolio nesureikšmino.

„Vienas žmogus karjerą padaro per metus, kitam nepakanka ir dešimties. Jei tu esi pozityvus žmogus, priimi teisingus sprendimus ir jei eini į kontaktą su žmonėmis, jie tai mato ir supranta, kad esi geriausias žmogus užimti tas pareigas. Buvau pirmasis žmogus, pradėjęs kalbėti apie LFF biudžetą, nemokumą, visų programų biudžetavimą, nes visi išlaidavo kaip norėjo. Dabartinis vykdomasis to nebeleis, – drąsiai kalbėjo A. Pukelis.

Neslėpsiu, prieš šiandien buvo jaudulys, nors Tauragėje mane visi renka, bet svarbi buvo didžioji bendruomenė, žmonės, kuriuos sunku įtakoti. Reikia tą suprasti. Ką jūs berašytumėte, viskas tarsi žirniais į sieną, tad kviečiu jus asmeniškai prisidėti prie federacijos įvaizdžio gerinimo. Pabandykite apie sportą parašyti ir kažką gražaus. Aš jūsų nemokau, tačiau reikia tik trupučio pozityvumo ir viskas pasikeis“.

Paklaustas apie artimiausius darbus, naujasis antrasis LFF viceprezidentas nedaugžodžiavo.

„Aišku, visų pirma lauksiu nurodymų iš prezidento, o man iš esmės niekas nesikeičia. Bus sprendžiami UAB „Futbolo stadionas“ reorganizaciniai klausimai, darbas su mokesčių inspekcija. Suformuoti Tauragėje vaikų akademiją, kad irtumėmės į priekį. To darbo yra daug, tad išskirti kažką būtų sudėtinga“, – kelis konkrečius darbus išskyrė verslininkas.

A. Pukelio teigimu, jog kandidatūra neturėtų sumažinti ir rėmėjų, kurie gali vengti sieti save su tokių žmonių valdoma federacija, skaičiaus.

„Ne Pukelis skirsto pinigus, tai sprendžia vykdomasis komitetas. Aš manau, kad didžiausias dalykas yra garantuoti rėmėjui, kur jo lėšos yra išleidžiamos, jam reikia aiškiai padaryti sąmatą, kur jo pinigai buvo investuoti. Jei mes užtikrinsime tokius dalykus – A. Pukelio pavardė nebedominuos“, – vaizdžiai kalbėjo A. Pukelis.

Atrodo, lieka vos vienas žingsnis ir iki federacijos prezidento posto, tačiau pats A. Pukelis tokios galimybės teigė nesvarstantis.

„Tikrai neturiu tokių ketinimų, esu verslo žmogus. Gal gyvenime kada eičiau prezidentu, jei man leistų šeima, kai man būtų kokie 60-65 metai ir būčiau reiklaingas, kai būčiau pardavęs verslą, gal tada tai būtų mano žingsnis. Tegul futbolą kuria tie žmonės, kurie yra labiau prisirišę“.

Netrukus apie A. Pukelio galimą įtaką federacijos įvaizdžiui vėl paklaustas T. Danilevičius nuo tiesaus atsakymo išsisukinėjo.

„Matote, žiūrint atgal, tai ankstesnės konferencijos nebuvo transliuojamos viešai, biudžetai nebuvo pristatome, tai ta viešoji nuomonė susidaro iš darbų. Kai padarome klaidas – viešai atsiprašome, o kai padarome kažką gero – norime ir pasigirti. Manome, kad ta viešoji opinija iš to ir susidaro, kaip mes valdysime futbolą, kokius sprendimus priimsime“.

Konferencijos pabaigoje A. Pukelis buvo paklaustas ir apie tai, kodėl per kelis jo kadencijos VK metus, Tauragėje vis dar neatsirado komanda, galinti rungtyniauti bent jau antrajame pagal pajėgumą šalie divizione.

„Mane išrinko TAFF prezidentu, ne paslaptis, kad visi ten likę treneriai buvo susipykę, bendruomenė nebuvo apjungta, „Tauras“ buvo pristabdęs savo veiklą. Savivaldybė skirdavo apie 80 tūkst. eurų komandai žaisti Pirmoje lygoje. Kai aš pamačiau, kad ten žaidžia žmonės iš kitų miestų, šalių, o nežaidžia nei vienas tauragiškis, buvo tikrai liūdna.

Visi vaikai, likę Tauragėje, yra likę tarsi už borto. Tada nusprendėme, kam mums su tokia komanda žaisti tryliktoje vietoje, o geriau pradėti viską kurti nuo vaikų, nereikia duoti tokiai komandai finansavimo. Reikia pradėti džiuginti žmones, kurie yra čia, turėti mediciną, infrastruktūrą. Šiandien jau įkurta akademija, skirtas biudžetas, tačiau taip greitai niekas nesidaro. Tai yra vienas iš mano prioritetų, apjungti trenerius, padaryti gerą infrastruktūrą ir pradėti dirbti nuo vaikų“, – užbaigė A. Pukelis.